Ten, koho miluji

• USA The One I Love

Ethan a Sophie (Mark Duplass a Elisabeth Mossová) se po letech soužití ocitnou na pokraji rozvodu. Vydají se na víkend do krásného prázdninového domku, aby se pokusili zachránit své manželství. Na první pohled romantický a poklidný únik z reality se záhy promění v neskutečné drama, když je nečekaný objev donutí podrobit svůj vztah i společnou budoucnost těžké zkoušce. (Cinemax)

Arsenal83

Fíha, tak páry v kríze či pred rozvodom teda nemusia zúfať. Sú aj horšie stavy, kedy by sa vaša manželka či manžel naklonovali, to by boli už krízy dve, ako vo vodkovom delíriu brptal na tlačovke Heger. Že on to vraj tiež zažil. Tak ho voliči poslali do prdele, nech sa už netrápi. Film je kvalitnou vzťahovou drámou, ale Woody Allen to nie je. Skôr také experimentálne sci-fi. ()

Lacike

Prve dve tretiny su super. Keby bol cely film takýto, tak to mohla byt skvela vztahova drama s netradicnou nadprirodzenou formou. Lenze v poslednej tretine sa tvorcovia snazili zbytocne tie nadprirodzene prvky logicky vysvetlit a dokonca nezmyselne zmenili aj zaner filmu a cele to dodrbali tym najbeckovejsím klišé zaverom. Skoda. Tento film mal obrovsky potencial, ktory tvorcovia premarnili a vysledok je len slusny nadpriemer. Ale kvôli tomu netradicnemu nametu to za jedno zhliadnutie stoji. 6/10. ()

Aljak

Svojim charakterom a námetom mi to dosť pripomínalo minuloročný film Coherence, kde sa to tiež celé točilo o paralelných "dvojníkoch" alebo ako to nazvať. V tomto prípade sa však aspoň lepšie orientovalo, keďže sa to celé točilo len okolo manželského páru. Prvá polovica síce až tak nezaujala, resp. nevedel som ani, čo si o tom celom myslieť. Potom to nabralo úžasný spád, ktorý bol dokonalou ukážkou vzájomnej (ne)dôvery oboch manželov. Najlepšia na tom celom bola tá neustála manipulácia medzi všetkými zainteresovanými osobami. Škoda, že Ethanov sa dalo rozoznať podľa okuliarov a rozličného temperamentu, takže to dosť uľahčilo identifikáciu, v tomto prípade to však nebolo až také pozitívum. Aspoň že obe Sophie boli také viacmenej na nerozoznanie, čo napokon zohralo zaujímavú úlohu. Fakt dobré, teda až na ten trochu slabší začiatok. ()

Morholt

Zprvu jsem si myslel, že to bude něco jako Ozovy Stepfordské paničky a upřímně řečeno nejsem si tak úplně jistý, jestli nebyly. Ale nápad chválím a místy mě i bavilo mít zamotanou hlavu z toho, kdo je kdo. Bohužel film až příliš tíhnul k romantickému dramatu, místo aby se věnoval sc-fii-thrillerové lince a to je velká škoda. Dalším mínusem, a to asi tím největším, je výběr herců. Ústřední dvojice je neskutečně nesympatická a Elisabeth Moss by si mohla napsat na čelo "důvod k nevěře". A navíc je tu tenhle pár hned dvakrát. S jinými herci a levinovštějším zpracováním to mohla být pecka. Takhle jen trošku lepší průměr.60% ()

Big Bear

Řeknu vám, že jsem první půlku filmu sledoval v napětí a tak pozorně jak už delší dobu žádný film. S lidskými vztahy je to složité a s těmi mezi manželi, často po mnohaletém manželství někdy ještě složitější. A to Ethan ani Sophie zřejmě neměli děti! Nápad jejich terapeuta - poslat je na víkend na krásné odlehlé místo mi přišel z hlediska terapeutů i z hlediska filmů tuctový, ovšem než dvojice projela branou na příjezdovou cestu. Pak už jsem se kochal místem stejně jako ti dva. Nádherný dům, s nádherným výhledem, nádhernou zahradou a nádherným bazénem, to vše zřejmě někde ve slunné Kalifornii... I já si říkal, k čemu pak je domek pro hosty? Závěr mne ani ne tak zklamal, jako spíše rozladil, čekal jsem konec zajímavějším. Tohle mohl být klidně pilotní díl skvělých Krajních mezí... Škoda, že sami filmaři si asi lecčíms nevěděli rady a tak nechali na divákovi ať si to přebere. Doporučuji vidět! Dávám za 4 plátky propečené slaniny. * * * * ()

• Mark Duplass uviedol, že scenár mal 50 strán a obsahoval všetok popis, ale žiadne konkrétne repliky. Tie boli podľa neho úplne improvizované. (Arsenal83)