Komediálny príbeh nakrútený podľa knihy Chada Kultgena sa venuje závislosti na internete. Film sa začína rozprávaním o satelite Voyager a následne nám predstaví niekoľko príbehov o tom ako internet ovplyvňuje naše životy. Ide o skupinu stredoškolákov a ich rodičov, ktorí sa snažia zorientovať v tom, ako internet zasahuje do ich vzťahov, spôsobu komunikácie, milostného života, aj do toho, čo si o sebe samých vlastne myslieť. Film sa zameriava na sociálne fenomény dneška, ako videoherná kultúra, anorexia, nevera, honba za slávou a šírenie nezákonného obsahu na internete. Všetky postavy  a ich vzťahy prechádzajú rôznymi skúškami a divákom sa tak predostiera pestrá škála možností a ciest, ktorými sa ľudia vo svojich životoch uberajú. (TV JOJ)

RomanT

Docela mě zamrzelo, možná bych řekl až naštvalo, že režisér Reitman od začátku až do konce spojuje naprosto banální příběhy teenagerů a jejich rodičů s Pale Blue Dot astronoma Carla Sagana. Buď to nepochopil nebo je opravdu přesvědčen, že film vystihuje problémy dnešního světa. Až se mi chtělo křičet: "Neber si Sagana do huby!". Saganovo poselství by si zasloužilo odkaz v něčem mnohem zásadnějším. ()

Saxos

Krásně si uvědomíte, že ten fajzbůk /a vlastně nejenom jeho/ už máte v mobilu, tabletu, hodinkách, compu na stole, chytrý televizní smart bedně i v blbý lednici. Bez něj si nepovídáte, nikam nechodíte, nic nečtete, obyčejnou tužkou nenapíšete ani slovo a když Vám ho vypnou jste v háji a čumíte tak maximálně do stropu. ()

Ironhead

Jasona Reitmana pomalu zacinam radit mezi sve oblibence.... toci komorni az vsedni veci a osudy dost zabavnym a zaroven opravdovym stylem... jeho filmy me bavi, lidi v nich se totiz chovaji opravdu jako lidi se vsema jejich cnostma a predevsim i chybama a neni tu jen cernobile deleni na ty spatne a dobre... "Muži, ženy a děti" maji originalni a zaroven, ve vztahu k vypraveni filmu, i prakticke adiovizualni zpracovani resp. neustale pritomna pomocna grafika znazornujici online zivot na socialnich sitich, v online hrach i na mobilech ;) K pate hvezde u me chybi jen neco, presne nevim co, neco co by pro me znamenalo tu povestnou tresnicku na dortu... nejaka ta whooooah scena, co by mne uplne usadila na zadek, jinak zadnou vylozene slabou stranku tenhle film nema... ()

Brenda.Ch

Tak tedy velmi zajímavý počin ! Jo, takto funguje moderní doba, vidíme to dnes a denně a já jsem ta poslední, co to může kritizovat - když píšu e-maily kolegovi v práci, který má kancelář pět kroků od mojí. Dnes je úplnou samozřejmostí člověk s mobilem na ulici, či člověk, co mluví sám se sebou (malé sluchátko není vidět), děcka zavřená doma u PC a tabletů. Ale pozor vážení - to není úchylka, která se dá lehce řešit, nebo zakázat. V útrobách těchto elektronických hraček probíhají city, lásky, zklamání, emoce, mnohdy tak podstatné části života, že je nelze jen tak vypnout a vyhodit z okna. Velmi pěkný, poutavý film k zamyšlení. Líbí se mi, že tuto počítačovou dobu neodsuzuje, pouze dokumentuje a v podstatě ukazuje, že není pravdou, že jsme jiní. Ano, máme hračky, které lidé v minulosti neměli, ale vše lidské prožíváme stejně a pořád se stejně potřebujeme - i když rozhovor a objetí nahrazují sms, e-maily a webkamery... ()

oSiSko

Väčšina filmov sú príbehy, ktoré sú zvláštne alebo niečím odlišné od našich bežných nudných životov. Tento príbeh je však presne o tom, ako naše životy vyzerajú, každý sa stotožní s niektorou časťou filmu, niektorí možno so všetkými, každopádne je to pekné pospájanie viacerých fáz nášho života a toho ako to momentálne v skutočnosti je a zároveň ako na nás vplývajú moderné technológie, ktoré su v mnohom osožné, ale častokrát veľmi nebezpečné ak si človek nevie určiť hranice a úplne tomu prepadne. Veľmi dobrý film plný skvelých hercov. ()

bonovox

Film, ktorý má výborný nápad pozrieť sa na súčasný virtuálny svet, len škoda, že vyznenie všetkého je len veľmi povrchné. Reitman už natočil aj lepšie filmy. ()

