Vražedné práva

• Česko Vražedná práva (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, (2014–2020), 64 h 27 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvorcovia:

Peter Nowalk

Hudba:

Photek

Viola Davis, Billy Brown, Jack Falahee, Aja Naomi King, Matt McGorry, Karla Souza, Charlie Weber, Liza Weil, Conrad Ricamora, Alfred Enoch, Tom Verica (viac)

Ako sa vyvliecť z vraždy? Ako za zbaviť podozrenia zo spáchania zločinu, aj keď ste ho vykonali? To všetko vás naučí charizmatická právnička Annalise Keatingová, ktorá úspešne obhajuje aj tých najhorších zločincov. Jej lekcie na univerzite, kde prednáša, sú mimoriadne populárne. Ambiciózni študenti práva, ktorí praxujú v jej advokátskej kancelárii a súperia o prestížne miesta a lukratívnu prácu, sa však pripletú do škandálu s vražedným sprisahaním, ktoré otrasie celou univerzitou. A navždy zmení ich ďalšie životy. (TV Wau)

Masrii

Nejprve jsem si myslel, že to bude další z řady nezajímavých krimi seriálů, nicméně tady to tvůrci vymysleli opravdu skvěle. Zejména tím mám na mysli práci s časem, kdy se protíná minulost, současnost i budoucnost, všechny dějové linie se perfektně doplňují a každý díl se dovídáme další kousek skládačky, což diváky udržuje neustále napjaté. Herecké obsazení je zvoleno tak, aby si každý našel svou oblíbenou postavu ať už jsou zkažení jak chtějí. Některé díly jsou bohužel pomalejší, ale zase chápu, že v seriálu musí být, aby vysvětlily další podrobnosti, které ještě nevíme. Jediné, co mě občas zaráží, je bezmyšlenkovité jednání těchto geniálních studentů práv. 90% ()

P1tr

První série je jedním z nejnapínavějších, nejintenzivnějších, zkrátka celkově nejlepších seriálových zážitků, jaký jsem zažil. Nabízí zajímavou premisou, tajemné, ale sympatické postavy a vtahující vypravěčskou metodu, která umocňuje vaší touhu po rozuzlení. Druhá série na tento koncept dobře navazuje, ale už nepůsobí tak svěže a konzistentně a od poloviny tvůrcům viditelně dochází šťáva a nápady, začínají plácat páté přes deváté a snaží se osudy charakterů až příliš za každou cenu propojovat. Na konci druhé série už jsem byl seriálem přejeden a působil na mě velice vyčerpaným dojmem a přestal jsem ho pak sledovat. Je to ohromná škoda a je evidentní, že původní koncept fungoval plně pouze jako limitovaná série a úspěch měl za následek umělé natahování, které v mých očích seriál zabilo. Geniální první sérii už mi ale nikdo nevezme. ()

Ferinka

Proč to pořád a dokola děláš, Shondo... Ať jsou je to Grey´s Anatomy nebo Scandal, pokaždé musíš svůj dramaticky excelentní scénář "vykvótovat", že. Tudíž se neustále opakuje typ ambiciozní afroamerické hrdinky, která permanentně řve na všechno co má poruce, aby vzbudila respekt a téměř bez přestávky to natírá nejčastěji bílým chlapům (Mirranda Bailey, Olivia Pope, teď přibyla na chlup stejná Annalise Keating). Stejně dobrá postava jako černošská žena, bývá příslušník nějaké gay komunity (Arizona, Cyrus, Connor) jehož milostný život je divák nucen sledovat do nejslinivějšího detailu. No a vše završují identické dialogy v každém ze tří seriálů o tom, jak si ženy mají pomáhat mezi sebou navzájem a bojovat proti maskulinnímu světu plnému křivd a sociální nespravedlnosti. Hrozně mě to mrzí, protože jinak jsou, Shondo, tvé seriály skvělé, divák se těší na každý nový díl a různorodá prostředí, v nichž se odehrávají, lákají a uchvacují maloměstský plebs z českomoravské vrchoviny.. takže znovu, Proč???? ()

dj-chrosto

Jednym slovom: Genialne. Davno tu nebol serial, ktory by vynikal ako tento. Skvele herecke vykony (hlavne Annalise v podani Violy Davis), skvely pribeh, zapletky, postavy a finale jesennej casti... nemam slov... uz sa neviem dockat dalsich casti, skoda, ze musim tak dlho cakat :( ()

ShimonHoly

Po brilantní první řadě propadá seriál v dalších řadách do bolavé agónie. Na The CW by šlo o výsostný nadprůměr sice stále, ale z možného kultovního seriálu se stala vyhasínající hvězda, kterou stále udržuje Viola Davis. ()

Jane18CZ

6 sezón je za mnou a já jsem moc smutná. Tenhle seirál mě tak strašně moc bavil, hltala jsem každou sezónu, každou epizodu a teď je najednou konec. Málo který seriál dokáže bavit na stejně vysoké úrovni v sérii první stejně jako v té poslední. Úžasné! Byla to skvělá dechberoucí jízda a já jsem si ji naplno užila! Netvrdím, že je seriál dokonalý, to určitě není a vsadím se, že má spoustu chyb, ale i přes všechny tyhle nedostatky je to perfektní podívaná. Za mě jeden z nejlepších seriálů a velkých překvapení, neboť jsem takovou parádní jízdu nečekala. ()

adam9

Po dvou dílech: Novinka jak víno. Už od prvních minut to nabírá na svižném tempu jako hrom. Pořád se něco děje, pořád jste ve střehu a pořád si kladete různé otázky. Otazníků je mnoho, ať už během konkrétního případu nebo hlavní dějové linky. Zatím si není, na co stěžovat. ()

