Fotograf

• Česko Fotograf (viac)
Česko, 2015, 133 min (Alternatívna 130 min, televízna verzia: 86+87 min)

Kamera:

David Ployhar

Karel Roden, Marie Málková, Zuzana Vejvodová, Václav Neužil ml., Jitka Sedláčková, Vanda Károlyi, Jenovéfa Boková, Vilma Cibulková, Marika Procházková (viac)

V příběhu se vracíme k některým osudovým křižovatkám turbulentního života hlavního hrdiny (Karel Roden), člověka, který je obdařen nejedním výjimečným talentem, živelností a vášní. Všechny tyto vlastnosti mu přinesly slávu i odmítání, lásku i zradu, zástupy obdivovatelů i osamocení. Středem Janova života vždy byly ženy. Ať ty, které pózovaly před objektivem jeho fotoaparátu, nezřídka postavy až pitoreskní, či ty, jež ho obklopovaly v  soukromí. Dcery, manželky, milenky, sexuální přítelkyně, intelektuální obdivovatelky. Jedny nezištně milující a oddané, jiné podváděné a zhrzené, další sdílející s rozkoší jeho bouřlivý život. Ale i takové, které s proslulým umělcem toužily spojit svou budoucnost, posedlé touhou zkrotit jeho svobodomyslnost, sdílet s ním jeho majetek, talent i geny. Exempláře všech těchto ženských typů jsou pikantním kořením mimořádného filmu, který je příjemně hořkou komedií s erotickými prvky. (Bioscop)

trickyy

Saudka mám rád, na film jsem se těšil, jsem tedy kapku nekritický, ale proč bych nemohl být. Roden to uchopil velmi dobře, stejně tak Marie Málková a Václav Neužil ml.. První půlka lehce nejistá, ale výborná hudba a vizuální stránka snímku mě příjemně dovedly až na konec. Nelituji.. ()

RushRush

Milé a zase milé...i ty velké zadnice byly najednou tak nějak pěkné,Karel z toho vymáčknul nemožné,příjemný film,kdo takhle dnes umí žít...a užívat si každou sekundu a o tom to je.. Jene, Karle smekám. ()

majkl264

Podívejme se na to tak, že je to biografie. Z filmového hlediska to totiž není až zase tak dokonalé, ale vystihuje to Soudkův život dokonale. Četl jsem zde jeden komentář, který mě ještě než jsem film viděl zaujal. Cituji: "Je to jako porno z NDR." Tak asi takhle bych to nebral. Samozřejmě nahé scény tu byly, ale vraťme se k tomu, že to vystihuje Saudkův život. Znovu bych se na to asi nepodíval, ale za jedno shlédnutí to stojí. Hodnocení bych dal tak mezi dvěma a třemi hvězdami, tak dávám tři za vystihnutí Saudkova života. PS: Co se týče žánrů komedie to zrovna dvakrát nebyla. ()

Bicaman

Tak pozoor!! Pro mě obrovské Překvapení Roden byl užásný!! A 130minut v kině uteklo jako voda a já chtěl víc a víc pro mě naprosto perfektní zážitek a já Odcházel z kina nadšený :) ()

Fraktální

Film od začátku dokonce rozporuplný.Moje první otázka je: Má smysl točit film o Saudkovi za jeho života? Proč koukat na jeho byt asi docela zdařilou kopii když máme autentický originál ? ... dle průběhu filmu mě napadají 2 věci buď kalkul, prachy se vždycky hodí a nebo pomsta své bývalé partnerce. Asi spíš to první a Saudek i Sára se smějí jak si namastili kapsu... nevím... Děj to sice nemá, ale na to si u filmu Chlapectví taky nikdo neztěžuje... že je to kaměnákovský? Ale Saudek takoj prostě je, to je jen tím že to kopíruje jeho osobnost. Jaký je verdikt? Nejoblíbenější film to asi nikdy nebude, ale vůbec jsem se nenudil... ()

jjemi

Film vzbuzuje spoustu emocí – hodně jsme se smáli, občas nám bylo trapně, někdy smutno, také špatně. Roden a Málková byli vynikající. Prezentovali S+S přesně takové, jak je známe z médií. Je to výborný film. Nelitujeme, že jsme to viděli, ale film má svá specifika, která do Saudkova příběhu patří, a tak vidět jednou stačí. Rozhodně to není „lehký erotický film pro ženy“, jak se někde píše. Pokud to měla být pomsta, tak není jisté komu to více ublížilo. ()

