Red Band Society

USA, (2014–2015), 9 h 24 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvorcovia:

Margaret Nagle

Octavia Spencer, Dave Annable, Astro, Zoe Levin, Rebecca Rittenhouse, Griffin Dunne, Ciara Bravo, Thomas Ian Nicholas, Nolan Sotillo, Charlie Rowe (viac)

Skupina teenagerů na dětském oddělení nemocnice Ocean Park v Los Angeles nachází jeden v druhém útěchu. Šestnáctiletý Jordi (Nolan Sotillo), narozený v Mexiku, překročil hranice kvůli léčbě. Jeho spolubydlící Leo (Charlie Rowe), který je přes rok v nemocnici, začíná ztrácet směr. Cystická fibróza přiměje Leova nejlepšího přítele Dashe (Astro) žít každý den, jako by byl jeho poslední. Emma (Ciara Bravo), ​​Leova občasná přítelkyně, má poruchu příjmu potravy. Kara (Zoe Levin) je roztleskávačka se srdečním problémem a jejímu spolubydlícímu Charliemu (Griffin Gluck) je 12 let a je v kómatu. Dr. Jack McAndrew (Dave Annable) a sestry Jackson (Octavia Spencer) a Dobler (Rebecca Rittenhouse) tvoří svůj lékařský tým. (FunDinDung)

Thery

Red Band Society byl jeden ze seriálů, na které jsem se těšila, ale do kterých se mi zároveň vůbec nechtělo. Na první pohled by se totiž mohlo zdát, že jde o typickou emocionální vykrádačku. Opak je ale pravdou. Není to jeden ze seriálů, kde vás hodí rovnou do vody a plav! V pilotním dílu nám totiž postava Charlieho představí hlavní postavy a vysvětlí nám jak to v nemocnici vlastně chodí, čímž nás ušetří zmateného "a kdo je zas tohle?" Postavy jsou všechny víceméně sympatické, včetně sestry Jacksonové, která zde zastává typickou postavu "budu dělat že jsem bezcitná mrcha i když to tak není" (jen přespříliš akční a optimistická sestra Brittany mi místy brnká na nervy). Navíc je zde dobře vymyšlen koncept místa, kam se postavy odebírají když ztratí vědomí. Jak už jsem psala, seriál moc netlačí na pilu v oblasti emocionální - jednoduše řečeno, neprobrečíte celý díl, protože se nemluví pouze o nemocích a umírání, ale především o životě. Je to vlastně seriál o dětech, které, i když mají určitý problém, jsou vlastně úplně normální. ()

neo93

Výborný 13-dílný seriál z nemocničního prostředí. Sledujeme skupinku mladých lidí, kteří se potýkájí s různorodými nemocemi a proto musejí pobývat v nemocnici Ocean Park. Rakovina, kóma, anorexie, cystická fybroza nebo čekající na své nové orgány např. srdce, játra. Takové problémy mají teenagery v tomto seriálu. Na to, že se řeší takové životní obtíže je velmi zabávný a vtipný a celou dobu se drží na pomezí komedie/drama. Je pravda, že některé díly jsou o něco slabší než třeba pilot a že se točí také dost okolo vztahů, ale bez toho by to nešlo. Celkově působí příjemně a pohodově, což je zásluhou skvělých postav, které si oblíbíte. Líbila se mi také parádní hudba, která přesně vystihuje dané situace, které se odehrávají na tomto místě. Největší vadou na kráse, tak asi zůstává, že seriál byl ukončen. Rozhodně bych uvítal, kdybych mohl vidět znovu tuto podařenou partičku. ()

Sparky

Pilotní díl sleduje formování skupiny 5 mladých přátel ubytovaných v nemocnici. Zdá se mít hloubku, bez repetivně známých klišé. Herci hrají dobře, celý díl je provázen lehkým humorem, který navzdory prstředí rakovinových mladíků funguje. Po čtyřech dílech jsem nadšen. ()

LadyD

Jsem velmi ráda, že jsem překonala můj prvotní strach z tohoto seriálu. Ne proto, že by byl špatný, ale proto, že jsem slabá povaha, pokud se jedná o děti v nemocnici. Bála jsem se, že to nebudu psychicky zvládat, ale nakonec jsem byla velmi překvapena a jsem naprosto okouzlena. Romantika, humor i nějaké to drama si dokonale získá diváky. A musím pochválit i skvěle napsané postavy, trošku mi připomínají časy, kdy které jsem sama strávila v nemocnici ... prostě skvělý seriál. Určitě všem doporučuji. ()

ellessar01

Po pilotu celkem limonadka, ale libi se mi, ze doktoru je minimum, neresi se diagnozy, ale jen zivot, vetsinu casu je to dost sranda a dojemne momenty jsou nadavkovane akorat...celkem prijemne prekvapko... ()

Charlinka

Na mě trochu moc plný klišé. Možná kdybych na toto téma (rakoviny) toho viděla míň a byla o něco mladší, tak by se mi to líbilo víc, ale takhle v tom jenom vidím to, jak někdo využil úspěchu The Fault in Our Stars, vzal The Breakfast Club a zasadil to do nemocničního prostředí. ()

