Lída Baarová

• Česko Lída Baarová (viac)

Mladá a krásna česká filmová herečka Lída Baarová dostane v roku 1934 rolu vo filme Barcarole, ktorý sa natáča vo filmových ateliéroch Babelsberg v Berlíne. Lída v úlohe exotickej krásky očarí davy fanúšikov v celom Nemecku. Málokto má v tom čase potuchy o tom, čo nástup nemeckých nacistov k moci spôsobí. Lída si užíva slávu aj náklonnosť idolu nemeckých žien, herca Gustava Fröhlicha. Obdiv k českej hereckej hviezde neskrýva ani sám ríšsky kancelár Adolf Hitler. Lídu však začne pozývať na veľkolepé večierky predovšetkým pán filmového priemyslu, minister propagandy Joseph Goebbels. A postupne vťahuje Baarovú do svojich diabolských sietí. Očarí ju svojou mocou, inteligenciou a bezhlavou zamilovanosťou. Baarová mu nakoniec úplne podľahne. Lenže vyčíňanie nacistov čoskoro prekročí všetky mysliteľné medze. Vojnu strávi Baarová už v rodnej Prahe, kde ju po oslobodení čaká obvinenie z kolaborácie... (TV Markíza)

nemer odpad!

Provinční Lída Baarová by byla lepší bez Lídy Baarové. Pauhofová je na rozdíl od skutečné LB velmi tuctová děva, ale obávám se, že tuto komedii by ve výsledku nezachránil nikdo. Jestli mám najít jediné pozitivum filmu, pak to, jak dokonale ilustruje současnou zoufalou absenci výrazných českých hereckých osobností, zejména žen. A velice se divím, co zlákalo i německé a rakouské herce propůjčit se Renčově přehlídce trapnosti. Vůdce v podání Kříže je těžkou parodií a ani Goebbels ve skutečnosti nikdy nepůsobil tak slabomyslně a ohavně jako zde. Určeno náročným divákům, ideálně 80+. Fraška, která kombinuje to "nejlepší" z Ordinace v prasečí zahradě a dr. Martina. Doufám, že tento paskvil už nikdy nebudu muset vidět. P. S. Renč by měl obdržet cenu za nejúchylnější a nejtrapnější sex.scénu v historii kinematografie. ()

Facerr

Koooonečně jsem narazil na český film,který nebyl jen plýtváním času. Trochu mě zamrzela absence válečných událostí v životě slavné herečky, ale to podstatné tu rozhodně bylo a Renč se nedá nic jiného,než pochválit. Výborné zpracování, které si minimálně 4 hvězdy zaslouží. ()

PamelaJJK

Bez ohledu na pravdivost či skutečnou reálnost se mi toto zpracování osudů krásné Lídy Baarové líbilo. Filip Renč mi nikdy nevadil, spíše naopak. Neřeším jeho politické názory, osobní život a nemá to vliv na hodnocení jeho tvorby. Obsazení bylo parádní (hlavně Táňa Pauhofová a Karl Markovics), hudba taktéž a film měl atmosféru a správné tempo. Dokázal mě (i přítelkyni) polapit a ani chvilkami nenudit. Patetičnost k romantickému dramatu patří, tak nevím, proč by to mělo srážet hodnocení. Pokud někomu vadí přílišná patetičnost, tak ať se podívá na dokument a neopruzuje tu... Přílišný příval romantiky byl vyrovnán komunistickým kriminálem. Sice dost zkratkovitě a stručně, ale tak akorát pro romantické (milostné) drama. A hlavně to chce číst mezi řádky. Nic není jen černé nebo bílé, zlé nebo dobré. Mě prostě takovéto pojetí sedlo, asi jsem byl správně naladěn. A ke zdejší averzi vůči tuzemské tvorbě a tupé stádovitosti se už nebudu radši vyjadřovat. Nakonec jsem se rozhodl svoje hodnocení ještě vylepšit a místo původních **** dát plný počet. Lída Baarová si to zaslouží a také na truc místnímu rádoby znalému a intelektuálnímu stádu... ()

pafka

Tak skvely casting, jako v pripade Karla Markovic se naproti marne snazicimu se Pavlovi Krizovi. To jsou veci, ktery se nedaji jednoduse pochopit. Stejne tak je skoda, ze klicovy vztah je zobrazen nejak zkratkovite, hodne povrchne. Jak skonci, konci film, nema uz co poradne vypravet. Ale abych se dostal taky k plusum. Ani, Filip Renc je dobry filmovy vypravec, spolkl jsem film jako malinu a bavilo me to. Nenudil jsem se, nic nebylo spatne, nic me neotravilo. Jen pozdeji vam dochazi veci, ktere brani tomu, aby to bylo neco vic nez jen prumer. Co se tyka hercu, nejlepsi byl proste Karl. Ten smaznul uplne vsechny. ()