Promitac

Skvělý výkon Karla Rodena ve filmu jenž by byl skoro tak trochu zvláštním pornem nebýt pozadí celého snímku, jenž předkládá divákovi životopisný pohled na osudy kontroverzního českého fotografa Jana Saudka. To, zda divák uvěří verzi kterou ukazuje film, verzi kterou prezentuje Sára nebo si utvoří vlastní názor na to jak to celé bylo nechává ale film na něm. pozn. Bylo zajímavé kolik k nám do kina přišlo na tenhle film seniorů, především starších dam... :D ()

tenizague

Jestli diváci Kameňáku a Babovřesek začnou chodit na filmy typu Fotograf, kde se řeší životní přetvářka, touha po opravdovosti a vůbec smutný úděl být člověkem, narozdíl od vtipů z hospod a nevimještěčeho, a hlavními postavami budou tápající originální lidé stojící na okraji společnosti, namísto uječenejch babek a vidláků, pak v týhle zemi bude líp. Zatim ale tyhle filmy rozhodně nepatří na stejnou úroveň a jejich diváci taky ne. Navíc si dovolím tvrdit, že Karel Roden a Marie Málková jsou kvalitnější herci, než Lukáš Langmajer a Lucie Vondráčková. ()

anakarenina

Svěží, dynamická, vtipná, nevtíravá tragikomedie s erotickým podtextem mně prostě nadchla. Ani ne tak příběhem, ani ne režií, kamerou, hereckými výkony (i když Málková s Rodenem, Vejvodová jsou ve svých rolích výborní)... ale ohromil mě přirozeností. Už si ani nevzpomínám, kdy naposled jsem ve filmu mohla spatřit přirozenou krásu ženského těla, bez retuší, ten film mě prostě bavil svou opravdovostí, všechny ty obrovský celulitidový zadky, obrovský kozy bez úprav a plastik a ženy, které se za to nestydí a odhalují svou nahotu bez ostychu, protože se milují takové, jaké jsou, prostě nádherný počin! Díky pane Saudku, že jste si těch žen kdy všiml, díky paní Ireno Pavlásková, že jste se nesnažila Saudkovy "múzy" vylepšit! Také oceňuji, že se film, dle mého nesnaží ze Saudka udělat něco lepšího, počestnějšího, vykresluje Jana prostě takového, jaký JE nebo možná JAKÝM CHCE BÝT... ani chvíli jsem neměla pocit, že bych jej měla politovat a kupodivu jsem ani neměla pocit, že je to zvrhlý chlípník! ( i když způsob, jakým miluje ženy mi blízký NENÍ) a to prostě proto, že to všechno přijímá a nesnaží se to "uklidit a zamknout" někam do 13 komnaty, tak jak by si to jistě přáli společenské konvence a "Vatikán"...KDO Z NÁS SI MŮŽE TEN LUXUS DOVOLIT?, BÝT SÁM SEBOU... Tento film bych rozhodně doporučila všem, kdo hledají přirozenou lidskou krásu, těm, kdo mají rádi vtip, nadhled, pornografii, otevřenost, fotografie Jana Saudka, no, to je myslím dost dobrých důvodů... ()

trango

Pre fanúšikov Mistra skvelé. A myslím aj pre tých v Argentíne aj v Austrálii. Ja som fanúšik, takže **** a piatu * za Rejžka :-) ()

