Vinári

• Česko Vinaři
TV spot 1
Česko, (2014–2015), 31 h 5 min (Minutáž: 53–67 min)

Václav Postránecký, Tereza Kostková, Hynek Čermák, Miroslav Táborský, Tomáš Matonoha, Lucie Benešová, Jitka Smutná, Pavel Liška, Oldřich Navrátil (viac)

Kateřina Hýsková přijíždí z Prahy se svými dvěma dospělými dětmi navštívit rodiče do malebné jihomoravské vesnice Křetice, kde její otec vinař právě .slaví narozeniny. Kateřina je emancipovaná rozvedená manažerka, má poněkud rozjíveného syna Buddyho, který by se nejradši jen poflakoval, a sportovně založenou dceru Petru, která sní o dráze profesionální basketbalistky. Jenže zatím ani jeden z nich netuší, že se vlivem různých okolností jejich pobyt v Křeticích značně protáhne...

Vážený křetický občan Bedřich Pavlíček slaví pětašedesáté narozeniny. Jeho narozeniny jsou v Křeticích stejně významnou událostí jako třeba Vánoce – ale oproti Vánocům můžou všichni pít jeho víno zadarmo, takže je to ještě lepší. Jediný, kdo si nepřeje, aby ho Pavlíček hostil, je velkovinař Vlček. Chtěl by se s ním konečně usmířit, a tak mu chce oslavu udělat po svém. Jenže organizaci narozenin drží pevně v rukou Stázi Pavlíčková, takže to nebude mít jednoduché. Popřát Bedřichovi chce i jeho dcera Kateřina, která přijíždí i se svými skoro dospělými dětmi Buddym a Petrou. Těm návštěva „Asie", jak říká Moravě Pražák Buddy, moc nevoní. Ale to je nakonec všechno jedno, protože v hlavní roli se stejně ocitne jedno mrtvé prase... (TV Prima)

Olly77

no docela se bavím na hodnoceními různých hodnotitelů z různých krajů republiky. Nad kvalitou zpracování se snad nemá cenu zamýšlet, to není účelem tohodle počinu. Jde o jednoduchou letní komedii na pokračování a já jsem si u ní docela oddychnul. Jako rodilý Moravák a potomek prarodičů přímo z Pavlova (seriálových Křetic) znám rozdíl v nářečí v kraji a nářečí použitého v seriálu, ale o tohle tady fakt nejde a vúbec mě to neuráží. Je pravda, že je rozdíl v "mluvě" herců z Čech (Postránecký, Táborský atd) a herců z Moravy, Junáka, Navrátila,Nečase,Matonohy a jiných. Nejvíc mě baví to, jak se tady značná část obyvatel žijících od Jihlavy na západ pohoršuje vůbec nad tím, jak něco "takového" mohlo vůbec vzniknout. Něco co se troufale točí pražákama mimo Prahu a s jiným dialektem než "heleee". Na to můžu říct snad jediný,krásně je v celé naší republice a pokud tomu nevěříte, přijeďte se mrknout, pokud to vydržíte :-) dávám tři hvězdy, už bylo zfilmovaných mraky horších, ale i lepčích seriálů... ()

Major776

S čistým svědomím plný počet. Zábava opravdu inteligentní, kterou kazí snad jen nemoravská mluva a pár detailů u některých ještě nevyzrálých herců. Nicméně zábavy je v každém dílu bohatě a nevšimnout si toho může jen a pouze zástupce davu a zapčklý blb. ()

Kylikian

Davam dve hviezdy naviac, aby som trochu zmiernil hodnotenia vsetkych ceskych hejterov, ktori asi musia kazdy domaci cesky produkt vzdy vyhejtovat. Kazdy druhy tu riesi, ze sa tam neukazuje realna morava, alebo ze je tam vela vina. Ja teda neviem, ale nevsimol som si, ze by to bolo oznacene ako dokumentarny serial. A ze je tam vela vina - podla nazvu ste pani asi ocakavali, ze tam budu pit whisky a hovorit o rope? ()

skodnejtapir

Jasně, je to dost hloupý a někdy i trapný, ale dá se u toho krásně vypnout a většinou i pobavit. Hraje tam téměř veškerá herecká špička, krásná krajina, hezký holky...co víc si přát u oddechového seriálu. ()

desod odpad!

