Jamie vaří super rychlovky

Reality-TV
Veľká Británia, 2012, 24 min

Účinkujú:

Jamie Oliver

Kulinářský pořad jednoho z nejznámějších šéfkuchařů bez čepice, sympatického Jamieho Olivera. V této sérii se snaží ukázat, že i za pouhou čtvrthodinu se dají uvařit vynikající a chutné pokrmy... (oficiálny text distribútora)

PanZahadnyCZ

Přesto, že nemám k vaření vztah, tak je pro mě Jaime nejvyšší kuchařský vzor. Umí uvařit vážně lákavá jídla, u kterých vše detailně popíše, poradí pár rad a triků, a přitom si nehraje na šéfkuchaře, protože se snaží vyhovět lidem, co vaří v běžné domácnosti. Navíc je vtipný a má talent při tom skvělém vaření ještě šaškovat před televizí a ještě k tomu stihnout uvařit perfektní jídlo, v tomto případě za 15 minut. ()

honajz

Už u 30minutových rychlovek mi vadilo, jak si vše Jamie zjednodušuje, ale ještě se to dalo - občas skutečně i vařil. Tentokrát ale, aby stihl 15minutový limit, vaří jak Babica z prefabrikátů, placky má koupené, jen je hodí do mikrovlnky (!!!), zeleninu háže do mixéru neočištěnou a neoloupanou, používá předvařenou rýži, a vlastně jediné, co skutečně vaří, jsou klasické minutky - rychle opečená masa, rychlé zálivky, drezinky. Tohle už není o vaření, rychlé přípravě možná. A opět platí, že mnohé ingredience jsou v českých zemích nesehnatelné. ()

Gilmour93

Člověk ani nemusí slyšet ta adjektiva jako gorgeous, lovely, či delicious a za chvíli slintá jak bernardýn před věncem buřtů.. Jistě, suroviny občas těžko sehnatelné, či drahé a v kuchyni bordel, který se bude uklízet déle, než zabralo samotné vaření, ale na druhou stranu zdroj inspirace, spousta užitečných rad pro amatérské kuchtíky a vysoká kvalita každého dílu, o čemž svědčí fakt, že když jsem jednou omylem přepnul na klohnění Babicovic George, myslel jsem si, že zrovinka dávají východoněmecké porno z prostor vězeňské vývařovny.. ()

Tommassi3

Pro většinu nechytatelný kvapík se spoustou těžko sehnatelných surovin, jinak slušná inspirace při uslintané čtvrthodince s tímhle věčně usměvavým sympaťákem.. ()

DocBrown

Snaha o ultrarychlé jídlo fakt jde občas za hranu snesitelné kvality, ale většinou je to stále dobrá inspirace. Ještě horší je občasný důraz na redukci kalorií, odřezávání tuku ze steaku, phyllo bez másla a všudypřítomné používání bílé hmoty "0% fat jogurt", za použití v tatarce by se nemusel stydět ani Babica. Nevadí mi jednoduché jídla, ale vadí mi zbytečně zjednodušené kvůli nesmyslném časovému limit (např kupovaná vařená rýže). Jaký konstrast proti Jamie at home, kde se zpívá "take your time...". Jak dlouho asi nechá odpočívat steak před krájením, když mu končí ten limit? Člověk musí mít znalosti z pokročilejších pořadů, aby si domyslel jak se to dělá správně. Původně jsem dal 3*, ale za jeho verzi maďarského guláše (oxymoron) a kedgeree fakt nemůžu ani to. Viděl jsem toho od Jamieho dost a tohle je nejhorší počin. ()

• Ve znělce pořadu je použita píseň "Buffalo Stance" od Neneh Cherry. (Fenk)