Pila smrti

(neoficiálny názov)
  • Západné Nemecko Die Säge des Todes (viac)

Poté, co znetvořený Miguel na maškarní párty napadne jednu dívku nůžkami a brutálně ji znásilní, je umístěn do ústavu pro chorobomyslné. Po pěti letech se dočká propuštění do domácí péče ke své rodině. Jeho invalidní matka se sestrou provozují internátní jazykovou školu v Costa del Sol, kde Miguel potkává krásnou brunetu Angelu, která ho uhranula už ve vlaku při jeho cestě domů ze sanatoria. Miguel jí začíná být posedlý. Bude se opakovat situace, která se stala před pěti lety? (Chatterer)

Flipnic

Tento okrajový slasher-horror mne velmi mile překvapil. Moc jsem od něj neočekával. Dostal jsem však zajímavou atmosféru, hezké prostředí, spoustu pěkných "hereček", které se nebáli ukázat více než ze svého "hereckého umění", v podstatě překvapivý a vygradovaný konec. Gore efekty super, scéna s cirkulárkou je vůbec jedna z nejlepších, co jsem kdy v horroru viděl, ta hlava herečky byla po odříznutí naprosto skutečná, žádná replika, nechápu, jak tohle udělali ... Film má pomalý rozjezd, ale na konci má docela dobré grády. Nějak mi to připomínalo filmy The Toolbox murders z roku 1978 a Island of Death z roku 1975. Takový "jiný" horrorový trash ... ()

pornogrind

Když se člověk podívá na filmografii Jesúse Franca tak ta je rozhodně bohatá. Dalo by se ale říct, že točil spíš na kvantitu nehledě na kvalitu. Samozřejmě i v jeho filmografii lze ale najít pár filmů co za vidění stojí. A tenhle je(alespoň za mě) jeden z těch nejlepších co jsem od něho zatím viděl. Je pravdou, že film má sice pozvolnější tempo ale trpělivej divák bude na konci odměněn. Plusy snímku jsou především pěkný herečky a gore. Docela chápu, že tenhle kousek byl zařazen na listinu videonaties. Jsem rád, že jsem film viděl. 4hvězdy. ()

Kusko.t2

(Tento komentár nebrať moc vážne, hodnotenie však áno.) "Ježíš Sakra Pictures" uvádza Oliviu Pascal ako devu Angelu, hlavný to objekt zvrátených túžob plných desu, a jej sekundanta so sračkoidným ksichtom Alexandera Waechtera v úlohe Miguela, v najväčšom trháku všetkých čias - "Krvavý Větrník eeeee Měsíčník!!!", z ktorého by sa posral aj samotný “syn najvyššieho”. Original Music by Gerhard Heinz featuring Johnny Kmitajúci Plech. –– Tagline: Bloody Moon on the sky, Time to prepare to Cry, because you must slowly DIE! ### Francov "Die Saege des Todes", vo Veľkej Británii známy pod názvom “Bloody Moon“, sa v UK roku 1982 na radosť divákov hororu dostáva do tamojších kín. Radosť a ohlasy nie sú ale také silné ako by mohli, keďže cenzori boli rýchlejší a z filmu ukrojili zhruba 2 minúty nevhodných scén (presne 1 minútu a 38 sekúnd). Po pár mesiacoch už ale vychádza spolu s Cut verziou aj Uncut na VHS nosičoch distribuovaných štúdiom "Inter-Light". V júli 1983 sa film ako taký dostal už na zoznam tzv. "Video nasties" – t.j. podliehal distribučnému banu a to až do roku 1993, kedy "Vipco" prichádza na trh so svojou Cut verziou filmu, skrátenou o 1 minútu a 20 sekúnd. Uncut verzia v UK znova ožíva až v novembri roku 2008 (vydanie štúdiom "Severin Films", Rated: 18). ### Brutálna scéna s cirkulárkou – vzrušujúca gore onania pre náročného diváka, poslúžila vhodne do otváracej kompozície filmu Pedra Almodóvara – MATADOR (1986). ()

Slasher

Škoda, že je tahle (částečná) vyvražďovačka místy tak nudná, když přijde na vraždy je to totiž dobrá vychutnávka. Mohly se vyseknout ty sračičky se sličným Antoniem a podobně, sem tam i z dnešního pohledu trapně natahovaný napínačky, a bylo by to fakt v pohodě. U mě takhle průmer, ale se spoustou odhalených vnad (mám pocit, že hlavně u mrtvol), přejetým harantem (to v podobných filmech vždycky zabere), cirkulárkou a dalšíma brutálama. Ke konci to nabere na obrátkách. ()

darkrobyk

Jak se dostat k tetiným penězům? Plán se zdá jednoduchý! Jen je třeba povraždit několik slečen, což se jeví jako maličkost. Pro gore se nejde daleko, a tak nůžky se míhají, nůž projíždí tělem a vynořuje se v místě bradavky, cirkulárka zpívá píseň smrti. A jistá scéna v závěru připomene mistrovské Psycho! Průměrný slasher, ale se spoustou krve - a za ni dávám 3,5*. ()

• Francov film Die Säge des Todes,(1981)  vo Veľkej Británii známy pod názvom Bloody Moon, sa v UK v júli 1983 dostal na zoznam tzv. "Video nasties" – t.j. podliehal distribučnému zákazu. A to až do roku 1993. Film bol zakázaný tiež v Západnom Nemecku. (Kusko.t2)
  • Brutálna scéna s cirkulárkou - vzrušujúca gore onania pre náročného diváka - poslúžila vhodne do otváracej kompozície filmu Pedra Almodóvara Matador (1986). (Kusko.t2)