Tento skvost si vychutná jen ten, který si nalije do supermarketového vína colu a rozjede se mu blažený výraz po tváři jakou mňamku si to udělal. Pěkné obrázky to bohužel celé nezachrání. ()

barneybishop

Mám tenhle seriál moc rád. Nechápu vás, co tomu dáváte někteří tak nízké hodnocení. Každý díl je jistým způsobem originální a vtipně podaný včetně příběhu. :) Doufám, že se tenhle seriál dočká ještě několika sérií a že scénáristé pro nás mají ještě hodně smysluplnýho děje. :) Nadáváte na nekonečný seriály v počtu stovek dílů a když konečně přijde seriál, kde jsou zatím jednotlivé série rozdělené po 16ti dílech, který já osobně považuji za jeden z nejlepších vyrobený tady v České republice, tak k tomu zaujmete takovýho postoj a negativně hodnotíte....nechápu vás. Za mě rozhodně 5* (Hodnoceno po dnešním prvním dílu 2. série) ()

walchinos

První série po kvalitním nástupu upadla upadla do patosu plného někdy až křečovitě "vtipných"scén. Nicméně druhá série si zatím drží poměrně vysoký standard. ()

pfonzi

Nevím jaká generace tady hodnotí filmy a seriály,ale tenhle seriál není od toho,aby vám tady povyprávěl dokument o Moravě a o Čechách,ja myslím,ze je pro pobavení diváka a já jsem se u něho bavil,je to pohodový rodinný seriál,ve kterém tak nějak plynou životy účastníků a vy co tomu tady dáváte odpad založte si rodiny a dívejte se spolu,a když si u toho dáte sklenku vína nebude to na škodu.Doporučuji brát Vinaře s nadhledem,že je to vlastně fiktivní seriál a né pravý život,ikdyž se to tomu někdy blíží :) ()

Hellen666 odpad!

No, abych řekla, tak jsem si ani moc od tohoto seriálu moc neslibovala, tudíž ani nejsem zklamaná. A pokud jde o můj přímý názor na toto, tak se mi to zdálo celé nějaké komerční.. ()

710.cz odpad!

Tak mi to tak přijde jakoby někdo usoudil, že Morava tahá za kratší konec pilky a jal se to napravit. A snaha je to opravdu jalová... ()

Kateeerina

Ano, prvni serie byla naivni, delala z moravaku bandu ozralych, bodrych tupcu, ale cele to vypadalo tak nejake hezky...vino, krajina....ovsem druha serie....bez komentare. Prohoba, proc kazdy serial, ktery alespon trochu za neco stoji je znicen pokracovanim.... ()

SNCIS

Tento seriál se jako jeden z mála může pyšnit skvělým soundtrackem... Chinaski - Víno, Ewa Farna - Víno je grunt. Oba songy k seriálu dokonale pasují. V posledních letech jeden z nejlepších Českých seriálu. - 80%. ()

Jan_Hybern odpad!

Tak na tohle se může dívat jen pořádný masochista... Přiznávám, že jsem to zkoušel... První díl jsem přetrpěl s tím, že to snad není možné - hloupý humor, nuda, a to děsivé nářečí. No ale pak jsem se vyhecoval a s velkou dávkou přemáhání jsem dal ještě dalších pět dílů... ale pak už to OPRAVDU nešlo. Nikdy se nedozvím, jak to skončilo... ale je mi to srdečně jedno. Jsem rád, že už další díl nikdy neuvidím. ()

