Tajemství smrti slečny Neznámé

• Veľká Británia The Autopsy of Jane Doe (viac)

Otec a syn, oba koroneři, jsou vtaženi do komplexní záhady, v níž mají za úkol identifikovat mrtvolu mladé ženy, která měla očividně hodně temné tajemství. (Filmbox)

danny_21

Moc povedená, komorní záležitost na pitevním stolu, která mě sakra překvapila a ve své rovině strachu amystiky, co se bude na stolečku s fešnou studenou kostí dít fungovala naprosto spolehlivě. Konec mohl být povedenější, ale jinak spokojenost nad celkem - 80 % ()

Likan7

Vynikající horor, který Vás od prvních minut neskutečně vtáhne a buduje ve Vás hororovou atmosféru jako to měl naposledy Shy ve Znameních. První hodina je opravdu neuvěřitelnou lahůdkou, a přitom sledujete jen 2 herce v jedné místnosti, jak se snaží přijít na kloub jedné mrvé dívce. