Björk: All Is Full of Love

Chris Cunningham

Hudba:

Björk

Björk

All is Full of Love je v pořadí pátým singlem z třetího studiového alba islandské hudebnice Björk nazvaného Homogenic. Björk byla v té době ohromena prací originálního tvůrce klipů Chrise Cunninghama. Výsledná spolupráce je jedním z nejuznávanějších děl obou tvůrců a dostalo se jí široce vřelého přijetí, i dlouhá léta po uvedení se pravidelně umisťuje v žebříčcích nejlepších klipů. Cunningham zde působivě zasadil nosná témata jako jsou zrození, láska a erotika do sterilního prostředí robotiky. Vizuální stránka klipu se stala inspirací pro další filmová díla, zejména film Já, robot (2004) byl v tomto ohledu ze strany fanoušků napadán z plagiátorství. (J.Connor)

agent_R.M.

Opravdu jeden z nepřekonatelných videoklipů! Stroje (ramena) vytvoří robota = Bjork, který je (snad) schopen opravdového citu,anebo roboti dělají pouze to co vizuálně zaznamenali u člověka? Vím že zde jde o pouhý videoklip ale nemohu si pomoci....je to sama o sobě skvělá skladba a navíc s ultra super videoklipem od mistra Cunninghama...skvost! ()

hanakonochi

Pravdepodobne najlepší videoklip islandskej protagonistky Björk, v ktorom nemôže mať prsty nikto iný, ako samotný Chris Cunningham, známy najmä svojou prácou pre Aphex Twina. Po hudobnej stránke odporúčam vypočuť si ešte D'n'B verziu od Chris.Su. ()

Hawaj

Když to Chris Cunningham natočíl a podíval se na denní práce, tak chytnoul děsnou stíhu, že je to totální průser. No a pak za to dostal spousty cen a spousta lidí ho vynášela do nebes za fantastické dílo. Pro mně to bylo naprostá bomba. Klasická ukázka toho jak jsou nekteří tvůrci ke svým dílům kritičtí. Mám to úplně stejně. :))) ()

• Chris Cunningham se v jednom rozhovoru vyjádřil, že videoklip stál ve své době 100 tisíc amerických dolarů a v dnešní době si dokáže jen těžko představit, že by takovou částku někdo vynaložil na alternativního umělce. (Eldrick)