Volejte Saulovi - Série 6

(séria)
USA, 2022, 11 h 32 min (Minutáž: 44–69 min)

Hudba:

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Tim Misuradze, Bryan Cranston, Kyle Derosiers, Aaron Paul, Robert Paul Taylor (viac)

Konflikty, špinavé kšefty a záplava nových klientů. V závěrečné řadě seriálu, který se dočkal mnoha ocenění, dotáhne Jimmy svoji velkou proměnu do konce. (Netflix)

Soweek

Velice těžko se popisuje, proč je Better Call Saul možná ještě lepším seriálem než Breaking Bad a rozhodně jedním z nejlepších seriálů, který jsem měl za celý život tu čest vidět. Nejlepší popis ( i když vlastně nic neříkající ) je, že to je nejvíc dospělý a vyzrálý počin v historii televizní tvorby, který máte momentálně možnost vidět ( někým také označováno jako "quality TV" ). Bylo mi ctí sledovat všech celkem 11 sezón obou seriálů, ale vše jednou musí skončit. Nezbývá, než se těšit na další projekt dvojice Gilligan / Gould, na který si ale zřejmě ještě hodně dlouho počkáme. Děkuji, děkuji a ještě jednou DĚKUJI! ()

Sdoom

Závěrečná 6. série Saula je super, ale tu předchozí prostě překonat nemohla. Do 8.epizody a TOHO okamžiku to bylo vyrovnané, ale poslední díly tak nějak z mého pohledu logicky doplynuly a vytratilo se malinko napětí, kdy divák vůbec netuší, co může přijít v dalším záběru. Každopádně klobouk dolů, co Vince Gilligan a spol. dokázali v rámci spin-offu(!!!) jednoho z nejuznávanějších seriálů vůbec. (Netflix 4K, orig.) ()

Blondsky

Jedna z nejlepších a kvalitativně nejkonzistnějších serií, co televize kdy poznala. Má to úplně vše, co výborně fungovalo a tvořilo předešlé série a ba to funguje ještě víc. Nic nezůstane nezodpovězené, vše se uzavře tak neskutečně přirozeně s klidem, přičemž krása jednotlivých epizod střídá nádheru. Tady si dal Villigan opravdu záležet, aby vytvořil dosud nejlepší sérii BB univerza. Odenkirk a Seehorn na vrcholu, který už se jim asi překonat nepodaří, a ikdyby ne, tak to vůbec nevadí, protože si tady oba kradou svůj prostor a pokud nedostanou nejvyšší ocenění, tak už samotné ocenění nejde brát vážně. Řada plná zdrcující melancholie, hořkosti a ryze geniálních, skvěle zahraných a skvostně natočených epizod (Zejména Plan and execution) vás odrovná ze všech stran a vy jen žasnete nad genialitou Gilligana, nad jeho propracovaností a forshadowingu. Závěrem nelze nevyzdvihnout finální epizodu, Saul Gone. Úžasná epizoda, která dokázala uzavřít ne jeden, ale rovnou dva seriály tím nejlepším způsobem jakým mohla. Nadělila fanouškům Last dance s nejoblíbenějšími postavami a uzavřela příběh člověka, který si protrpěl víc, než by si možná zasloužil a chtěl obejít celý systém, ale nedokázal úplně obejít to, kým skutečně je… Závěr epizody klidný, tichý, ale přesto správný, a ten nejlepší možný. Emoce bez použití jediných slov… „One. All I need is one.” ()

Oralfabet

Lepší zakončení si ani nedovedu představit. Tahle série s přehledem překonala všechny předcházející a postupně ve mě probudila snad všechny představitelné emoce (kromě zklamání či nezájmu), ale nakonec převládá hlavně obdiv a hluboké uspokojení. A taky rozčarování nad tím, jak vůbec může vzniknout něco takhle dokonalýho. 10/10 ()

Muel

| Netflix | Kompletné myšlienky vylejem do komentáru k celému seriálu, ale v skratke - táto séria sa vyrovnala kvalitám BrBa. Je to masterpiece a je obdivuhodné, ako z comedic reliefu z pôvodného seriálu Vince urobil plnohodnotný prequel, ktorý stojí na nohách a dáva kompletný zmysel. A čo sa charakterových rozpoložení hlavnej postavy týka - tento seriál ich preskúmal možno ešte viac, ako v BrBa Heisenberga. Som smutný, že to skončilo, ale šťastný, že som to mohol prežiť. Klobúčik, jeden z najlepšie napísaných seriálov ever. | Hodnotenie: 10/10 | ()

poet

Sorry Saul ale najväčšia  hviezda je tu Lalo Salamanca. Nemôžem si pomôcť ale ten Jimmyho príbeh a jeho premena na bezcharakterného hajzla ma až tak nebral. To kôli čomu som celú túto sériu vydržal pozerať to boli udalosti okolo drogového kartelu a to ako sa zvádzal konkurenčný boj. Samozrejme postavy ktoré boli už známe už z Breaikng Bad dostavajú svoj priestor. S výnimkou poslednej epizody ktorá je viac menej do počtu si celá séria držala veľmi silnú úroveň takže za mňa 95%... ()

