Iveta Bartošová: Léto

všetky plagáty
Krátkometrážny / Hudobný
Československo, 1986, 3 min

Enšpígl

Nepatřím mezi frajery, který tady hodnotěj videoklipy nebo kdejakej pšouk, ale tohle mě prostě nedá. Ivetka už tady mezi náma není, protože bohužel neměla štěstí v životě na svou psychiku a ani na chlapy, což se při její kráse nedá snad ani věřit, ale bohužel hajzl vedle hajzla až jí jeden z nich dovedl k sebevraždě. Když jsem se to dověděl, píchlo mě u srdce, protože právě tenhle song jsem měl možnost zažít od Ivetky live a ještě jsem dostal od ní pusu (na tvář) , bylo mě -náct, poprvé mě políbila nějaká ženská a hned taková kočka ( v 80letech nebylo hezčí ), tak si umíš asi představit jak to se mnou zamávalo, pamatuji si, že jsem si tu tvář odmítal mejt a a a..., no prostě jsem si vzpoměl, když jsem náhodou narazil teď na tenhle song, první polibek, první fyzická platonická láska, na tohle se nezapomíná "Všechno zdá se mi najednou vzácnější, Léto kouzelný" - jak přesný. ()

Jara.Cimrman.jr

Oslava léta se vydařila natolik, že jsem u toho neustále usínal. Song je to totiž lehce utahaný a to popocházení se sedlem v ruce mezi koňmi a senem taky nemělo takovou šťávu, abych své nohy vyslal svůdně tančit mezi koňským trusem. ()

corpsy

Videoklipy od Ivety Bartošovej, sú 4 roky po jej úmrtí už ťažšie sledovateľné. Proste tam ostáva akási aura smrti. Aj napriek tomuto nechcenému negatívu nejde o nič remeselne uspokojivé. A to ani na tú dobu. ()

Honza__St.

Ivetin největší hit. Pokud jde o klip, rozhodně není špatný, ale je na něm znát, že je to televizní záležitost vzniklá na jedno použití (tuším pro pořad "Dostaveníčko v Heřmanově Městci"), a jeho hlavním mínusem je, že ještě v mezihře před závěrečným refrénem končí. Přece jen mi přijde lepší to druhé video (z pořadu, který se jmenoval tuším "Chyť si stop"), které jsem nedávno viděl v batatelně ČT (a z nějž jdou občas nějaké ukázky, např. v pořadech "Jsou hvězdy, které nehasnou" a "Po stopách hvězd"), v němž chodí Iveta v modrém svetru po parku, a do toho zpívá v dobovém kostýmu, navíc tento klip vznikl na celou píseň. A podle záznamů, co jsem dostal z archivu Supraphonu, prý nějaký klip natočili i oni, a v tom případě bych ho moc rád viděl, protože klip Supraphonu musí obě výše uvedené verze hravě přebít. ()