IZFNP

Plno klišé a postáv, ktoré sú tak cool, že je tomu zaťažko uveriť. Avšak taktiež veľmi príjemná, komediálne-dramatická vecička plná sympatických charakterov a hlbších myšlienok. Hrejivý a milý seriálik postavený na dobrom koncepte, ktorý nedoplatil na svoje kvality, ale na nezáujem (či nevedomosť?) amerického obecenstva. Škoda, pretože s týmito deckami a personálom sa mi v nemocnici veľmi páčilo. Seriálov, ktoré majú srdce na dlani, je vždy škoda. Avšak vďaka aspoň za jednu vydarenú sériu a za happy end. A za Zoe Levin, ktorá je v úlohe sebeckej a za všetkých okolností protivnej roztlieskavačky dokonalá. ()

arram

Seriál jehož největším kladem je sympatické obsazení, netlačí na pilu a nechává vše plynout. Příjemné překvapení. ()

ReTeZa

Coma Boy - vypravěč příběhu je prostě a jednoduše v komatu... Jsou chvíle, kdy se u tohoto seriálu opravdu upřímně bavím... Na druhou stranu také hraje trošku na vážnější notu a to hlavně z toho důvodu, že zasazení celého příběhu je do nemocnice, kde jsou sice mladí lidi, ale jsou vážně nemocní a vlastně není vůbec jisté, jestli se kdy ještě z nemocnice dostanou nebo ne... V posledních pěti letech je velký boom se seriály z nemocničního prostředí, takže i tento v jistých ohledech dodržuje osvědčené klišé, na druhou stranu bourá hranice mezi dramatem a komedií a stejně tak z nemocných nedělá ještě mrtvé a celý seriál tak nevyznívá ani trochu pateticky... ()

Coolie

TV drama, ktorá sa z vás nesnaží "vyždímať" emócie za každú silu, obsadenie veľmi príjemné a rozhodne neokukané a neskutočne zaujímavý dej, ktorý má veľký potenciál. Ťažko súdiť po pozretých dvoch častiach, no zatiaľ to funguje a plánujem stick around dosť dlho na to, aby som zistila, či to bude fungovať aj naďalej. ()

krejciitomas

Serial, ktery si od zacatku zamilujete Teda spis my teenageři, stacily dva dily a dokonale se vybarvily charaktery postav. To co me mrzi je to, ze dej vlastne nevi kam smeruje. ()

Minoka

Na střední bych tomuto seriálu určitě dala šanci, teď už mne to tak neláká, prostředí může být jiné, ale seriálové vzorce zůstávají. Má to však pro mladé diváky potenciál. Viděla jsem pouze pilot, který byl poměrně vydařený. Postavy rozeškatulkované dobře a největší grády tam zatím má sestra (Octavia Spencer). ()

The M

Jedno z príjemných prekvapení tohtoročnej sezóny. Od vydania traileru som mal pocit, že sa mi to bude páčiť, a ten ma neopustil ani po pozretí všetkých epizód. Emócie fungujú na jednotku, osadenstvo nemocnice hláškuje na mojej vlne, a preto nejdem pod štyri hviezdy. Obrovská smola, že v Amerike majú väčšinou diváci úplne iný vkus a seriály, ktoré by sa kvalitou mohli vyšplhať ešte vyššie zakopú pod zem skôr, ako odvysielajú kompletnú sériu. ()

Evanlyn

Na pilotní díl jsem narazila náhodou a byla jsem z něj nadšená. Seriál plný humoru, ironie, dramatu a smutku. Stačí jeden díl a budete se smát, brečet a všechno dohromady. Casting byl neuvěřitelný a i postavy, které nemáte mít rádi si zamilujete. Říkám, že 13 dílů není dost, ale upřímně jde jen o můj vnitřní pocit toho že seriál končí a je to jeden z mých nejoblíbenějších krátkých seriálů a seriálů celkově. I když je seriál naprosto sentimentální, zamilujete si ho. Hudba, casting, vtipy atd. je to seriál na který se klidně můžete podívat několikrát a neomrzí. Nechápu proč lidé říkají že se seriál svezl na hvězdy nám nepřály, filmů a seriálů o rakovině jsou stovky a za mě? Kam se hrabe Hvězdy nám nepřály, tohle je ten nejlepší seriál s tématem rakoviny, nemocnice a nemocí celkově. Ano dávám tomu možná hodně, ale je to jen můj názor a rozhodně tenhle seriál patří do mých tom 10 seriálů. Stoprocentně doporučuji všem co mají rádi teen seriály, humor a sentiment ()

Nam.94

Nejsem unesena z postav tolik jako z příběhu.  Upřímně mi tam nikdo nebyl nějak zvlášť sympatický, protože každý z nich měl své mouchy ale přesto to všechno fungovalo tak, že jste jim přáli to nejlepší a všechny pocity zažívali spolu s nimi. Upřímně si mě ale nejvíce získal ten malý kluk, obě sestry a Kara, všichni byli napsáni dobře jen upřímně nevibuju ten hype okolo Emmy (ať už v seriálu či na tt). Každopádně je to ale úžasný seriál u kterého mi je vážně líto, že skončil tak otevřený... chápu, bylo tam "oslavování " anorexie, ale kdyby se všechna takováhle témata začala takhle zakazovat (což se stalo třeba i u Nenasytná- taky zrušili připravení dalších epizod) tak bychom zachvilku byli zpátky v době, kdy nikdo nemůže říct nic o ničem a nikom.  Každému rozumně smýšlejícímu dojde,  že ppp není sranda a ten, kdo do ní chce spadnou, spadne tak jako tak, ať už díky Emmě nebo díky fejkovym influencerkám, co si vyfotoshopovávají fotky na insta. ()