Agentka FBI Kate Macer (Emily Blunt) sa má zúčastniť tajnej operácie na americko-mexickej hranici. Toto územie nikoho je rajom pre obchodníkov s drogami a americká vláda je takmer bezmocná voči teroru, ilegálnej imigrácii a korupcii, ktorá tam všade vládne. Misiu majú viesť dvaja skúsení agenti (Benicio del Toro a Josh Brolin) a všetko nasvedčuje tomu, že pôjde o bežnú akciu s cieľom vypátrať a zlikvidovať bossa drogového kartelu. Postupne však Kate zisťuje, že v tejto vojne neplatia nijaké pravidlá, nikto nie je tým, kým sa zdá byť a spravodlivosť má len minimálnu šancu zvíťaziť... (Forum Film SK)

mire.k

Až tak moc mě to nenadchlo. Není to můj šálek kávy. Nevím jestli se inspirovali Clancyho Telepovým Proti všem, ale zdálo se mi to dost podobné. Navíc Chobotnici už jsem viděl v mladém věku a těžko v tomto žánru překvapovat. ()

Doffy

Čekal jsem to trochu napínavější. Byla tam tak jedna a půl akce. Celý zbytek filmu byla jen kecačka o tom jak je zdejší mexický kartel zlý a jak někdy i policisté musejí hrát mimo pravidla aby dopadli padouchy. Film mou pozornost moc neudržel. ()

mdf

Vizuálně dobrý thriller. Dějově trochu strohé, o praktikách a svojích zákonech na americko-mexické hranici. ()

JendaBenda

Jako nářez! Blunt se mi jednak nelíbí a netuším, k čemu tam je. Ale její postavu tam beru. Pro diváka ukazuje, že to, co ostatní berou za samozřejmost, zas tak běžně není. Vůbec ten mix jednotek, které kvůli zachování jakštakš balancu jednají protizákonně, ale s posvěcením zákonodárců... Zajímavý nápad. Del Toro. No to je masér, tam není či dodat. Polopsychopat toho času na dobré (záleží na úhlu pohledu) straně, no paráda. Akce je zde uvěřitelná, vysvětlovací pasáže vhodně přoložené, za mě 90% a řad se časem kouknu znovu. A to nedělám ;-) ()

Gravediggger

Od začátku parádní napětí, skvělá hudba, film sice docela pro chlapy, ale i tak se mi líbil (přecejen nejsem tuctová baba, co chodí do kina na romantické filmy s Zacem Efrontem, či jak se jmenuje). Navíc dobří herci, hlavně Benicio, toho mám hodně ráda. A taky mám ráda filmy, kde se bere zákon z trochu jiného úhlu a moc se neřeší takové to, jakože každý má právo na soud, obhájce, život a podobné kraviny ()

Baaal

Uštvaný vlkodlak se nám trochu uklidnil, ale jen trochu, protože herec je to výborný. Možná i proto, že uslyšel v dálce někoho zakřičet get out a přišel mu na pomoc černý sympaťák, kterého málem dostal závan smrti Emily, která byla na hraně zítřka. Mám rád Denise, když je právě příchozí, ale Brolin by potřeboval rozšlápnout ksicht, ať jej to moc nemrzí :-) ()

kodwin

Ani konec nemůže smýt pachuť nudné první hodiny. 54 minut na seznamování se s postavami je fakt moc. Mám z toho rozporuplný pocit, docela dobře se na to koukalo, ale celkem jsem se nudil. Asi jsem něco nepochopil...Každopádně Benicio Del Toro má charisma jak kráva a Emily mě nikdy nezklamala, i když to asi není její nejlepší role. ()

vitapavlik

Toto není hezký film. Ale je to dobrý film, musím říct. Víru ve vládní ozbrojené složky a válku proti drogám, jež je sama o sobě neefektivní, zvrátil tenhle film dokonale. Děj je trochu složitý, leč pointa je zřejmá a velice dobře a emotivně zpracovaný film to nezkazilo. Soundrack skvělý. ()

