Osem hrozných

• Česko Osm hrozných (viac)

Niekoľko rokov po občianskej vojne sa zasneženým kopcami Wyomingu rúti dostavník. Vezie sa v ňom John Ruth (Kurt Russell), lovec ľudí, známy aj ako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh).  Jeho čaká odmena, vypísaná na jej hlavu, ju proces a slučka. Po ceste stretnú dvoch mužov - majora Marquisa Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojaka, z ktorého sa tiež stal obávaný lovec ľudí a Chrisa Mannixa (Walton Goggins), južanského odpadlíka, ktorý o sebe tvrdí, že je novým šerifom v meste, kam majú všetci namierené. Keď im silná víchrica zabráni pokračovať v ceste, rozhodnú sa hľadať útočisko v drevenici u Minnie, ktorá je obľúbenou zastávkou dostavníkov. Vo dverách ich však nevíta majiteľka, ale niekoľko cudzincov, ktorí sa rozhodne netvária prívetivo. Nad horským priesmykom zúri snehová búrka a ôsmi pocestní začínajú tušiť,  že do mesta sa nakoniec asi nedostanú... (Forum Film SK)

deac

Je vysoce pravděpodobné, že Tarantino natočil tenhle spektákl, aby si u mě spravil reputaci po nevkusném Djangovi. Je-li tomu tak, pak se mu to přese všechnu rozvleklost a brutalitu podařilo. ()

Zahir

stejné, jako Zmrtvýchvstání, oba režiséři elita, oba filmy z podobné doby a podobného místa, drsné scény, zkrvavené a poslintané bíbry, herci elita, snaží se, jak můžou, ale pro mě oba filmy nekonečná nuda.. a taky mají společné, že oba filmy budou mít až za týden premiéru v USA, jak je možné, že jsme je všichni viděli? a ten Jacksonův xicht už mě fakt nebaví ()

SpeckMcBig

Tarantino tělem i duší..dokonce jsem se bavil o fous víc jak u Nespoutaného Djanga Atmosférická westernová konverzačka a v závěru brutální střílečka kde krev stříka v litrech..tleskám Samu L. Jacksonovy za to že je vždycky cool,Kurtu Russelovi za důkaz že ještě nepatří do starého železa,parádní hudbě Ennia Moriconeho a další porci Quentinových trademarků ()

jenspifa

Tak jako rozporuplne: Jo&Ne. Chvilema mi prislo, ze p tarantino nevi co chce tocit, to ukazuje i v urcitych scenach spatne zvolena hudba, hodinu a pul se pomalu dostavame k jadru pudla, ale pak se rozjede takove maso, ze i gangsteri se muzou jit zahrabat. Chvilemi jsem si rikal ze je to moc utahany, a na konci mi blesklo hlavou proc to neni o 10min delsi. Dialogy jsou vyborne napsane, a zahrane jeste lip. Efekty jakbysmet. 85% ()

Peroon666

V podstatě vážně nevím, co na tom furt tak žeru :-))), ty samé akce jako úkryt „v podpalubí“, střelba do koulí, atd., ale přesto je to vždycky něčím nové. Je úžasné, jak mě Tarantino dokáže vtáhnout do děje…třeba ta zima a bouře byly tak uvěřitelné, že jsem si musel vzít froťáky a mikinu a zahřívat se kořalkou :-))). Pro Tarantina novátorský vypravěč, novátorská skoro až Poirotovská zápletka s kafem, naproti tomu pro mě skoro až neuvěřitelná záležitost ohledně toho, že ani jeden z lovců lidí neznal tváře toho gangu, nad kterou ovšem lehce přivírám oči…to vše na ploše skoro tří hodin, které ale utekly jak voda v Niagárských vodopádech. Už se těším, až si to dám znova. Za mě jasných *****, 90% jak když vystřelí negrovi koule z trenek…:-))) ()

