The Canal

• Austrália The Canal (viac)

David Williams (Rupert Evans) pracuje ako archivár vo filmovom inštitúte. Jedného dňa sa vráti domov z práce a svojej manželke Alice (Hannah Hoekstra), s ktorou má päťročného synčeka Billyho, referuje, že má za sebou zvláštny deň. Pri prehliadaní starých archívnych dokumentov z roku 1902 si totiž všimol jeden, informujúci o ich ulici a dome, ktorý práve pred Billyho narodením kúpili, ako o stavbe nachádzajúcej sa v blízkosti vodného kanála s temnou minulosťou neobjasnených kriminálnych prípadov. Práve ich dom dominuje v jednom zo strašlivých prípadov toho roku. Keď Alice jedného dňa nečakane zmizne, David sa stáva svedkom série podivných až desivých udalostí, na ktoré neexistuje racionálne vysvetlenie. (sochoking)

Rathalos

Nepochopitelne,ze ako tento film moze mat 61 percent,ale zbytocne to riesit,velmi nudny horor,ktory zaujme az v zavere,co je malo,takze dve hviezdy su az az...:-) ()

KUFI

Chvilema napinavy, chvilema utahany, ale urcite ne spatny. Maska "Sadako" mi ovsem prisla dost fuserska a film to zbytecne srazelo. Hojne zminovanej Sinister to pripomina akorat kvuli promitani starych pasek hlavnim hrdinou, jinak to s nim nic spolecnyho nema. Dal bych slaby ctyri, ale jelikoz jsem je dal zminovanymu Sinisteru kterej se mi libil vic (az na ten debilni konec), tak musim dat tri. Ale jsou to tri plus. ()

helraiser

Tak to je po čase zase pořádnej atmosférickej horor jak se patří. Atmosféra prvotřídní, lekačky fungujou, ke konci to už bylo opravdu něco neskutečnýho, nervy na pochodu. Tohle se prostě povedlo, opravdu hodně znepokojující podívaná, která jen tak diváka nepustí. Tady prostě není šance se nudit ani minutku a šťastný konec opravdu nečekejte. Víc takových!!!! ()

Franc1s

Rodinka se nastěhuje do krásně vypadajícího baráčku a ono tam začne manželovy šplouchat na maják, protože zjistí, že před sto lety se v tom domě stala vražda..Takový ten klasický neoriginální hororový příběh, avšak s parádní atmosférou a ozvučením, kdy se šponuje očekávání a napětí diváka až do samého konce.Také se najde několik drsných scének a lekaček k zapamatování. Kdo rád zajímavé kousky, směle do toho 7/10 ()

DavidWebb

Kto do pekla je Ivan Kavanagh? Kúúrňa ja myslím, že toto bol fakt solídny flik, keď vezmem do úvahy súčasnú produkciu v hororovom žánri. Určite, že si rejža "požičiaval" z rôznych skorších snímkov a to nielen vizuálne ale aj zvukovo. To však nemení nič na tom, že sa mu to podarilo spracovať spôsobom, ktorý urobil na mňa silný dojem. Aj záverečné "vysvetlenie" môže divák očakávať, ale tomuto filmu to jednoducho nijako neškodí. Márne sa snažím nájsť nejaké synonymum na slovo atmosféra aby to neznelo tak ošúchane, ale nič ma nenapadá. Veľmi dobré herecké výkony spolu s výbornou réžiou splachujú námet do "kanála" a ja som sa šiel počas projekcie vyšťať iba preto, že som nemal po ruke prázdnu fľašu akejkoľvek výroby, značky alebo dôležitosti. 5 hviezd je možno nadsadených ale určite to súvisí aj s mojimi očakávaniami, ktoré neboli veškeré žiadne. O to viac som bol pozitívne prekvapený. PS: Ten chlapček bol v scéne, keď raňajkoval cereálie, zlatý (šepkári: nepozeraj do kamery, nepozeraj do kamery!) ()

BrianStorker

Nevím... neurazilo mne to, ale ani nenadchlo. Spíše zklamání. Hodně jsem občas váhal, zda nekoukám na Sinister, Insidious, nebo Kruh... ale ono to vlastně bylo vše dohromady. Škoda. ()

Miagy

Celkom zaujímavo spracovaný film, ktorý však nejako nemá poriadnu hlavu ani pätu, nie vždy som vedel rozoznať čo je pravda a čo sa hrdinovi len sníva, dej je pomerne jednoduchý, ale plný nejasností, o závere nehovoriac. Takže mám rozpačité pocity, jednak nemám rád vykrádačky moc ( scéna vyliezania z plátna )...ale niektoré scény boli zase originálne, plné hnusu.Takže pekný priemer. ()

chlebo

Nijak extra výnimočný, ale celkom sympatický horor z Írska, herecky podľa mňa dosť dobre zvládnuté, detská postava sympatická so sympatickým koncom. Ale ako ducharina pre mňa proste ne- e. Radšej stiahnem lajnu bieleho prášku zo zrkadla a vysvetlím si tie daddyho fantazmagórie po svojom. Takže - zabil som svoju radodajnú ženušku ja? Ale kde, to zlý duch, bola to síce kurva, ale ja som ju miloval, to všetko tie skurvené zlé strašidlá. A keďže som fest vypatlaný, psychicky labilný a mimo, treba to dať pocítiť celému okoliu. Aby som všetkých vrátane seba presvedčil, že nie som len rozpoltený vrah, skúsim byť navrch ešte amatérsky filmár a nakrútiť bubáka, ktorý mi zavrel do skrine nafetovanú pestúnku, zabil manželku a mne kradne spánok. A keďže mám zrovna rozbehnutý jemný pracovný románik pozvem na premiéru svojho veľkofilmu o bubákovi aj dilinu z roboty, nech všetci vidia aký som v poriadku a nevinný. Lenže keď už to nechce vidieť ani tá, zase príde zlé strašidlo a urobí s ňou krátky proces, to sa už ale nezdá ani len tým policajtom a snažia sa zachrániť aspoň synáčika. Skrytý v kanáli uvažujúc byť či nebyť postupne vyprchávajú účinky blahodarného koksu a mne postupne dochádza, že bubáci fakt neexistujú. Celkom príjemné spestrenie bežného rána. ()

Bube1

Velmi solidní malý horor! Hutná atmosféra hned od začátku, sympatický herecký ansábl, krátká stopáž a hlavně netradiční hry s kamerou a barvami jsou hlavní devízy Canalu. Jediná věc, která mi zkazila pětihvězdičkový zážitek, byl doslovný závěr. Chápu režisérovu snahu o to, aby film pochopil úplně každý, ale takhle se vytratilo to tajemné kouzlo provázející nás po celou dobu. Takže za to o hvězdu méně, ale i tak velmi solidní 4 hvězdy. ()

nick_sekac

Atmosféra vynikající, ale ten příběh je na přes držku. Doporučuji pustit zhruba od 25 minuty, pak konec bude možná lepší. Na skvost typu Sirotčinec, který podobně staví na atmosféře, to ale nikdy mít nebude. ()

Brmbolec

Veľmi dobrý horor, ktorý je prekvapujúco z Írska. Kam sa hrabe americká tvorba za posledný čas? Priznám sa, že najprv som sa k tomu staval pesimisticky, ale nakoniec som to stiahol do tabletu a po konci som bál vstať z postele a ísť sa vyčúrať :D. Samotný príbeh je samozrejme klišé a vykráda všetko možné (ale berie si len to najlepšie a pekne to mixuje dokopy), ale je tak temný a pesimisticky podaný, že ma po celý čas nepríjemne mrazilo. Atmosférou je to pre mňa taký európsky Sinister... ()

hepi_

Horor nie je zrovna môj žáner. Neviem čo tomu vytknúť skôr, či biedny námet, chabé herecké výkony alebo ozaj nechutný záver. Na druhú stranu, film mal aj zopár svetlých chýľ v podobe vcelku originálne a profesionálne vytvorených scén. Nuž, celok za veľa nestojí... _pozerateľné 25% ()