ragnar1

To, na čem stavěla první série (2014), se absolutně nepovedlo v sérii druhé (2015). V sérii, která se čistě odehrává na ryzí Moravě (Mikulov, Pavlovské vrchy atd.), se druhá série odehrává v severních Čechách (Hazmburk atd.). To ještě nelze hodnotit nějak záporně, naopak můžeme sledovat trochu jinou krajinu, kterou kamera velmi dobře zaznamenává. První díl druhé série ještě slibuje vcelku slibnou zápletku mezi konzervativními Moravany a liberálními Čechy, další díly však nenavazují na díl první a kvalita jde díl od dílu níž a níž (oproti dílům z roku 2014). Bohužel to, co fungovalo v moravském zpracování, zcela nefunguje v tom českém. Jednička sází na neokoukané zpodobnění svérázné moravské kultury a především o hereckou mozaiku, která vedle sebe působí velmi přirozeně: starší generace- střední generace- mladá generace (přičemž je velmi osvěžující dívat se na "nové" herecké tváře, které podávají to, co se od nich očekává a někdy přidávají i mnohem víc, jde hlavně o Annu Fialovou a Alžbětu Vaculčiakovou). Ve dvojce hrají představitele z moravského a českého světa, ale i přes velký konfrontační potenciál těchto světů, celé snažení mnohokrát působí velmi uměle a kostrbatě (a bohužel, nejsme svědky nějakých výraznějších hereckých výkonů z řad mladých hereckých nadějí). Jakoby také platilo, čím víc funguje nenucený vtip a humor v jedničce, tím méně vtip a humor funguje ve dvojce. I dějové linie jsou nebe a dudy. Zkrátka ve druhé sérii je hodně prázdných a zbytečných epizod, které jsou zařazeny jen kvůli natažení celé série ve víře, že se bude opakovat divácký úspěch, který zde byl o rok předtím. V celkovém hodnocení tak série z roku 2014 vyznívá jako svěží vítr v české seriálové produkci - tedy 4 hvězdičky. V protikladu s druhou sérií (2015), kdy převládá spíše zklamaní a nuda - při zavření obou očích 2 hvězdičky. V konečném důsledku tak 3 hvězdy s tím, že na celkovém hodnocení ubírá nepříliš vydařená dvojka. Jestli tvůrci přemýšlí o třetím pokračování, tak doufám, že se vrátí k tomu, co dříve fungovalo a nebudou nám tu předkládat několikrát recyklovaná témata, nudný příběh a prvoplánový humor, který (nejen) mě nebaví. ()

Filooos

Jak jsem se u první série upřímně bavil, u té druhé jsem nestačil koukat, jak lze zprznit něco dobře rozjetého. O zápletce druhé série se nemá smysl bavit - ta je tristní. Co je ale naprosto příšerné jsou výkony některých herců - Eliška Křenková působí tak přirozeně, že opice by zapadla víc v Antarktidě, zamilovaný kněz Liška - no tak to je snad výsměch herectví a kdo vás bude jenom srát, to je Pavel Šimčík - to měla být jako parodie na blba???? ()

Milonak odpad!

Já jenom prostě a jednoduše nechápu jednu věc - že se celkem slušní herci (Postránecký, Táborský, Čermák, Navrátil a Roden - toť vše) mohou v něčem takovém objevit. No tak hlavně že to cinká, herecká důstojnost zřejmě neexistuje... Esence absolutního dna jakékoliv filmové "tvorby" v ČR. Když jsem byl malý, tak jsem si u babičky na zahradě - společně se sestrou a kamarády - hrál na zloděje a detektivy. A působilo to mnohem věrohodněji než toto. Abych byl objektivní, tak jsem zhlédl vždy určitou část z celkem 3 dílů - ale bohužel... Dávám 1% a to nevím za co. ()

Wav odpad!

Toto vypodobení Moravy má s realitou společné jen to, že Morava skutečně existuje. Víc nic. To by nevadilo v případě, že by ale tento seriál o něčem byl. Ne jen o laciných vtípcích a neustálém pití. A pokusu svézt se na popularitě Chinaski tím, že jim přiklepnou ústřední písničku. Nervy drásající písničku. Krom toho, Moraváky můžou zahrát zase jenom Moraváci, protože místní dialekt se prostě napodobit nedá (nejblíž k tomu mají Slováci, poklona, pane Kronere). Zkrátka, křečovité, plné klišé a stereotypů, o ničem...teda, stále o tom jednom ()