V čínské čtvrti města New York zuří válka gangů a Danny s Colleen se snaží chránit nevinné. V cestě jim však stojí staří i úplně noví nepřátelé. (Netflix)

Vykuk

Pecka!!! Zaznamenal jsem jen jeden díl, o kterém mohu říci, že byl.. spíš otravný než nudný, poslední dva díly se doslova zařezávaly do paměti, první série měla plus v podobě seznámení s naivním a "milým" hrdinou, tohle už je něco jiného a na konci stejně, jako u Luka Cage, trochu nečekaný zvrat, fakt jsem zvědav, kam se to vyvine. Moc děkuju za takové seriály! ()

ACDCKL

Druhá série byla lépe udělána než ta první. Prospělo méně dílů v sérii, více přímočařejší děj, lepší rozvoj hlavních postav. Sezóna mě opravdu bavila, během dvou dní jsem to měl zkouknuté, mrzí mě, že Netflix díky právům na Marvel komiksy musel zrušit svoje seriály, zde byla možnost rozvíjet děj hezky dále. 4*. ()

darthvader77

A pořád je to sračka! Iron Fist je největščí chybu, kterou kdy Marvel udělal, protože takhle něco debilního to se fakt nevidí ani ve Fast and Furious a i ta scéna z A-Teamu kde létají s tankem dává větší smysl než tenhle ten myšmaš. Pozitivum oproti první sérii je, že spravili plynulost děje, takže člověk už nechce spáchat harakiri hned po první epizodě. Ale tahle série bohužel musela pokračovat v tom co připravila ta první a tak dementní pizda Joy Meachum nejhorší postava s nejdebilnější motivací od dob Kylo Rena musela působit jako jeden ze dvou záporáků. Davos sám o sobě by byl dobrá hrozba, ale protože asi aby divák pochopil, že je opravdu zlý, tak z Kung-Fu Punishera z něj udělali něco, co vylezlo kreslených seriálů, co dávají v Sobotu ráno. Nemluvě o debilní Wardově linii jehož problémy mne zajímají zhruba asi stejně jako to hovno co spláchnu do hajzlu. Potěšila účast Turka a Misty a napojenost na ostatní seriály ale to nestačí: Rosario Dawson zase nikde, to jí skončil kontrakt? A to nemluvím o tom, že namíchat do toho asasína s dvojí osobností to fakt ukazuje, že někdo byl na drogách a velkejch., Následný závěr s přesunem síly, kdy záporák stupidně nezničí jedinou věc co mu může ukrást schopnosti a nezabije lidi co ví o rituálu no to byla prasárna. No a nevysvětlený deus ex machina návrat schopností Dannymu to tam dali pravděpodobně aby lidi nalákali na třetí sezónu no a jak to dopadlo vidíme. V konečným důsledku Gao a Ruka byli mnohem lepší v první sérii. Druhá série je prostě scénaristická prasárna psychopati Joy a Ward zase na svobodě milují jak všichni ignorují, že Ward najal zabijáky na Dannyho protože to je samozřejmě normální. Doufám, že tohle hovno se vracet do MCU nebude a pokud ano tak bude masivně retkonováno. ()

