Angelika a kráľ

• Československo Angelika a král (viac)
TV spot

Po poprave svojho milovaného manžela Peyraca žila Angelika (Michéle Mercierová) istý čas medzi parížskou spodinou po boku svojho priateľa z detstva Nicolasa. Po jeho smrti a mnohých dobrodružstvách sa nakoniec rozhodla vydať za bratanca Filipa de Plessis-Bellieres. Jej nový manžel nečakane zomrie na bojovom poli a Angelika je vzápätí povolaná kráľom späť na dvor, aby splnila náročnú diplomatickú úlohu. Má presvedčiť perzského veľvyslanca Batchary-Beja k podpisu zmluvy o spolupráci s Francúzskom. Bej je však jej krásou okúzlený natoľko, že ju uväzní vo svojom paláci. Zo zajatia ju síce zachráni maďarský gróf Rákoczi, dohoda je však ohrozená a kráľ zúri. Angelika je zatknutá, ale ani kráľ neodolá jej kráse. Keď však vidí, že si jej náklonnosť nezíska, pretože medzi nimi stojí tieň Peyracovej smrti, prezradí Angelike, že to nebol on, kto zomrel na hranici. Život krásnej markízy dostáva nový zmysel a ona sa vydá hľadať svojho strateného manžela... (oficiálny text distribútora)

hany83

Angelika, sladká to mrška, připomíná mi to trochu dětskou říkanku "tomu dala, tomu dala, na toho se nedostalo"..:)) Ale vážně, v rámci žánru funkci plní na 100% Hlas Libušky Švormové a její procítěné "Žofréé"-kdo by si nevzpomněl na dětství? Skvělá, tzv. oplodňovací hudba...kapesníky nutné!.-) ()

George89

Angelika a král je jednou velkou trefou do černého. Vůbec nejlepší díl s nejlepší výpravou, obvzláště skvělou režií a opět vynikajicím hereckým tandemem. Angelika snad nikdy nemohla mít větší grády a štráduje si to o úvodní malované sekvence až ke svému nejlepšímu konci celé série. Jak by taky člověk mohl zapomenout na to jak Angelika v breku buší do dveří a volá Joffreyovo jméno, který poté v klidu odejde. ()

LadyRainier

Prostě je to moje milovaná série, krásní lidé, hudba, výprava, kostýmy ..všechno .. Co na tom, že dějově je to krávovina a červená knihovna jak vyšitá .. Takhle kdyby vypadal skutečný Ludvík XIV. tak by všechny tehdejší dámy padaly na zadek ,-)) Jen je mi záhadou, proč Angelika všem dala a zrovna králi ne .. ,-)) A moje oblíbená scéna je jak se dvůr jede koupat ..hláška "Zemře, sire ..." je nesmrtelná, alespoň pro mne .. Nostalgie je svině ..takže za 4 ... ()

janucha

Tak tenhle díl už není tak pěkný jako Markýza Andělů. Souhlasím s Jeanne,že je škoda že už na začátku odstranili postavu Filipa. Je také škoda, že nebylo víc scén ze života u dvora. Třešničkou na dortu je romantická postava prince Rakoczyho. A tím,že se na konci objevil Peyrac, se opravdu filmové série nenávratně oddělily od knižní ()

Bohdy67

Konečně díl kde se něco pořádného děje.Po dvou čistě romantických limonádách je tu alespoň něco málo akce a napětí. Což je jediné pozitivum když jste téměr donucen to sledovat s babičkou :)) Každopádně tady mě začala Angelika celkem i bavit 57% ()

zurivymlok

Jako dítě jsem měl tento díl nejméně rád zčásti. Roli v tom sehrálo i to, že čtvrtý a pátý díl jsou takové více exotické a dobrodružné a proto jsem je jako hodně malé dítě upřednostňoval. Dneska mi tento díl přijde o něco málo lepší než zmíněné dva poslední díly zvláště díky první půlce. Následná zápletka ohledně uctívačů ďábla mi přišla už taková podivná. A oživení Peyraca nasměrovalo tuto sérii ještě více do červené knihovny. Za zmínku stojí, že Peyracovi se ta jizva ve vyhnanství vcelku zcelila. ()