knoxwile100

Devět hodin večer, předemnou tříhodinový film, říkám si mám se na to dívat, nemám, tak aspon mrknu na kousek. Na to se nedalo nedívat! Atmosféra a síla každého dialogu zanechává nezapomenutelný filmový zážitek, který nechcete aby skončil. Normálně mi vadí když už má film přes dvě hodiny, na tož tři a čas jsem sledoval jenom, abych veděl, že to nebude končit brzo. Když si to vezmu zpětně, tak je úžasné, jak někdo dokáže vytvořit z tak jednoduché zápletky 180 minut dlouhý film a přitom se atmosféra stále stupňuje.Hudba a herecké výkona na jedničku, soundtrack si pouštím ještě teď. Nejlepší film roku 2015 a to jsem se předím díval na Revenant. 95% ()

kelisova

Prostě pan Tarantino.....hodně se mluví a dost se krvácí. Přičemž druhá část filmu, ve které se krvácí, je podstatně záživnější, než ta první utlachaná. ()

zufanek

Nikdo nemůže Quentinovi zazlívat jeho sáhodlouhé dialogy, v nichž je mistr, ale nesmí zabírat 70% filmu. První dvě třetiny jsou v podstatě divadelní inscenací. Poslední třetina je alegorie na nasraného diváka, který hru nevydýchal, s řevem vlítl na scénu a s herci si to dost drsně vyříkal. edit: nevím čím to je, ale uzrálo to ve mě. Od té doby jsem The Hateful Eight viděl asi 4x a s každým zhlédnutím je to lepší a lepší. ()

Marlo

Tak Tarantino se nám po třech letech vrátil na scénu. Znovu s nahláškovaným wsternem, který se od minulého liší více komorním pojetím. Méně akce, více keců. A vše jako za starých časů rozděleno do kapitol. Musím uznat že jsem po mdlých trailerech nic velkého neočekával. A proto jsem byl taky mile překvapen. Chápu že někteří jsou rozladění délkou a i já bych si dokázal představit kratší stopáž. Jenže vše tu má své místo a smysl jak ukáže poslední masakrální půl hoďka. Vyškrtl bych spíše zdlouhávé nájezdy kamery který mi moc nedával smysl. Ale to je k mým výtkám tak vše a nezabrání mi to udělit tomuto filmu plnou palbu. ()

house336

Nejsem Quentinův fanoušek a nikdy jsem nebyl, ale na Hateful Eight jsem se poměrně těšil. Říkal jsem si, že ta myšlenka může být velmi dobrá. Nicméně Tarantino by se ujal spíše jako spisovatel, protože ve chvíli, kdy začne psát, tak neumí přestat. Nedovedu si představit, kolik materiálu vůbec neprošlo střižnou, aby se vůbec stlačil pod 3 hodiny a stejně bych stříhal dál. První hodinka má skvělou hudbu, ale je přecpaná dialogy, které nejsou moc zajímavé a spíše nudí. Pak konečně dojde k tomu napětí. 9 lidí v napjaté atmosféře, plní tajemství, nádherně napsané. A pak se objeví Channing, celá scéna začne postupně červenat, a Quentin je tam, kde je vždycky. Já se nedivím, nejsem ani překvapený, jen toho nejsem zkrátka fanouškem. 3* každopádně za další Enniovu krásnou hudbu, herecké výkony (ve skvěle napsaných postavách) a celkově dobrou, napjatou atmosféru. Ale víckrát už to patrně neuvidím, stejně jako Djanga. ()

Speedster

Městečko Palermo usíná, spí.. teda městečko Red Rock si v klidu spí, páč netuší, že kousek vopodál si parta klučinů a noblesní Daisy zahraje právě Palermo. No kdo kdy tuhle hru hrál, musí mi dát zapravdu. Dokonce podezřívám Quentina, že byl u toho, když jsem podobnej příběh vymyslel partě na horách. Ale komu čest, tomu čest - postavy vylíčil hezky, z prostředí šla zima a já do poslední chvíle netušil, jak to dopadne. A tak to má být! Jen se k tomuhle filmu vrátím až za dlouho, abych zapomněl alespoň jeden zvrat.. P.s.: Další příběh městečka Palerma jsem na těch horách zasadil do 20.-30. let. A co na to Tarantino? ()