dsaiko

Daniel Landa v titulcích symbolizoval podobu filmu - kýčovité patetické klišé. Dvě hvězdy za některé herecké výkony, nicméně zrovna Hitler a Goebbles zrovna charismem a vůdcovstvím neoplývali. ()

calculus

Můj vlastní zážitek z filmu předběhly všudypřítomné recenze, film měl být podle nich kýčovitý, plný vyšroubovaných scén... Tak nevím, ale Lída Baarová nežila normální život a realita byla tehdy také někde jinde. Táňa Pauhofová byla v této roli skvělá, pobavil mě náš tuzemský "Adolf" Šafránek. Řeči kolem Filipa Renče neřeším, snímek se mi líbil, ale s jednou výhradou. Nepochopil jsem ty příšerně přemluvené dialogy. Jestli to měl být záměr, který by evokoval atmosféru starých filmů, tak to jsem se tedy přiznávám ztratil:-) ()

t.b.kat

Film o ničem, naprostá slátanina, efektní nic, s mizernou hereckou výbavou a co nejhůř s Filipem Renčem za kamerou. Ten od roku 1991 nenatočil nic, co by stálo za to vidět. 1* ()

srolyma

Já bych to zase tak nehrotil. Holka prostě měla ráda prachy a moc a tak šla s každým, kdo ty prachy a moc měl. A že byl jeden z těch mnoha zrovna nacistický pohlavár, to prostě neřešila. To je to samý jako když třeba Jiřinka Rákosníček podepsala spolupráci. Ikdyž ne úplně to samý, to je daleko horší… Film byl nezáživný, až na pár světlých záblesků jako Křišťálová noc nebo sebevražda Zorky, herci povětšinou slabí, místy až směšně přehrávající (hlavně Kříž). Ne, tohle se fakt nepovedlo. ()

fugyx

Dosť smutný príbeh herečky na to, aby sme sa zdržali jej súdenia. K Filmu len dve veci. Treba oceniť skvelý výkon Zdenky Procházkovej, pretože vo vysokom veku nielen zahrala, ale sa aj vžila do postavy ženy, ktorú osobne poznala a nemala rada a stvárnila ju viac než presvedčivo. Podľa mňa je film nedocenený a takzvané samozvané filmové entity spomedzi odborníkov a divákov si pletú kritiku s hulvátstvom. Na záver, skvelá hudba naprieč celým snímkom. ()

Kokutek odpad!

Pro mě je Lída Baarová fašistická kurva, která šla na všechno přes kundu. Vůbec nechápu, proč o takových lidech točit a nějak je za cokoliv adorovat. Zaslouží soucit a klid v zapomění. Film je jako takovej neskutečně přeceňovaná hrůza. Hloupé dialogy, děj o hovně a nulová pointa. Zbytečně vyhozený peníze. ()

Stumbleine

Vůbec to nebylo tak špatné, jak tu mnozí zmiňují. Mnoho z vás snad i kvůli politickým předsudkům, neboť jak je známo, režisér Renč je sympatizant a volič našeho pana prezidenta. Herečka v hlavní roli výborná, stejně tak role Goebbelse.. přestože vzhledově byl onen herec trochu jinde, charisma nepochybně měl. Hitler v podání Pavla Kříže dosti slabší. Největší problém vidím v tom, že německé role hrají čeští herci, mluvící česky. Je to mnohem méně autentické. Nicméně životní příběh Lídy Baarové mě fascinoval již od doby, kdy jsem viděl dokument Josefa Klímy. Mírně tedy nadhodnocuji ()

jfaba

Námět a "bylo to tak či nebylo" je celkem jedno, neboť film byl tak nudný, že nudnější snad být ani nemohl. Jednu věc jsem ale nepochopil, proč byl od 15+. A teď mě osvítilo, aby si mládež nekazila vkus. Tak to kvituji. Souhlas s liborek_ ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

18.07.2018

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady 2018 navazuje na úspěch předchozího ročníku, který navštívilo přes třicet tisíc fanoušků nejen filmové hudby. Ti měli možnost… (viac)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

14.07.2016

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 14. do 20. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)