Lapis

Dobrý bože, ze všech českých fotografů si vyberou žijícího a nemožného. Tento film považuji za výsměch české fotografii a rozhodně ho nehodlám vidět. ()

kosara

Výborné a celkově strhující! Proč a k čemu? Nevím, ale dlouho se mi nestalo, aby se sledování plátna obešlo bez hledání pohodlné polohy. Mimo jiného. Skvělé! ()

maestrum

Myslím, že víc než film samotný, většinu diváků spíše znechutil život Saudka. Úchylný stařík, který miluje sex, nakynuté slonice, které mnozí vidí jako umělecké dílo (myšleno fotografie s nimi), nemá prakticky žádné morální zásady, mluví jak kanál a v některých věcech je nesmyslně naivní ("ženy mě v životě okradly již 4x"). Velmi málo se film věnuje celému umělcovu životu a tak ve finále působí spíše jako stížnost, či útok na Sáru, která je vykreslena jako ta, která ho finančně i umělecky odsoudila. Ať už to pravda je či není, většina diváků bude stát na Saudkově straně (včetně mě). Od filmu jsem celkově čekal více. ()

Fonnel

Film sám o sobě by nebyl špatný, kdyby nebyl o Saudkovi. A to hned ze dvou důvodů. Za prvé Roden Saudka nedal. Saudka jako fotografa mám rád a v obýváku mi visí dva jeho obrazy, ale jako člověk se vyjadřuje slizce a vilně - to Roden nedokázal zahrát (s tím se asi musíte narodit). Za druhé to nebylo o Saudkovi. Mělo se to jmenovat Sára. Film je pouze o jejich vztahu a následné, pochopitelné, zášti k ní. Mě zajímali jeho osobní motivy, proč fotí co fotí, jaká byla jeho mentální evoluce k vytvoření kompozic. Hlavně bych čekal ranou fotografii a ne kopírování sama sebe v pozdějším věku. V půlce jsem se začal dívat na hodinky a poslední půlhodinu v kině protrpěl kvůli své ženě. Naprosto promarněný příběh, který má velký potenciál. Marie Málková byla na filmu asi to nějlepší. 1,5 * za to že jsme měli hlídání dětí. ()

demoni

Neočekávejte od filmu příliš mnoho a budete mile překvapeni. Je to pouze život jednoho neobyčejně obyčejného člověka který si prošel koncetračním táborem a který dokázal své pocity a momentální stav mysli geniálně přenést na fotografii. Karel Roden jako vždy excelent, sám Saudek by se nezahrál líp. ()

Aldante

Obdivuji Karla Rodena, že se k takovému braku nechal přemluvit. Saudek, jeho doba a sláva pominula. Strašné. Babovřesky, tak ty mají u mne 2 hvězdy. ()

lineker

Fotograf bez Saudka by snad byl i průměrným filmem. Pokud člověk ví z jaké interní síly je čerpáno nemůže jinak než celkový dojem z filmu vyjádřit pouze lehkým ušklebkem. ()

Ekdahl odpad!

Další česká srágora. Paní Pavlásková zpatlala čistě vnějškovou, naprosto povrchní, rádoby senzační ubohost - asi jako když si vzorná školačka představuje, jak vypadá bohémská zhýralost. Výsledek: nuda. Nějak se jí podařilo eliminovat i humor, což je opravdu co říct, protože ten Saudkovi jistě upřít nelze. Zklamáním byl pro mě i Roden, jeho obsazení nemá logiku, je to těžký introvert snažící se hrát extravertního exhibicionistu: nefunguje to. - Janu Saudkovi lze právem vyčítat mimořádnou pokleslost, jíž si léčí mindráky z mládí (chudoba, nezájem opačného pohlaví), ale nelze mu upřít jistý šaškovský talent, smysl pro humor a šmrnc. O tom filmu se bohužel nic z toho říct nedá. ()