Sa.sa

No co dodat, Angelika je kurva a zlatokopka jako vyšitá... O tom to je... Zase nadruhou stranu si to na nic jiného nehraje a to stačí pro natočení skvělého filmu na který se dá dívat pořád... ()

Paleček

Jestli je jedním z rysů filmu vtáhnout diváka do děje tak, že se jeho vnímání změní v sen, tak pak je filmová série o Angelice a zvlášť tento díl filmovým snem nejromantičtějším. Nemá cenu zaobírat se historickou věrností toho kterého detailu, je to jenom příběh lásky (až za hrob) zasazený do určitých kulis. A natočen je tak, že před ním Jack a Rose z Titaniku musí blednout závistí. Zkrátka brilantní ukázka filmové rozkoše. Sadismus a masochismus v jednom. ()

BigBen87CZ

A tak nám stať upadá malinko do nejstaršího řemesla, ale jak jsem psla u prvního dílu, svou hodnotu to má, jenm k tomu už nemá cenu nic psát ... ()

monteloup

Angelika de Plessis-Bellieres... Wow uchvatna krasna deva Michèle Mercier ktera svou krasou a puvaben okouzlila cely dvur krale Ludvika XIV a celou Francii ()

Boylina

Jak to jen ta holka dělá? Ať už spí, vzbudí se uprostřed noci nebo ráno, pořád vypadá úplně stejně, má stále tu krásnou, pravidelnou linku na očích, jemnou svěží pleť a úžasné, nafoukané vlasy. Začínám z toho mít mindrák. Nejspíš si kupuju špatnou kosmetiku! No ale naštěstí se v tomhle díle objevuje i nějaké dobrodružství ve formě Batchary - Beja a jeho podivného světa, což je celkem osvěžující vedle toho nóbl královského dvora. A už to vypadá, že Angelika taky dostane za vyučenou a třošku jí spadne hřebínek. A zase z toho sešlo. Ovšem ten závěr, kdy se spatří s Peyracem, ten stojí za to. Jen nevím, proč si nemohli promluvit jako dva dospělý lidi někde u stolu a ne si psát dopisy. Takže konečně začíná nějaký dobrodružství a éra paruk a pěkných střevíců zase končí.. ()

charlie.sambora

Spolu s prvním dílem snad nejlepší díl celé "série". Mercier je úžasná herečka, ale trošku mě mrzí, že ať už jsem ji viděla hrát v jiných filmech, než jako Angeliku si ji představit neumim. ()

mdf

Láska, závist,nenávist a intriky,pěkně vykreslený život na královském dvoře.Přeslazená klasika,která se moc dál nikam neposouvá. ()

Richard768

Kým začiatok Angeliky vyzeral ešte zaujímavo, jej pokračovania sa dostávajú na úroveň priemernej telenovely. Romantika naberá na gýčovosti, dej je predvídateľný a únavne zdĺhavý. ()

cartouche

Samo o sobě by to byl velmi dobrý historický film, jenže je nutné ho zařadit do kontextu jiných Angelik - a tam se vyjímá jako ta nejtrapnější část. Pokud je mi známo, de Peyrac a Resquator jsou v originální novele dvě různé postavy, ovšem na přání fanoušků prý museli tvůrci de Peyraca oživit a přisoudit mu identitu Resquatora. Takže po mnoha měsících (nebo i letech), která Angelika prožila mezi Nicolasovou lůzou a poté jako výrobce čokolády, se najednou vynořuje zničehonic její bývalý manžel, který z neznámého důvodu nepovažoval za nutné ji předtím kontaktovat. Opravdu věrohodné... A už vůbec nechápu, jaké bezdrátové spojení Savary použil, aby mohl dát tak rychle vědět de Peyracovi až na středomořské pobřeží, že Angelika ví o jeho existenci. ()