Jimmy souhlasí, že vyzvedne balík peněz pro Lala, ale čeká ho strašlivé trmácení pouští. (Netflix)

ZeroCZ1233

Silné téma si žádá schopného tvůrce, aby se ho chopil. Na tuto epizodu si pozvali toho nejpovolanějšího. Otec nejlepšího seriálového univerza Gince Villigan vzal režijní otěže a přátelé, jeho stylistický rukopis je tak neskutečně znát! Ty kamerové úhly a přejezdy, rámování z velkého celku až po velké detaily, promyšlené nejenom osově souměrné kompozice, čisté vedení herců (synchronizované pohyby našich milovaných zádumčivých dvojčat), vizuální vzezření s vytažením zářivé palety barev pouštní destinace na maximum a mnoho dalších signifikantních oku lahodících schopností, jež jsou pro Gince typické. Už fenomenální formou by tato epizoda stála za pozornost, obsah ji však vůbec nezaostává a po velmi dlouhé době si pro akčněji založené fanoušky přichystal choerograficky dobře zvládnutou podívanou oživující náladu celkového seriálu (i když nemá být primární). Zatím nejlepší epizoda série, o tom není sporu. ()

DJ_bart

"What's so funny?" "You wouldn't get it." ________ Mistrovský Gilliganovský rukopis, který připomíná jakousi exkluzivní BEST OF desku BrBa univerza, se v týhle epizodě prostě nezapře. Vincek je jednoduše člověk nejpovolanější. Znamenitá žánrová podívaná! ()

ALIENka_

Já věděla, že se něco posere. Drogový obchody, to je vždycky risk jako prase (ne že bych to věděla z vlastní zkušenosti ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale když je teď Jimmy přítelem kartelu, tak očekávám pořádnej masakr. Pátá série se ke konci pěkně rozjíždí. Přestřelka uprostřed pouště byla zatraceně dobře udělaná, Mike je absolutní drsňák, sejmul dvě auta plný chlapů úplně sám. Pár vět musím věnovat jeho odstřelovačce, která taky vypadá velice solidně. Mike je prostě skvělej chlap, tvrdej, ale zároveň milej děda, kterej ví, proč to dělá. Zároveň mi přijde vtipný, jak je úplně hotovej z Jimmyho, a má už těch jeho keců plný zuby. Ta jejich pouť mrtvou planinou je pěkně napínavá, i když vím, že oba přežijou. A Kim klidně navštíví největšího mafiána, jenom aby se zeptala po Jimmym. Ta herečka ji hraje úžasně, už jenom z těch očí cítíte všechny emoce, strach ze Salamancy a zároveň Kiminu odvahu. Hodnocení: díky tomuhle dílu mě nikdo nedostane na žádnou americkou poušť, nikdy!/10 ()

• Během přepadení v poušti namíří Matador (Kenneth Trujillo) Saulovi (Bob Odenkirk) na hlavu pistoli Heckler & Koch .45 ACP. Po rozpoutání přestřelky použije Jefe (Gabriel 'G-Rod' Rodriguez) pistoli Smith & Wesson M&Pc Compact. Další Kolumbijec (Christopher M. Campos) střílí automatickou zbraní PDW Heckler & Koch MP7A1. Zbývající tři členové gangu používají samonabíjecí pušky Daniel Defense MK18. Jeden z nich (Conrad R. Padilla) vystřelit nestihne, neboť dostane zásah z odstřelovací pušky M40A1, kterou střílí Mike Ehrmantraut (Jonathan Banks). Tiburón (Corey Michael Eubanks) úspěšně ujíždí, zatímco jeho společníka (Algin Mendez) Mike dorazí revolverem Smith & Wesson Model 629 Performance Center ráže .44 Magnum. (ČSFD)
  • Konkrétní místo v ostré zatáčce, v němž kolumbijský gang obklíčí a zastaví Saulovo (Bob Odenkirk) Suzuki Esteem, bylo natočeno v indiánské rezervaci Canoncito, na silnici Route 7076. (999.9)