Monggol

Ten koniec sa im nepodaril. Príliš to urýchlili (aj rozchod Saula a Kim) a to moralizovanie na konci bolo nevhodné a pokrytecké. A prečo spravili z Kim venkovskú puťku? Len preto, že spytuje svedomie? To jako vážne? ()

Lupes

Šestá série dává vyniknout něčemu, co bych v seriálu o drogách, kartelech a právnících nečekal. Lásce. Příběh Kim a Jimma byl po celou dobu příběhem velké lásky bez patetických gest či sexuální vášně. Vlastně jste ho mohli docela dobře přehlédnout, oslněni násilím a penězi produkovanými všemi zastoupenými korporáty, ať už právnickými či drogovými. Ale on tu ten příběh byl a ve své poslední části nabídl velké finále plné bolesti, jakou umí vyvolat právě a jen láska. V poslední sérii si tak projdeme oboustrannou připraveností obětovat vlastní život pro druhého (Lalova "návštěva"), bolestivým rozchodem (ne každý má na to, aby se stal Bonnie) i marnou snahou zapomenout, která trvá šest let a do které se vejde celý příběh Perníkového táty. Spíše než Saulův skluz po šikmé ploše však během této doby fascinuje pokání Kim - ten kopec bezduchých středostavovských rozhovorů, grilovaček a povinného manželského sexu se nedá téměř unést a zatímco Saulovy rošťárny se dají s nadhledem přejít, sebeponižování Kim zakončené jejím odevzdáním se spravedlnosti vzbuzují překvapivě negativní emoce. A pak přijde poslední díl, velké finále lovestory, Láska s velkým L, kterou si většina z nás neumí ani snít. Vždyť, kdo z nás by obětoval doživotí za jedno letmé setkání? Kdo by zaplatil 86 lety kriminálu za krátké vyznání? Saulovo vyznání nemá ovšem cokoli měnit a neočekává happyend. Samo o sobě je ale vrcholem, posledním sbohem i překrásnou a definitivní tečkou. ()

Likan7

Místo toho, aby finální šestka udržela kvality skvělý pětky, se příběh rozmělnil na 13 dílů místo klasických 10 a je to bohužel opět znát na tempu. 3 nebo 4 díly by se daly smrsknout do 1 a sérii by to jen prospělo. Takhle je skvělý bohužel jen poslední díl, který fantasticky uzavírá nejen tenhle seriál, ale i Perníkového tátu. ()

pushover

Celá série stejně jako Breaking Bad je scénáristickým, režijním i hereckým majstrštykem. Psychologie i vývoj postav na jedničku. Stejně tak zakončení obou sérií proběhlo se ctí, což je bohužel málo obvyklé. ()

adamix

Saul dosiahol svoj koniec, ktorý je kvalitným a plnohodnotným epilógom k jeho postave, ktorá sa okrem pôvodného seriálu formovala do väčšej hĺbky predovšetkým TU.  Pre mňa to možno nebolo tak úderné ako zakončenie Perníkového tatka ale nikto si nemohol predsa myslieť, že sa Goodmanova cesta zakončí krvavou prestrelkou. Cameočká potešili, aj keď už na všetkých vidno dopad ich veku, stále majú aj po rokoch čo povedať. Najviac tomu dopomohla aj príjemná nostalgia a predovšetkým výkony hercov, ktorým mená týchto rolí jedného dňa vytesajú aj na vlastné náhrobky. Dobré zakončenie. ()

mouzi

Já nevím, ale to nadšení tady mi přijde tak nějak mimo. Závěr byl hodně zvláštní, nejsem úplně schopen to rozklíčovat. Každopádně tu chyběla akce. Něco tu bylo, ale celkově děsně ukecaná série. Na rozlučku jsem čekal větší orgie. ()

Germanicvs

Tu a tam je patrné klopýtání a přešlapování tvůrců na místě, ale přesto se tento seriálový kolos zdárně doplazil do finále. Nečekané odchody, adrenalinové momenty, návrat legendárních postav (jako prvotřídní našlehaná leč nastavovaná kaše) rozchechtané bránice i závěrečné odhalení Saulovy niterné podstaty. Tenhle dokonale namíchaný drink příjemně pění, šumí, pálí i hladí na duši i na jazyku. Sbohem naši (anti)hrdinové. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD