The Possession of Michael King

Michael King (Shane Johnson) neverí ani v Boha, ani v diabla. Po nečakanej smrti svojej manželky sa však rozhodne nakrútiť film o hľadaní nadprirodzených síl prostredníctvom experimentu, v ktorom sa sám stane pokusným králikom. Povolí preto démonológom, vyvolávačom mŕtvych a ďalším praktikom okultných síl vyskúšať na ňom ich najtemnejšie a najsilnejšie kúzla a rituály. Je presvedčený, že všetci zlyhajú a on tak raz a navždy dokáže, že náboženstvo, spiritualizmus a nadprirodzeno nie sú ničím iným než mýtom. Stane sa však čosi, čo neočakával, a kontrolu nad jeho telom prevezme temná a desivá sila. Sila, ktorá ho už nikdy neplánuje pustiť zo svojho zajatia. (Incantator)

jkpj22

Takže námět je ohraný, ale herec je dobrý, šílenství, do kterého se propadá, je uvěřitelné, má schízu jako prase, konec je strašně silný.... možná přeháním, ale já dávám čtyři hvězdy. ()

Ace.A.T.L.

Ani jsem nic nečekal, protože už z traileru to vypadalo průměrně. A to co jsem NEčekal, to jsem i dostal. Docela slušná duchárna, ale ničím extra nepřekvapující. Herecky zahráno skvěle a i dost věrohodně, ale to nemůže nahnat to, že už to nemá čím překvapit. Je to celkem slušnej průměr. 55-60%. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

brasek odpad!

Primitívny snímok a právom patrí do odpadu! Tuctový príbeh o posadlosti nie je nijako pútavý a po čase sa prepadne do absolútneho filmového hnoja. ()

Emperor1

Tento snímek by mohl sloužit jako varování, že by si člověk neměl zahrávat s věcmi, kterým nerozumí, případně by měl zapátrat v rodinných análech, zda někdo z příbuzných netrpěl schizofrenií, která by se vlivem traumatizující události mohla rozvinout i u něj. Krajně skeptický Michael chtěl důkaz existence ezoterických sil, tak si jej mohl užít v plné parádě doslova na vlastní kůži. Chtělo by se skoro říct, dobře mu tak, to by tím ovšem nesměla být ohrožena jeho malá dcerka, dítě v nebezpečí je ve filmu vždy silným prvkem, který se postará o emoční stránku, vůbec v případě, jste-li sám rodičem. Nebylo to až tak strašidelné, možná trochu znepokojující, v rámci subžánru se jedná o docela obstojné pokoukání, které vyloženě neurazí. ()

Richie4422

Prvých 15 minút to vyzeralo celkom fajn. Celé to "filozofovanie" nad smrťou,vierou síce nebolo ničím originálnym, ale minimálne to načrtlo akým smerom sa to bude vyvíjať, plus samozrejme rodinná tragédia. Ale to je tak všetko. Spúšťač celého experimentovania s démonmi a rituálmi je slabý a hlúpy. Polodokumentárny štýl nefunguje. Hudba hrozná. Pár scén malo potenciál( sex rituál, sliedenie v noci), ale absolútne ich tvorcovia nezvládli a rovnako aj herec v hlavnej úlohe, a to nespomínam pár scén s úmyslom diváka znechutiť. Jednoducho lacné. Strašidelné scény sú komické a váhal som, či ide naozaj o horor alebo paródiu. Jediné, čo ma dvíhalo zo stoličky boli audio ľakačky. Zvukovú stopu efektov dať o 35% hore neznamená, že sa pokakám strachom, ale že prídem o moje bubienky. Sem tam sa to dá prežiť, ale v tomto filme je toho moc a bez významu viď. maska, ksichty Majka. Plno logických chýb, ktoré sa hromadia ku koncu filmu. Koniec o ničom, primiešavanie rodinných snímkov manželky s pánom Bohom ako z telenovely. Jedna hviezda za nápad s mravcami a prvé solídne minúty. Strata času, sám som sa premáhal, aby som to dopozeral. ()