Fredolino

No nevím, podíval jsem pln očekávávání, podle hdnocení, ale byl jsem upřímně zklamán. To, že americká vláda v čele s CIA nejen kontroluje narkotický trh, ale i z něj propsperuje, to, kromě amíků, ví každý. A že naivní pipinka se svým afroamerickým partnerem se stejným IQ potenciálem věří v demokratickou a zákonnou spravedlnost, ruší ostatní dění, je to hold pro amíky. A hlavní hrdina a záporák v jednom, tak to už je moc i na mě. Jedna hvězda za pěkné záběry krajiny, doporučuji raději pustit dokument. ()

chosan

Dobrý, koukatelný počin. Vtáhne vás to do děje jak to vlastně je s drogovými karteli. A já musím říci, že Amerika to je tedy Klondike. Za mě film hodnotím 70%. ()

Qer

Syrové a napínavé, až se tají dech. Výborně obsazené a natočené. Nemá smysl se rozepisovat o příběhu, Sicario zkrátka velmi mile překvapil, a nejenže si ho s chutí dám znovu, ale také ho velmi rád doporučím ostatním. ()

Kivis

Boží! Amazing! Estupendo! Sicario mi dokonale sednul. Temný americký thriller s výraznou mexickou příchutí. Vynikající kamera a skvěle padnoucí soundtrack, který mi chvílemi připomínal Gustava Santaolallu a chvílemi zase Hildur Guðnadóttir. Jediné, co mi dlouho přišlo přitažené za vlasy až moc, bylo, že si k akci přizvou někoho z FBI a nechají ho tak dlouho jen se koukat, aniž by mu řekli důvod a vysvětlili širší kontext. Jenže i tohle je na konci perfektně vypointované. Hodnocení hereckých výkonů, režie a dalších aspektů filmu by už bylo jen vršením superlativů, takže ve stručnosti - jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy v tomto žánru viděl a jemuž klidně odpustím i jednu věcnou do očí bijící nedotaženost, a to sice, že drogový boss má tak málo početnou a slabou ochranku bez kamerového systému. ()

90125

O tom, že cesty zákona, nemusia byt vždy úplne zákonné a ani morálne čisté. Sicario mal ešte v polovici všetky predpoklady nato, aby sa mi páčil. Nestalo sa. Možno som nepochopil všetky súvislosti, ale na konci som musel skonštatovať, že mi šla celá tá podivná zápletka dole krkom poriadne ťažko. Postava Emily Blunt ostala nakoniec príliš pasívna, záblesky Clarice Starlingovej sa rýchlo rozplynuli. Čakal som, že napriek svojej bezmocnosti, ďaleko viac pritlačí na nekonvenčne fungujúcich Sí Aj Ej týpkov a že o tom to vlastne bude. Sicario skrátka postrádal dômyselne a inteligentne postavený príbeh, ktorý by mal gule. Traffic, to je podľa mňa inteligentný film so všetkým všudy. 70 % ()

Bogrant

Temná krimi s hlbším myšlienkovým pochodom, ktorá vás núti rozmýšľať nad každým detailom a pritom sa nesie v takom napätí, že sa vám dostane možno až pod kožu. Realistické, bravúrne natočené a zrežírované so skvostnými hereckými výkonmi (Benicio je famózny). ()

Bragi66

Hlavní hrdinka, trochu zanedbaná agentka FBI, se nějak potácí příběhem Mezi Mexikem a USA. Vypadá to, že to ale byl záměr. To tápání má smysl - když si ona klade, tak si divák klade také. Vynikající Benicio Del Toro tu se svým obličejem zlotřilého šóguna hraje zase zlejše všech zlejšů - jako například v Divoši (2012). Je to drsný akční krimithriler s nepřeakčnělými akcemi a nepřekropenými přestřelkami, s těžkou atmosférou a hlavně s náhledem do složitosti života v těchto místech. Už od dob filmového středověku víme, že nejsou jen hodní policisté a agenti a zlí zločinci, ale že i systém hraje své zákulisní hry, a že to často peče na obě strany. Je to malebná a napínavá podívaná s dobře vypointovaným ukončením. ()

Sa.sa

Zatraceně hustý film plný přestřelek, mrtvých a chladného jednání.. Opravdu se povedl a je radost se na něj podívat... Chudák ta agentka byla zatraceně naivní a dostala se k tomu jak za trest, ale nakonec koukala jak péro z gauče i když naštěstí to pochopila... ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Začněme tím podstatnějším. Za pár týdnů se všichni budeme nadšeně kochat obřími červy ve druhém díle Duny, který zadaptuje zbytek první knihy od Franka Herberta. Sága z pera slavného spisovatele ale… (viac)

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (viac)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (viac)