Nick prichádza v deň svojich 23. narodenín za svojou matkou do nemocnice pre duševne chorých. Napriek dlhej dobe, čo s ňou nekomunikoval, jeho zámer je jasný. Rád by sa dozvedel pravdu o svojom otcovi. Namiesto toho, aby sa dostal bližšie k poznaniu, odchádza ešte viac zmätený. Na jednej strane mu matka tvrdí, že si ho nepamätá, na strane druhej ho varuje, aby si pred ním dával pozor. Osem mesiacov po matkinej tragickej smrti zdedí Nick starý rodinný dom. Rozhodne sa ho spolu s niekoľkými priateľmi navštíviť, aby získal odpovede na svoje nezodpovedané otázky. (*CARNIFEX*)

Morholt

Pár spoilerů. Nick má schopnost předvídat násilnou smrt. Kromě toho má matku, která si v blázinci povídá s odvětráváním. Když matka za záhadných okolností odejde do Věčných lovišť, Nick zjistí, že zdědil kdesi v zapadákově dům. Vyrazí dům hledat. Ale tam kde má dům stát, nic není. Ovšem o kus dál, hluboko v lesích, se náhle dům objeví. Údajně ho tam voda odnesla. V domě bydlí Tobin Bell převlečený za hipíka a velí skupině Quasimodů se sekerami. A pak se tam všichni honí, místňáci taky mluví do světlíku a to důležité je ve sklepě. Na to, jaká ja to slátanina, to mělo moc dlouhou stopáž s kvantem hluchých míst a zatemněných scén. Atmosféra strašidelného domu se také příliš nepovedla a ani napětí si divák příliš neužuje. Pár scén sice za něco stojí, herci nejsou nesympatičtí, ale celkově se jedná o tuctovou záležitost, která ničím nevybočuje z podobně laděných podprůměrů. 30% ()

ricci.s

Mladík pátra po svojej minulosti a svojom otcovi, a po záhadnej smrti matky sa vyberie na menší výlet, no a stopy ho zavedú do opusteného baráku, odkiaľ niet návratu, takže sa môže začať boj o život. Je to taká príjemná sekerková vyvražďovačka s mysterióznym nádychom, solídne nakrútená so sympatickými postavami. Veď Victor vlastne nie je žiadny nováčik, takže sa dalo čakať, že žiadny prepadák nenatočí. Neohúrilo ma to síce až tak, že by som bol z toho na vetvy, ale tie posledné mesiace hororových noviniek boli tak mizerné, že keď tie biedne 4 nedám tomuto, tak už neviem čomu, aj keď je to skôr také s mávnutím ruky. Gore ujde (v prípade, že je v zábere), horor nenudí. ()

JASON_X

Jelikož jsem už nějaké Salvovy filmy viděl, zhruba jsem tušil, co mě čeká. A tak mě nijak nevyvedly z míry všelijaké dějové bizarnosti a fantasmagorie, nebo absurdity v dialozích či chování postav. Ba naopak jsem si Dark House docela dobře užil. Abyste si ho ale užili i vy, musíte být předem připraveni na to, že vás nečeká úplně standardní horrorové béčko. Nejvíc mě asi zaujalo zobrazení sekernických "andělů", kteří jsou opravdu na hony vzdáleni kýčovitým prdelatým batolatům z barokních kostelů. ()

rollman1

Wau, za mě docela překvapení. Oceňuji skvělý nápad, který mě potěšil a tak mě snímek bavil o špetku víc. Co se týče akce, gore a dalších to bylo o trošku horší, ale nějak jsem si vlasy netrhal. Sekyrníci byli prostě super a jejich běh a celkově pohyby dokázali se správným hudebním podkladem vytvořit skvělou atmosféru. Poslední sekyrový boj se mi zamlouval, jen kdyby byl o trošku delší a detailnější. Je to hezký průměr, který si podle mě zaslouží nějakou tu pozornost. ()

*CARNIFEX*

Nick prichádza v deň svojich 23 narodenín za svojou matkou do nemocnice pre duševne chorých. Napriek dlhej dobe, čo s ňou nekomunikoval, jeho zámer je jasný. Rád by sa dozvedel pravdu o svojom otcovi. Namiesto toho aby bol bližšie k poznaniu, odchádza ešte viac zmätený. Na jednej strane mu matka tvrdí, že si ho nepamätá, na druhej ho varuje, aby si pred ním dával pozor. Osem mesiacov po matkinej tragickej smrti, Nick dedí starý, rodinný dom. Do danej oblasti sa spolu s pár priateľmi vyberá aby získal odpovede na svoje nezodpovedané otázky. "Haunted" je obyčajným, priemerným, tuctovým ( asi ) hixploitation, ktorého "jediným" plusom je mysteriózna "vsuvka" a striedavo fungujúca atmosféra. Keď sa dostavilo na scénu nejaké to gore, napriek solídnej snahe bolo cítiť, že akosi postráda kvalitu prevedenia.Navyše ho bolo pomenej. Záver nijak originálny a navyše veľmi priehľadný. Škoda pár debilných scén, ktoré si Salva mohol odpustiť, ale čo narobíme. Na to si už fanúšik hororu zrejme musí zvyknúť. Nie síce najhorší, ale tak isto nijak výnimočný horor - 50%. ()

• Film se natáčel v Greenville v Mississippi v USA. (rafix)