Láva

Krátkometrážny / Animovaný / Romantický
USA, 2015, 7 min

Uprostřed Tichého oceánu touží opuštěný vulkanický ostrov Uku po lásce a společnici, jíž by mohl zpívat svou sentimentální a sladkou píseň. Obklopen obrovskými i maličkými stvořeními, osamělý vulkán už celou věčnost trpělivě čeká na svou spřízněnou duši. Poslouchá ale vůbec někdo Ukuovu nádhernou melodii? (HBO Europe)

Franta odpad!

Omlouvám se všem lidem, co tento kraťas dojmul k slzám. Já se také málem rozbrečel jenže z úplně jiného důvodu. Filmeček sice trvá jen pár minut, jenže při jeho sledování se čas neskutečně vleče a za chvíli vám pukne hlava z refrénu: "Najdeš mou lávu", který se opakuje snad tisíckrát. Tohle se prostě nedá dodívat bez újmy na zdraví. ()

Radko

Niekedy mám problém dopozerať film, a môže to byť aj krátky, sedemminútový animák od Pixaru, kedysi progresívnej spoločnosti, prinášajúcej hravé diela, ako je napríklad Pinkavova Geriho hra. Toto nie je ani odvar pôvodnej krátkometrážnej pixarovskej tvorby. Toto je lávový hnus s myšlienkou peknou, no neuveriteľne rozťahanou. Toto je súčasť nového, hravého edukačného systému, prispôsobeného všeobecnému zdementneniu ľudstva? Súdiac podľa nadšených reakcií dietok, asi áno. ()

Hollohlaway

Za prvé, je to dlouhé. I kdyby to bylo o polovinu kratší, tak by to pořád bylo moc dlouhé. A že je to dlouhé mi vadí proto, že za druhe, je to nudné! Žádný vtip, žádný děj, žádná invence. Je to statické, snaha o lyričnost a romanci je vysloveně směšná, jakože zamilovaná sopka? Prosím? Viděno jako předfilm V hlavě a k nepřečkání... ()

Spapanek

Zdlouhavé a o ničem. Bohužel. Krátké filmečky od Pixaru mám rád, ale tohle se nepovedlo. Víc než co jiného mi to přišlo jak nějaká školní práce. Škoda. EDIT: Bohužel ani po poslechu originální verze nemohu přidat na hodnocení (byť je to lepší než česky). Písnička je zajímavá, inspirace "Iz"em očividná, ale to bohužel nestačí. EDIT2:Nemuzu tu pisnicku dostat z hlavy, asi se ji naucim na kytaru, hvezda nahoru:-) Nejlepsi je reziser, ktery hraje ukazku sam. ()

filmsim

Nejhorší předfilm od Pixaru, co jsem viděl. Až mi přišlo, že ho tam dali jen kvůli tomu, aby výsledný hlavní film působil ještě lépe. Animace je zde celkem pěkná, ale to je jediný klad, který v tomto paskvilu vidím. Už příběh osamělé sopky, která zpívá ódy o tom, jak je sama púsobí divně a ujetě. A poslouchat sedm minut tyto písničky přezpívané do češtiny je to pravé urtpení, nevím kdo to nazpíval, ale jako někdo, kdo se tím živí to opravdu neznělo. V originále je to možná lepší, ale dementnost látky to nemění. Všechno špatně. 2/10 ()