Volejte Saulovi - Série 1

(séria)
USA, 2015, 7 h 54 min (Minutáž: 43–54 min)

Kamera:

Arthur Albert

Hudba:

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Rhea Seehorn, Patrick Fabian, Michael Mando, Michael McKean, Julie Ann Emery, Jeremy Shamos, Miriam Colon, Raymond Cruz (viac)

Jimmy McGill býval neúspěšný právník, který měl co dělat, aby dal dvě a dvě dohromady. Ale při pátrání po svém osudu se jeho dráha protíná s příběhem Saula Goodmana. (Netflix)

Dejf4

Velmi dobré a důstojné Breaking Bad. Znovu zde úřaduje Gilliganovská promyšlenost, provázanost, která dělala z BB něco víc. To pomalé a utahané tempo miluji. Vždy totiž perfektně vygraduje své minizápletky, nebo přinese zkomponované vedlejší motivy ve vší genialitě. Zkrátka nápady tvůrčí tým stále má. Umí znovu překvapit, pobavit, ale také šokovat. Jen tak dál. 8/10 ()

kokofek

Co jiného vidět po Breaking bad než Volejte Saulovi. Jsem opět nadšená přestože již tak často nejde o život,ale sledujeme pomalejším tempem vyprávěný příběh,který zaujme a brzy vtáhne do děje. ()

bonovox

Better Call Saul - Season 1 je skvelým návratom do známeho prostredia a je radosť sledovať minulosť postáv Jimmyho resp. Mikea v kontexte s príbehom v Breaking bad. Je to viac komornejšie, bez veľkých zvratov ale to určite práde v ďalších sériach. Jednoducho guilty pleasure... ()

RichB972

Střídání slabších dílů s těmi lepšími - bohužel těch prvně zmíněných bylo více. Parádním zpestřením celé série je 'Mike'. 'Jimmy' už od pohledu působí nudně - možná i proto mi v právnickém prostředí sedí lépe než jako podvodníček s 'Marcem'. O to víc s titulem "JUDi" - diletant práv. 65%   Netflix, 4k UHD, původní znění s titulky ()

antolikopoli

1. Séria baví, človek sa k nej nenásilne vracia a z vlastného rozhodnutia má dokonca chuť si pozrieť ďalší diel. Až na ten rozbeh som sa celkom bavil, celú som ju kukol cca za týždeň. Myslím že správne hodnotenie by malo byť 3,5 ale také tu nemám tak som sa dobrosrdečne rozhodol pre 4*. Nemáte zač. ()

Mr.Jokker

Tahle série byla parádní. Tohle mě prostě bavilo. Není to breaking bad což je dobře je to něco svého. Na plný počet chybí málo a asi se zde rýsuje další můj oblíbený seriál. 4* Hurá na season 2 ()

Tobias18

Seriál, který má něco společného se značkou Breaking Bad, to u mě nebude mít jednoduché. Better Call Saul se svému předchůdci v žádném případě nerovná, a ani zdaleka nepřibližuje, ale jako seriál z právnického prostředí to funguje. Několikrát byly odkazy na BB až moc nucené (hlavně Tuca si mohli trochu víc prošetřit, ale chápu že v příběhu má své místo), ale pár jich bylo i příjemných (Kevin Costner). Výsledek je rozhodně silný nadprůměr, ale oproti BB slabší. Chytrý scénář a dobře napsané dialogy nestačí, když vypráví příběh tak jednoduchý, že by se vešel do dvouhodinového filmu. 60%. ()

lorddrizzt

Viděl jsem Breaking Bad. Tam mě strašně štvalo, jak se oba hlavní "hrdinové" ve většině situací chovají jako naprostí idioti a diletanti. Obával jsem se, že tento seriál v tom bude pokračovat. Nestalo se, vývoj postav i zápletky jsou zatím inteligentní a zajímavé, seriálu zatím nemůžu nic vytknout. Série 1 mě překvapila, snad i další budou podobně kvalitní. ()

Maysha

Postava Saula se mi v Breaking Bad líbila, tudíž jsem neváhala a začala sledovat tohle. Ovšem hodně slabé. Bez napětí a zábavy. Celý seriál i ve 2. sérii táhne Mike. A z toho retardovaného Chucka už začínám šílet. Proboha, proč vytvořili tak debilní postavu? ()

scenarista

Seriál môžme teoreticky zaradiť do pokračovania legendárneho Breaking Bad, kde si Saul zahral jednu z vedľajších rolí. Vince Gilligan nám približuje príbeh Saula (Bob Odenkirk), ktorý sa odohráva ešte pred spomínaným Breaking Bad. 1. séria nepriniesla nič iné ako chaos medzi jednotlivými časťami. Vôbec mi to do seba nepasuje...         | Cinematography: 8/10 | Plot: 5,5/10 | Characters: 8/10 | Acting: 7/10 | Music: 6,5/10 | Pacing: 4/10 | Ending: 6,5/10 | Overall: 6,5/10 | ()