Mika byla odsouzena za pašování, kterým si chtěla přivydělat na cestu do Francie, kde pracuje její bratr. Při cestě vlakem využije zmatku, který způsobí jedna spoluvězeňkyně, a uteče. Chce za každou cenu do Francie. První, koho potká je bývalý filmový kaskadér Rodoljub Aleksič, který se svým "Velkým rodeem" objíždí provinční městečka a vesnice a předvádí výstupy ze slavných westernů. Krajinu projíždí na své motorce i osmnáctiletý Malý, který po návratu z dětského domova hledá psa, kterého kdysi jeho otec naučil skákat a vyskakovat z rozjetého vlaku. Cesty Miky a Malého se zkříží... (oficiálny text distribútora)

Vesecký

Skutečně zajímavý film, v němž se střetly osudy tří lidí. Uprchlá vězeňkyně, která hledá prostředky, aby mohla utéci do Francie. Bývalý filmový kaskadér, který se musí živit předváděním svých starých triků coby dabér slavných hereckých kovbojů. A ještě ne zcela dospělý chlapec, který po příchodu z Domova mládeže marně hledá psa, jehož kdysi jeho zesnulý otec naučil jezdit vlakem. Ten pes tu hraje vlastně podřadnou roli a divák do posledních záběrů marně čeká, kdy se objeví na scéně. Objevil se skutečně v tom předposledním, krátce poté, co na vlakovém seřadišti přijde jeho nový pán tragicky o život... Každý z aktérů hledá marně své místo v životě. Rozmýšlel jsem ke konci, jestli hvězdičku neoberu, nechávám čtyři... ()

toktokmokmok

Príbeh o ceste, hľadaní, v pomalom tempe, z ktorého sa stáva až rutina a ktoré nie je narúšané ani zdanlivo dramatickejšími scénkami, až nakoniec príde záverečný úder – a skladba pokračuje ďalej. Odišiel človek. Krásny film. ()

Muso

Hodne silný príbeh so zaujímavými zvratmi, s mnoha symbolickými prvkami a atmosférou ktorá vás vtiahne a po skvelom konci ma napadá proste iba jedno-nuž, taký je život! ()