BaronMartin

Druhá (a vzhledem ke zrušení seriálu i finální) série Iron Fista je ve všech ohledech lepší než první řada, u které se asi všichni shodneme, že nebyla nijak extra dobrá. Táhla se, neměla dobrou akci, příběh ani postavy a jednoduše se celkově moc nepovedla. A proto je hrozně fajn vidět, že si druhá série vzala k srdci kritiku a napravila většinu chyb série první. Na úvod bych začal asi větou, kterou jsem nečekal, že u Marvel seriálu od Netflixu někdy řeknu, a to tím, že druhá série Iron Fista je první seriál z celé Defenders ságy, který nemá problém s tempem. Určitě za to může fakt, že počet dílů byl z klasických 13 snížen na 10, což se na první pohled nemusí zdát jako nějak extra velká změna, ale tempu to neuvěřitelně prospělo. Není tu tolik hluchých míst, všechno je svižnější a rychlejší, není tu žádný fillerový díl a i když tu stále jsou momenty, které jsou trošku zbytečnější a delší než by být měly, je to celkově mnohem koukatelnější a příjemnější. Další věcí, kterou chci zmínit, tak je akce, která byla u první série jedna z nejvíce kritizovaných věcí. A pravdou je, že tam nebyla moc dobrá. Měla tunu střihů, záběry na sebe nenavazovaly, choreografie nebyla moc dobrá a akční momenty byly taková hromádka narychlo sestříhaných pohybů, které prostě nevypadaly dobře. A v tomto aspektu musím seriál pochválit, jelikož akce je zde fakt dobrá. Není to úplně Daredevil level akce, ale je hodně povedená. Má mnohem lepší choreografii (za což určitě může to, že celý tým starající se o choreografii byl vyměněn), nemá tolik střihů, záběry jsou delší a mnohem lépe navazují a obecně je akce mnohem lépe natočená, s lepší kamerou. Dle mého stojí za zmínku třeba úvodní akce v pilotním díle, která je asi nejlepší z celé série. Teď bych se přesunul k tomu nejdůležitějšímu, k ději a postavám. Hlavní hrdina, Danny Rand, prošel neskutečnou proměnou charakteru. Zatímco v první sérce to byl arogantní blbeček, co si na všechno stěžoval a byl neskutečně otravný, jeho postava je zde mnohem sympatičtější, Finn Jones podle mě hraje mnohem lépe a uvěřitelněji a celkově má Danny mnohem zajímavější a lepší charakter. To stejné můžu říct u Colleen, která byla v první sérii příšerně otravná a byl to tehdy jeden z mých nejméně oblíbených sidekick charakterů (než přišla 2. Jessica a Trish :D). A Colleen nejen, že zde má mnohem sympatičtější a obecně milejší charakter, navíc mají spolu s Dannym naprosto výborně napsaný vztah, jejich romance a dynamika je boží a nikdy bych nečekal, že po první sérce, kde měli nulovou chemii, uvidíme takhle dobře napsaný vztah. Danny s Colleen se tímto řadí mezi můj asi nejoblíbenější vztah z Defenders, určitě lepší než třeba Claire s Lukem nebo Matt s Karen. Další postavy jsou taky dost fajn, hlavně Ward je super, má dost dobře napsanou linku s Bethany a s dítětem, která krásně sedí k jeho charakteru, a samozřejmě i výborný herecký výkon. Joy je taky fajn, líbí se mi její manipulátorský charakter a i když stále moc nerozumím jejím motivacím, který jsou prostě divný (ale to už byly na konci první série), byla oukej. K záporákovi Davosovi, ten je určitě lepší než v první řadě, má mnohem lepší linku, zajímavější motivace, navíc je z něj plnohodnotná postava a plnohodnotný záporák. Já osobně mám hrozně rád Sachu Dhawana (jeho Vládce v Doktorovi je skvělý :D) a líbí se mi, že Davos si zachovává takovou tajemnost a mystičnost, navíc jeho linka je poměrně zajímavá. Kdo mě bavil ještě víc je ale nová postava Mary Walker, u které mě jenom mrzí, jak příšerně málo prostoru má a že vlastně je pro širší děj naprosto zbytečná. Já osobně mám hrozně rád postavy s poruchou identity a její charakter je prostě zajímavý. Akorát mě teda mrzí, že vzhledem ke zrušení třetí série Iron Fista a čtvrté série Daredevila, kde měla být Mary plnohodnotný záporák, se asi nikdy nedočkáme pokračování její linky, která končí řekněme dost otevřeně, a asi se nikdy nedočkáme té pravé komiksové Typhoid Mary a její Typhoid osobnosti, jež je zde pouze načrtnutá. Abych něco řekl k samotnému příběhu, ten je upřímně hodně fajn. Líbí se mi, že na rozdíl od první série, kde jsme měli asi milión linek a hlavní kostru tvořily 2 části: jedna s Haroldem a druhá s Rukou, přičemž tyto dvě části se navzájem podkopávaly, zde máme takovou jednu hlavní linku a všechny ostatní na ni navazují. Navíc jsme se zbavily the Hand, která mě nikdy moc nebavila, místo toho tu máme válku gangů a samotného Davose, což je určitě mnohem lepší a zajímavější téma. Někteří asi budou mít problém s tím, že Danny zde v podstatě na půlku série přijde o schopnosti Iron Fista (které mimochodem až do konce nezíská :D), ale mě to přišlo jako dost zajímavý koncept na prozkoumání. Na závěr chci zmínit i pár negativ, které s druhou řadou Iron Fista mám. Tak zaprvé, hudba je sice mnohdy hrozně fajn, hlavně Davosův motiv je dost tajemný a mystický, až náboženský, což je super, hrozně mě ale mrzí, že se vůbec nevrátila taková ta ikonická Iron Fist znělka, kterou sice stále můžeme slyšet v intru, ale první série ji krásně zapracovala do samotného soundtracku. Taky se mi úplně nelíbilo některé CGI, které občas vypadá dost pofiderně. Mluvím hlavně o momentech, kdy Davos používá schopnosti Iron Fista, jeho červená ruka totiž vypadá celkem dost uměle a počítačově. S Davosem se i váže fakt, že je zde několik momentů, kdy Davos někoho zabije, někomu rozmlátí hlavu na maděr nebo mu prorve ruku tělem. A i přes to, že seriál je eRkový, tyhle smrti jsou vždycky mimo záběr a nikdy je nevidíme, což je neskutečná škoda a nechápu, proč se seriál tolik bál nám tyhle brutální smrti ukázat. A samozřejmě, některé určitě bude štvát otevřený konec, kdy tvůrci naprosto očividně počítali s třetí řadou, tudíž ve finále zůstává spousta linek otevřených a načrtávají se i linky nové, jejichž pokračování se nikdy nedočkáme. Což je škoda, jelikož hlavně finální scéna a koncept, který tady tvůrci představí, je podle mě hrozně zajímavý a třetí sérii bych si klidně i dal. Bohužel, ta byla spolu s ostatními Defenders seriály zrušena, takže smůla. A vlastně i kvůli tomuhle bodu si nejsem tolik jistý, jestli se vyplatí druhou sérii rozkoukávat. Pokud jste viděli první řadu, myslím si, že druhou můžete klidně zkusit, už jenom proto, abyste se přesvědčili o kolik lepší je. Má nosnější příběh, mnohem lépe napsané postavy, zajímavější a propracovanější akční scény a obecně je lepší. Jenomže kvůli tomu, že má celkem dost otevřený konec a teasing na třetí řadu, nevidím vlastně moc důvodů, proč tuto sérii rozkoukávat. Nedej bože pokud byste se kvůli tomu museli dívat na první sérii :D Krásné ponaučení se z chyb první řady. Mnohem zajímavější příběh, lépe napsané postavy a výborné akční scény. Konečně Iron Fist dostal důstojnou sérii, která není vůbec špatná. Hodnocení: 70% () (menej) (viac)

