In the Border States

všetky plagáty

Toj

Jedna z nejlepších věcí raného Griffithe, co jsem viděl (a asi nemluvíme o nějakém závratném množství).. Dle filmu bych řekl, že to s jeho jednostranností ohledně americké občanské války nebylo tak horké ;) ()

Kragujevac

S tvorbou D. W. Griffitha nemám absolutně žádný problém. Jen je velmi těžké sledovat takto starý film, zároveň je to však zajímavé a má to i něco do sebe. ()

PetraMishka

Zajímavý krátký film o tom, jak dívka za války neprozradila úkryt nepřítele a díky tomu později zachránila vlastního otce. Výkony byly pěkné, ale nejvíc se mi líbila malá vyjednavačka. ()

Khagan1389

Ačkoliv mu v dnešní době velké množství pošahaných levicových dementů (no většina z nich ho asi znát stejnak nebude) nemůže Grifithovi přijít na jméno, kvůli The Birth of a Nation, podle mě je to jeden z nejschopnějších a nejlepších režisérů té doby (tzn začátku 20.století). I přesto že většina takto starých filmů je dnes již téměř nekoukatelných, grifithovi filmy působí svěže, působivě a koukatelně i dnes o sto let později. I tohle válečné drama o útěku zraněného vojáka od rodiny a jeho útěku před konfederačními vojsky patří mezi jeden z těch tehdejších lepších filmů. ()