PatrikP4

Hodně dobrá věc... V necelých dvou hodinách člověk sleduje uplně všechny pohledy... Doopravdy to bylo zajímavé takovýto film z těchto pohledů... Také pro mě zajímavá věc že Adam Sandler neprohodil za celý film snad ani jeden vtip nebo vtipnou scénku... ()

lukasssko

Pointa je zrejmá ale myslím že z popisu by mali odstrániť žáner Komédia, lebo príliš som sa na tom nezasmial. Ale celkovo je to v pohode. **** ()

fafejt001

Taková smutná VÝPOVĚD DNEŠNÍ DOBY . CHudáci rodiče , děti , vztahy , život . Mladí se v tom vidí a my starší to vidíme trochu jinak . Divné , místy ponuré , spíše k pláči . Jen hlas Emmy fajn . Pro mne dva a půl * . Je jich líto ´mnoha mladých , ale oni jsou oběti své doby . . . . bohužel . ()

Fajung

Dnešná spoločnosť nás doslova ženie do tejto virtuálnej doby. Elektronické zdravotné karty už hneď pri narodení, elektronické žiacke knižky, ktoré nútia rodičov prihlásiť sa na internet a navodiť im pocit bezpečia svojich detí. Všetko je to pod zámienkou toho, že je to pohodlné, praktické, ale v skutočnosti nás to oberá o to najdôležitejšie, čo na tom svete máme, a to je naša SLOBODA. Sociálne siete, kde sa zgrupujú všetci urobila z ľudí tovar. Fotky, statusy, príspevky sú doslova volaním o pomoc. Volaním o pozornosť. Detské ihriská sú pritom prázdne, lesy prázdne. Miesto toho tú máme preplnené betonové džungle plné arogantných, nervóznych a emocionálne deprivovaných ľudí, ktoré za vrchol uspokojenia považujú sledovanie porna, rolovaním po svojom konte na facebooku, či dopisovaním si s tajnými ctiteľmi, ktorým ide len o pár centimetrov štvorcových vášho tela.Ľudia ! ŽIVOT JE TAM VONKU. Aj my tu na ČSFD, sme len otrokmi nášho času. No kvôli takým filmom sa buduje aj naše sebauvedomenie, a preto to nie je zbytočne prežitý čas. Najlepší film s Adamom Sandelrom. Prosil by som viac takých filmov, a hlavne zakomponovaných do vzdelávacieho systému, ktoré je bohužiaľ liahňou týchto virtuálnych otrokov. 85% ()

JenomDominik

Anorexie, nevěra, nevydařené i vydařené vztahy teenagerů, virtualní svět... No prostě film z dnešního života, který se zaměřuje hlavně na ty extrémní případy, komedii od toho taky rozhodně nečekejte, je to film dokonale popisující, jak to v dnešní době chodí. 5* (90%) ()

LencaN

Odvážný počin. Film zašťoural do tolika nepříjemných témat, že by každé z nich vydalo na samostatný film. O to je to komplexnější pohled. Jsme svědky anorexie, manipulace, psychického nátlaku, uveřejňování nevhodných fotek na internetu, chození za děvkami či pány do baru se schovaným snubákem v kapse, hraní počítačových her a psaní smsek, když lidi stojí pár metrů od sebe, ale není jim příjemné za tím druhým prostě přijít. Ale je tu i láska a to celý film hází do pozitivnější polohy. Není to vyloženě drama, u kterého by vám jezdil mráz po zádech, ale je to lidsky podané, tak nějak reálně. Možná některé linky mohly opravdu být víc vyhrocené, ale to by se zase nemuselo shodovat s tím, co chtěl film říct. Nechtěl divákovi přivodit depku, jen svým způsobem zvednout ukazováček na výstrahu. Moc se mi líbilo zakomponování psaného textu na netu nebo v mobilu do obrazu, už jsme se dostali ve filmech do fáze, kdy takové psané slovo není herci jen stroze přečítáno, ale je využito tak jak je psáno v tom či onom komunikačním prostředku. Žádná filmová senzace se nekoná, ale i přes to považuju tenhle film za přínosný. ()

r007

Film, který stojí za to vidět. Výpověď o lidech dnešní doby. Všechny postavy jakoby žily i v mém světě, připomínaly mi někodo, koho znám, ale přesto mi film připadal něčím ochuzený. Možná zpracováním, protože hlavními postavami to určitě nebylo. Možná byly jednotlivé příběhy vyprávěny příliš odděleně, film pak nevynikl jako celek. Je to škoda. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Po Děkujeme, že kouříte, Juno a Lítám v tom patřil Jason Reitman mezi nejobletovanější mladé režiséry. Po Znovu a jinak, Prodlouženém víkendu a Mužích, ženách a dětech už mu ale tolik lidí nevěří.… (viac)