Film o filmu: Bouřlivé víno

všetky plagáty
Dokumentárny / Krátkometrážny
Česko, 2011, 20 min

Plejáda vynikajících československých herců v čele s nezapomenutelným Vladimírem Menšíkem aneb Jak vypadal bouřlivý rok 1968 ve vinicích daleko od Prahy. (oficiálny text distribútora)

ostravak30

Když dělám film o filmu čekám spousty vzpomínek a zajímavostí, které se divák nemá šanci jinak dozvědět. Bohužel v tomto kraťoučkém dokumentu mluvili jen tři lidé a všichni více méně stejně. Dozvěděli jsme se, že se na Moravě chlastalo jako o duši a že R. Jelínek zvažoval natáčení, je jak tady mylně píše kolega, že natáčet nechtěl, ale nakonec stejně neměl jinou volbu a jak V. Jandák byl hloupý, že v tom hrál, ale byl mladý, tak proč ne. Zajímavá úvaha člověka, který se nacpal do politiky a nikdo dodnes neví, co dobrého pro obyčejné lidi udělal a tím spíše pro umění. Stejné je to i s jeho herectvím, které žádný velký přínos pro Česko nemělo. Ani pro tento film a už vůbec ne pro hodnocený dokument o filmu. Zkrátka, bylo toho málo a nic moc jsme se nedozvěděli. Takhle se film o filmu teda opravdu nedělá. ()

topi

Stejné hodnocení jako samotný film Bouřlivé víno. Na natáčení vzpomínají režisér Václav Vorlíček a herci Vítězslav Jandák a Rudolf Jelínek (který je zde napsán chybně jako Jiří Jelínek). Všichni film obhajují, že i když je v něm jasná komunistická propaganda, tak se přece jen jedná hlavně o veselohru. S čímž bych si dovolil nesouhlasit. Něco jsem se přeci jen dozvěděl a to, že v době natáčení Menšík s Jandákem souběžně filmovali pro tehdejší Západní Německo seriál "Třináct tatínků jednoho chlapce" (Der Knabe mit den 13 Vätern). ()

sator

Podprůměrný dokument o pro mě odpadovém filmu vysmivajici se událostem r.1968...Jen Jelínek na férovku přiznal že v tom hrát nechtěl... Jandák a Vorlíček film obhajovali... ()

raduna01

Pár ukázek z filmu proloženy rozhovory s Vorlíčkem, Jandákem a Jelínkem, který je v titulku uveden jako Jiří Jelínek. To se CS film moc nevyznamenal. ()