Motherlovebone

Jedna hvězda za začátek, kterej vypadal slibně. Bohužel se slibný začátek protáhl nudně až do konce. Mi nevadí, že tarantino natočil zase sračku. Aspoň že ty herci tak hezky hrajou. A výprava je taky fajn. O děj se nestarejte, von Qentin pracoval ve videopůjčovně. Soudě dle scénky s generálovo synem asi makal v porno sekci. Vřele doporučuji snímek vydatně popohánět tlačítkem FWD. Dejte si dvacet minut zkraje pro načuchání atmosféry. Potom hodinku přetočte, až uvidíte první krev. Tady můžete zase zmáčknout PLAY. Teda pokud si chcete užít tradiční tarantýnovskou školu lízlou deseti malejma černouškama. Po pěti minutách to zas popožeňte. Až do konce. Už se těším na další velkofilm z dílny geniálního QT. ()

KatnissEver

Dokonalý herecký koncert. Zejména musím vyzdvyhnout úžasnou Jennife Jason Leigh, která u mě zabodovala. Přesto, že jsem z délky filmu měla původně obavy, nenudila jsem se ani minutu. Je jasné, že Tarantinův styl a humor nesedne každému, ale díky tomu si získává právě to "vyšinutější" publikum, což je záměr. Pro mě jedna z nejlepších Tarantinovek! ()

Rudysoft

Mě ta délka filmu tolik nevadila a poměrně rychle mi to uteklo. Je to v podstatě konverzačka a umím si to představit i jako divadelní hru. Divák by ten film měl brát jako parodii a potom mu ani nemůže vadit, že je děj těžko uvěřitelný. Dobré na tom filmu je, že je dějově nepředvídatelný a místy dost překvapující, ale žel neperlí tak skvělé hlášky, jako v jeho jiných filmech. Ke konci se to potom celé zvrhne v černý humor. Není to špatný film, ale Tarantino už natočil lepší a tak trochu mi to přijde, že si chtěl tímto snímkem, po tom fiasku s ukradeným scénářem, alespoň namastit kapsu a kdyby ten původní scénář nedali na internet, nemusel by ho znova přepisovat a dal by do toho filmu možná i víc. Viděl jsem, uteklo mi to, ale nemám tendenci ho vidět znova. Django byl rozhodně lepší film a je škoda, že to nenatočil tak, jak bylo jeho původním záměrem, tedy jeho pokračováním. Toto je nízkorozpočtový mini-film, který ale trvá 3 hodiny a nejdražší na tom asi bude ten kinofilm a hudba od Morriconeho. Abych nezapomněl, musím pochválit český národní symfonický orchestr, hrají opravdu krásně a je dobře že si nás Ennio prosadil místo Londýnského orchestru :) ()

mmajjkii

Tak takhle mě do sedačky přibilo naposledy Vykoupení z věznice Shawshank. Zejména ve formátu RoadShow, ve kterém to běželo v USA, to musel být neopakovatelný zážitek. Ať už vezmeme v potaz 70mm formát či jednu přestávku (přesně vím kde by byla D), která by u 3 hodinového snímku byla jistě na místě, nemluvě o nutnosti prodiskutovat dosavadní dojmy z filmu a možnosti posilnit se (dozvěděl jsem se, že v "lepších" kinech byla možnost představení s přestávkou, šťastní to diváci D). Herecké výkony byly naprosto úžasné, dialogy neotřelé a úžasné, hudba sedící jak přibitá a úžasná, příběh byl strohý a uvidíte, co s ním Tarantino udělal, úžasné. Popravdě první část, kde se všichni jen vykecávali mě bavila možná i více než to úžasné finále. Nemám více slov, jen v němém úžasu naklikávám úžasných 5*, a ještě úžasnějších 10/10 IMDb. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone

06.07.2020

Z Říma dnes dorazila velice smutná zpráva pro svět filmu a hudby. Ve věku 91 let nás opustil legendární hudební skladatel Ennio Morricone. Zemřel v římské klinice v noci z neděle na pondělí na… (viac)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz