Láska na vlásku

Predloha:

Mark Twain (kniha)

Kamera:

Ivan Finta

Samuel Spišák, Celeste Buckingham, Tomáš Hanák, Gabriela Dolná, Judit Pecháček, Štefan Šafárik, Tomáš Matonoha, Karol Čálik, Jakub Spišák, Ľudovít Cittel (viac)

Na kráľovskom hrade sa princ Matej cíti ako väzeň. Otec ho prinúti zasnúbiť sa s princeznou Beatrix, ktorú nemiluje. Matej využije náhodné stretnutie s tulákom Tomášom, ktorý je jeho identickým dvojníkom. Chlapci si vymenia šaty a dohodnú sa, že si na jeden deň vyskúšajú život toho druhého. Ráno Mateja neprávom obvinia z krádeže a uväznia. Tomáš musí zostať na hrade a aj keď sa snaží presvedčiť kráľa, že nie je pravým princom, nik mu neverí. Obaja chlapci sa musia postaviť zoči voči svetu, ktorý dosiaľ nepoznali, dospieť a naučiť sa niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Odmenou im bude, že obaja nájdu pravú lásku. (oficiálny text distribútora)

Jamalkaa

Mně se to líbilo! Bez zbytečných kašpáren, trapáren a přehnaného zla. Líbila se mi vážnost, ale i tak jsem se někdy zasmála nebo pousmála. Dobře udělané, princ zajímavý. Jen Celeste mi tam moc neseděla. ()

moriero

Lidi, co blázníte? Copak jste neviděli ty naše české sračky jako Duch nad zlato, a podobně? Z českých pohádek posledních let s diletantskými efekty a infantilními charaktery se mi chce zvracet. Ale tohle byla plnokrevná pohádková story, sice bez kouzel, ale zato se zajímavými historickými odkazy (Turci, Neapol, Korvíni). Celeste slibovala parádní protekční průser, který se ale naštěstí nekonal. Nijak zvlášť nezářila, páč dobře pochopila, že se od ní čeká jen statická krása. Někdo tady napsal, že Samuel nemá ani charisma ani talent...copak jste neviděli ani jediný díl Paneláku na JOJCE? Zahrál to luxusně a obě jeho postavy si získaly mé sympatie. A je taky fair play zmínit Juditku. Její popelkovská Hanička byla prostě k sežrání. Mark Twain psal původně o synovi Jindřicha VIII., který tak rád popravoval manželky, ale malebný slovenský venkov, který film nechal vyniknout v dechberoucích širokých záběrech, je myslím plnohodnotnou alternativou. ()

Aidina

Jsem ráda za česko-slovenskou pohádku, které velmi pomohly nádherné exteriéry a bohatá výprava. Ještě, že se to stává jednou za tisíc let, že se narodí někdo stejný jako vy. Stávat se to častěji, tak nevím, nevím:-)). Hezká představa, že vlastně vládli dva a nikomu to nevadilo, nehádali se, holky spolu taky dobře vycházely, děcka asi všem říkaly stejně, no prostě ideální soužití. Taková pohádka. ()

montelie

Po strašně dlouhé době pohádka, kde mi vůbec nic nevadí. Ano, scénář je inspirovaný Twainem, rozhodně je to však o parník lepší než ty schizoidní experimenty ČT ! ()

melfea

Vzhledem k marnosti pohádek za posledních cca 10 let musím dát 3 *, celkem to šlo, protože s původním příběhem experimentovali jen lehce, moc se mi nelíbila princezna, ale celkově to prostě šlo ... ()

rytir1

Češi začnou stavět pohádky na Klusech, slováci chtějíc je trumfnout rovnou na Buckinghamském paláci. Bože čeho se ještě dočkáme, královny Victorie Beckham a prince Ronalda? ()

Flamik

I když pominu faktický chyby, které bych jako dítě taky přešel, tak stejně slabý průměr. Pohádka ve mě nevyvolala žádný emoce, spíš jsem to jen odseděl, protože nerad vypínám něco v průběhu. A ještě Celeste, tý to teda neslušelo, když se mračila, ale potom..miluju. Líbí se mi taky takové to druhé poslání pohádky. První, že dobro vyhraje je jasný a všude, ale druhý, který vidím já: můžeš být kým chceš, když pro to něco uděláš..to je famfárový. ()

filmovyfan

Tahle vánoční pohádka mě hodně zklamala, čekal jsem od ní víc. Obsazení herců a jejich výkony byly velmi bídné. Hvězdička je za kostýmy a krásnou slovenskou krajinu. Z tohoto filmu dále plyne pro všechny režiséry jedeno ponaučení - Celeste Buckingham není herečka, ale zpěvačka. ()

rigby

Skvělé herecké obsazení, bohatá výprava, krásná příroda, to jsou hlavní lákadla této pohádky. Bohužel je nesnesitelně rozvleklá, ačkoli jde o zcela jednoduchou zápletku. V tomto případě by nepomohlo ani sestříhání, problém je někde jinde, nějak celé pohádce chybí pohádková duše. Spíše mi to připomínalo velmi nudný románek pro dospělé. Škoda, potenciál byl veliký... ()

Kozlowski8

Jednou za tisíc let se na světě objeví dva úplně stejní lidé. Pokud jsou ze zcela odlišných vrstev a se zcela odlišným pohledem na život a jejich cesty se propojí, může z toho být pěkná šlamastika. To je hlavní téma pohádkového příběhu, zcela prostého nadpřirozeností, kouzel a čar, který si vystačí hezkým lidským příběhem. Ten je ještě podpořen krásnou výpravou, malebnými exteriéry i interiéry (úžasné prostředí kovárny) a překrásnými kostýmy. Rovněž herci jsou vesměs bez námitek, včetně mne dosud neznámého Samuela Spišáka v dvojroli hlavního hrdiny. Vyjímkou je Celeste Buckingham - absolutně bez výrazu a emocí. Ještě mi trochu chyběla výraznější melodie či přímo do příběhu zasazená píseň, které většinou do dobrých českých pohádek neodmyslitelně patří. Přesto toto je velmi hezká Česko - Slovenská pohádka. 75%. ()

Šošia

Pohádka bez kouzel příběhového formátu, sympatičtí hlavní herci a za nejlepší hlášku chudé děvečky ze statku, pro kterou si přijede princ se slovy: "Nejsem kovář, jsem princ", děvečka prohlásí: "Mně to nevadí..." :D si zaslouží 70% ()

mouzi

Kupodivu jsem se vydržel dívat až do konce a ani jsem nebyl moc otrávený. Obsazení sice mohlo být lepší (Hanák jako král, Matonoha jako hvězdář a vepřová tvářička Celestýna), o dabingu radši ani nemluvím, ale dějově i výpravně to bylo zpracováno celkem dobře. Bohužel, stopáž 111 minut asi nebude tak úplně určena pro dětského diváka, i já jsem měl co dělat. Všeho všudy slabší 3 *. ()

VideoTuti

Konečně pohádka která si nehraje na Hollywoodskou pohádku plnou triků, ale pohádka kde dobro zvítězí nad zlem pomocí lásky. Pohádka která vychází z tradice českých a slovenských pohádek. Vynikající hudba Vladimíra Martinka. ()

Desmi

Musím říct, že zpracována byla pohádka hezky. Jenže. Herci a příběh byli pro mne jednoznačně zklamáním. Například takový Hanák by se měl na hraní králů rovnou vysrat. Pohádka se neuvěřitelně táhla, byla bez obsahu, sympatických postav, písniček a vůbec všeho, co na pohádkách oceňuji. ()