Vraždy vercajkem

(neoficiálny názov)
  • USA The Toolbox Murders

Film začíná čtyřmi děsivými vraždami mladých dívek, které maskovaný vrah provádí domácím nářadím. Dále následuje únos jedné dívky, kterou maniak uvězní u sebe doma. Její bratr a jeho kamarád se vydávají na vlastní pěst dívku hledat, protože policie je neschopná. Najít vraha a vypořádat se s ním je však mnohem záludnější a nebezpečnější, než se původně zdá... (Flipnic)

darkrobyk

Očekával jsem tuctový slasher, dostal jsem velmi dobré psychologické drama. Byť vraždy - vrtačka, kladivo, nastřelovací pistole na hřeby, šroubovák, nůž, benzin, nůžky - jsou povedené a pro škopíčky krve se nejde daleko, působivější je právě psychologická rovina. Vrah je divákovi odhalen přibližně v polovině snímku, jak se ale ukáže, tento záměr byl důležitý pro další vývoj děje. C.Mitchell předvedl skvělou studii psychopatického šílence, zdárně mu sekunduje W. Eure v roli jeho synovce. Rovněž P. Ferdinová hraje velmi uvěřitelně, možná, že na slzy nepotřebovala ani glycerin. Pěkná hudba, solidní kamera. Pro mne dvě z nejlepších scén - žena koupající se ve vaně je sledována kamerou za doprovodu romantického duetu, vrah vstoupí do jejího bytu a začne lov; W. Eure omývá láskyplně zakrvavenou panenku pod vodovodem. Verze, kterou jsem viděl, měla délku 1:33:49. Film má zvláštní napětí a do konce není jasné, jaký bude osud hlavních postav. Milovníci akce snímek nejspíš neocení. ()

Flipnic

Naprosto perfektní thriller/horror/drama, které nemá nic společného s verzí od Hoopera (2004). Tohle není klasický horror, film se dá dost těžko zařadit do žánru, ale snad nejblíž je dramatu. Nejde o klasickou "vyvražďovačku", film se z této polohy brzy přesune do jiné a skončí naprostým překvapením s odkazem na skutečné události, což mě naprosto položilo. Otázka je, jestli se tomu dá věřit, ale v rámci filmu se nedělo nic, co bych nepovažoval za nemožné se stát v reálu. Osobně tohle považuji za kvalitní drsný film v rámci své doby, který nic nezobrazuje a nepředváví samoúčelně, všechno, co ve filmu je, má spojitost s dalšími skutečnostmi a událostmi. Nahé dívky, krev, gore, masturbující "neznámá herečka", vraždy, všechno tohle je použito k určitému účelu, který má svoji logiku. Tento film mám velmi rád a moc se mi líbil, protože vše je jinak, jak zpočátku vypadá ... Ve své chladnosti a depresivním ladění si však drží od začátku do konce vysokou laťku. ()

POMO

Pomerne originálny malý horor. Začne ako bezduchá gore vyvražďovačka s fajnšmekerskými nástrojmi smrti (vŕtačka, šrobovák, nastrelovač klincov), majstrujúcimi na krásnych dievčatách, a pokračuje ako psychologicky vypätá óda na otázky kresťanskej etiky versus sexu. Ani tu však neprestáva tiecť krv a pocit odpudenia sa prehlbuje každou minútou. Mierne zvrátený "video-nastie", zasahujúci do podobného cieľa, do akého sa neúspešne snažil zasiahnuť napr. samoúčelnejší trash I Spit on Your Grave. ()

pornogrind

Další z filmů kterej byl svýho času umístěn na listinu videonasties. Ze začátku se to tváří jako „klasická" vyvražďovačka s tím, že se to potom přehouplo v solidní psycho drama. Film je krásným důkazem toho jaký je křesťanství zlo jelikož každej magor si to dokáže překroutit k obrazu svýmu. A i proto ty 4hvězdy dám. ()

Bloody13

Můj dlouholetý rest mile překvapil. V úvodní půlhodině se maskovaný zabiják činí: na kontě mu svižně přibudou 4 brutálně zamordované kočičky (z nichž vůbec ta nejkrásnější si ve vaně pohoní pipinku) a jedna unesená holčina, s kterou má vlastní plány. A ty, ač jsou myšleny s nejčistším úmyslem, vyzní pro všechny hlavní aktéry tragicky. V závěru si tak divák přijde opět na své a lehce odpustí tu prostřední třetinu, co sice není nezajímavá, ale od plnokrevného slasheru uhne spíš k psychologickému drámu. Vyvrcholení pak navíc přinese menší překvapení a tím i následnou depresi. Docela síla. ()

• Film byl na počátku 80. let v UK umístěn na seznam tzv. "videonasties" filmů. Tedy filmů, které bylo zakázáno promítat z důvodu zobrazování brutality, krve, nahoty a sexu. (Flipnic)
  • Rozpočet snímku je odhadován na pouhých 185 000 USD. (Karlos80)