Arcisit

Druhá série je absolutní tragédie, oproti té první, která sama o sobě také nebyla nějaké velké terno se tu vytratilo veškeré mystično. Ironfist zde bojuje pouze z řadovým plebsem a s trpaslíkem z dětství, nuda, nuda a zase nuda. ()

Simon.Dobes

Ja mám marvelovské netflixovky veľmi rád. Pamätám si na obdobie, keď som pozeral prvú sériu a aký som bol z toho hotový. Dával som ju spolu s Daredevilom na prvé miesto mojej obľúbenosti. Tu, v druhej sérii, som pocítil určite slabiny a nebavilo ma to tak, ako kedysi. Danny mi trošičku občas liezol na city, Collen zase naopak. Veľkým obohatený mserie bola mina obľúbená postava z Luka Cagea - Misty Knight. Jej prítomnosť vyzdvihla kvalitu tejto série. Krásna Alice Eve tiež sérii len pomohla a dobre sa pozeralo na jej herecký výkon. Príbeh bol slabší a natočené to bolo veľmi dobre. Som veľmi rád, že to má 10 a nie 13 epizód. Aj tak som mal niekedy pocit, že je to naťahované, neviem si predstaviť, aké by to bolo, kedy to malo 13 epizód. 3.5/5 ()

kishi_SO

musim sa ospravedlnit. Uz to nie Iron Dick. Je to Iron Half-Dick. Vcelku ma prekvapilo, ba az vystrasilo ako dobre sa mi na to zo zaciatku pozeralo. Ta Joyina a Davosova pomsta, vojna triad, Davosov pokus .... Potom prisli "necakane emocne zvraty" a zacalo to drhnut. Finale a rozuzlenie zas hodne Iba Dicka. Koniec koncov ovela lepsie ako 1. seria. ()

CheeseFigure

Iron Fist je z Defenders určite najslabší počin. Neviem čím to je, či slabo napísanými postavami, alebo tým, že Iron Fist by sa asi viac hodil na film s rozpočtom a skvelým mystickým príbehom. Tak či tak, našťastie nešlo o prúser, ako pri prvom Lukovi Cageovi. Dobre, vrátim sa k bodu so slabo napísanými postavami a rád by som spomenul nováčika Mary Walker. Na jednej strane je škoda, že ide o ,,normálneho človeka s normálnou poruchou osobnosti,, (v komiksoch sa od toho odvíjali jej schopnosti), na strane druhej je to aj tak zaujímavá postava, pri ktorej sme (aj vďaka koncu) zvedavý, čo predvedie ďalej. Čo sa týka hlavného záporáka, tak Davos má svoje momenty, určite sa ale nechytá na mená ako Fisk alebo Kilgrave. Pripomínal mi slabší mix Punishera a Bushmastera. Taktiež nesmiem zabudnúť pochváliť skrátenie o tri epizódy. Bol to určite dobrý nápad. ()

spar

Bolo to celkom dobré, svižné, vychutnával som si každú časť... ale môže to byť ešte lepšie. 10 časti k tejto sérii akurát. ()