Hanys_

Po třech dílech jsem to chtěl zabalit, naštěstí jsem tomu dal šanci dál a nelituju. Hlavně peckový závěrečný dvoudíl je co do napětí nehodnotitelný. S01 - 4/5 ()

Mitin

Skvěle promyšlený, napínavý seriál, který je díl od dílu lepší díky dvěma časům, které se k sobě postupně přibližují. Co epizoda, to pár dílů do velké skládačky, která postupně vrcholí. Další věc, díky které hodnotim seriál tak kladně, jsou kvalitní herci a jejich skvěle napsané postavy. Každá postava má v každém dílu svojí důležitost, líbí se mi, že seriál není zaměřený na jednu, ale rovnou na asi 7 postav a žádnou neposunuje do pozadí, zároveň jsou mezi postavami stále nové vztahy a postupně se odhalují jejich tajemství. Edit: konec, poslední dva díly jsou naprostá bomba. |||| 2. série - Po shlídnutí druhé série nemam slov! Postavy se stále rýsujou a ve druhé sérii jim už dává psychika pořádně zabrat, plot twist střídá plot twist a seriál si s divákem pohrává a neustále překvapuje. Na třetí sérii se už těšim jak děcko na Vánoce. ()

Survanta

Skvělý seriál z právnického prostředí. 2.série má větší spád a je živější. Jenom mám už "alergii" na slova "CHRÁNIT/OCHRAŇOVAT".... ;-) ()

Košoun

1. série Největší seriálové překvapení 2014. Geniální Viola Davis & sympatický tým mladých právníků. Po prvních 3 dílech je jasné, že nepůjde o další seriál "týdenního případu", stále více a více se noříte do případu zabité studentky a také zabití manžela Annalise, které nám neustále předpovídají "flashforwardy". Má jediná výtka směřuje zatím k nim, je jich moc a příliš se na můj vkus opakují. Každopádně pro milovníky správného amerického drama seriálu a právnického prostředí doporučuji! Především díky Viole je to lahůdka. Snad se to nezkazí a snad nebudou seriál do nekonečně natahovat. (Psáno po první polovině 1. série.) ()

HonzyR

1.série - 95%. Obrovská nadšenost!!! 2.série - 90%. Kvalitativně trošku pokles (především v druhé polovině), stále mě to ale moc baví! Shonda jede a potvrzená třetí série to jen dokazuje... ()

Kaja.Kolarova

Hyperkorektni nekonzistentni stlatanina. Psychologie postav jde uplne sejdrem, dej je prekombinovany a plny uslintanych velkych reci. Proc to ma tak vysoke hodnoceni fakt nechapu. Skoda no, zacatek byl celkem slibnej. ()

hazaba

První série výborná, děj občas příliš komplikovaný, ale s přibývajícími díly se téměř vždy vyjasní. Druhá série opakuje schéma z první, což není tak překvapující, neboť to bylo docela úspěšné, ale začíná to nudit a nejsem si jistá, jestli budu pokračovat. ()

Katie88

Popravdě ani vám nevím, jak seriály Shondy Rhimes hodnotit. Ta ženská má neuvěřitelnej talent hlavní postavy vykreslit tak, že je prvně miluju a pak nenávidím! Tuto schopnost musím rozhodně ocenit, přestože to ve mně nezanechává dobrej pocit. Ať už se jednalo o Grey's anatomy, Scandal nebo tady HTGAWM, musela jsem je na čas přerušit a některý jsem ani nedokoukala do konce (Grey's anatomy, dokoukat celý snad ani nejde!). Annalise Keating je samozřejmě znovu drsná černoška v hlavní roli, kterou nelze na začátku jinak, než obdivovat. Bohužel s každou další sérií to jde do háje a nejvíc mě rozesmutnilo, když jediná opravdu kladná postava tohoto seriálu se mění na chladnokrevnýho vraha a už nezbývá nikdo na dobré straně. Můj smysl pro morálku vyžaduje aspoň nějakou vyváženost mezi dobrem a zlem a tento seriál to cupuje na kousky. Mám se moc ráda na to, abych toto celý dokoukala, takže jsem přerušila po 4. sérií, přečetla si spoilery o dalším vývoji, koukla na poslední díl a byla spokojená. Díky tomu jsou moje 3* ještě hodně velkorysé. ()

Adiemus

Maximální spokojenost. Mám ráda, když do poslední chvíle neuhodnu, že vrahem je zahradník (můj tip nebyl tak vzdálený, leč přece jen o kousek vedle), a že i když je pachatel znám, pokračování slibuje nepřeberné možnosti dalšího vývoje. Kromě jiného doufám, že se potvrdí nebo vyvrátí, jestli Wes nemůže být Annalisiným synem, kterého dala k adopci - protože co o něm divák vlastně ví? Jeho matka (nebo "matka"?) zemřela, když mu bylo dvanáct - a to je vlastně všechno. Proti jeho nepopiratelné stěžejní úloze je to ve srovnání s ostatními ve skupině dost málo. Zrovna tak víme hodně málo o minulosti Annelise. Ta žena je jako chameleon - jakmile si nasadí některou z paruk na nalíčí se, nezmění se jen její zjev. Prostá a zranitelná Annamei (?) mění v chladnou, nelítostnou právničku Annelise a naopak. Jinými slovy jde o proměnu ze zneužívané Afričanky v Američanku, která využívá druhé. Copak nám asi předvede v druhé sérii? ()