KatnissEver

Podpruměrný film na který se znova nepodívám. Snaha o lekačky umocněna hlasitým ramdálem se minula účinkem a spíš mě to rozčilovalo. Tyhle "samonatáčecí" horory už prostě nikoho nezaujmou. ()

psycho.ta

Vzhledem k nepřebernému množství found footage hororových snímků, honících pár paranormálních aktivit, kde nelze očekávat už nic nového k vymyšlení, je "Posednutí Michaela Kinga" vcelku příjemným překvapením a zpestřením tohoto filmového žánru. Děj je poměrně originální, efekty povedené, stopáž přijatelná a jelikož ani MK se nechová stupidně a nelogicky, tak já jsem celkově spokojená. Zasloužené...3*** ()

UrsusDom

Z evokace temných sil a jejich následného vymítání se během času stalo zaběhnuté filmové klišé. Myslel jsem si, já bloud, že mě v tomto subžánru hororu již nic nepřekvapí. O zjevení se sice nejednalo, nicméně, takové milé malé překvápko to bylo. Sympaticky znepokojivý pohled na téma posednutí, slušné lekačky a v rámci možností cosi jako happy end. Vzhledem k bídné hororové bilanci roku 2014 dávám čtyři hvězdy. ()

jarmil8

Film je poměrně akční, ale vše je založeno spíše na střihu, zvuku a fyzickému výkonu představitele hlavní role. Jinak film nenabízí nic nového a bohužel ani děsivého, jen je občas spíše nechtěně vtipný. A nejdebože, když náhodnou při sledování zapnete mozek... ()

B.e.r.n.y

Ke snímku jsem se dostal, asi tak jako zdejší většina, bez nějakého většího očekávání a ve finále jsem nebyl schopen od obrazovky odtrhnout oči. Dostalo se mi dost působivě atmosféricky prokreslené duchařinky se zdatně fungujícími lekačkami. S hereckým obsazením a výkony jsem problém neměl. Naopak, hlavní hrdina a jeho postupné kompletní posednutí temnými silami bylo ztvárněno přesvědčivě. Solidní čtyři hvězdy. 80% ()

Little_Sawy

Tak to hej, niečo takéto sa nevidí každý deň, takže chválim spracovanie, temné stránky okultizmu, hlavného hrdinu ako niekedy nevedel o sebe a robil zaujímavé zábery, solídne strašenie, Ferda mravec tam bol celkom cool. Takéto FF môžem, aj keď scenáristi sa a tým mohli lepšie vyhrať, ak by sa tak stalo s radosťou prihodím o hviedu viac, takto stredný priemer. ()

Carlos219

Dámy a pánové ta chvíle je tady. Nasaďte plenky jdeme koukat na horor. No ne , že by to bylo tak děsu plné dílo, ale ty lekačky leknou i po druhé když to čekáte. Takže co bych o tomhle filmu napsal. Příjemné překvapení kde hlavní hrdina dostal to co si zasloužil. Démon který kočíruje Ferdu mravence mu dal slušně na frak . Sám osobně jsem od toho filmu nečekal žádný zázrak , však ejhle kardiostimulátor zaplesal a byl jsem překvapen. Takže nehrajte si démonama pusťte si tenhle film a pokud budete pít kávu film stopněte. Ono se po uleknutí kafe špatně utírá na stropě. S Podzravem Carlos219. PS: kdo nevěří na duchovno ať se tomuto filmu vyhne, ostatním hurá na steč hodnotím 4 podmáslí z pěti másel :D ()

in flames

Možno mojou náladou, možno duchovným rozpoložením, ale filmu dávam 5 aj keď si po technickej stránke nezaslúži, ale dokázal to čo už dlhé roky žiaden horor. Dokázal ma vydesiť. Netvrdím, že zafunguje u ostatných rovnako. Netvrdím, že Vás herecky či efektovo presvedčí. Netvrdím, že uveríte v démonov, ak sa však správne naladíte prinesie stiesnenú atmosféru do Vašich domovov. Prosím ľudia neskúšajte to čo on.... ()

Moravian

Většinou jsem k filmům typu mocumentary skeptický, ale tento mě pobavil. Nemá tak vnucující náplň jako Paranormal Activity apod. Člověka vtáhne do děje celkem přirozeně a nechá mu svobodu, zda tomu chce věřit či nikoliv. Jako horor jej musím hodnotit jednoznačně kladně. S kinematografického hlediska jako celku by mu šlo vytknout několik nedostatků, které ale neubírají na působivosti. Herecký výkon Shane Johnsona jednoznačně nadprůměrný. Ostatní role mají příliš krátké vstupy, které ani nestojí za to hodnotit. ()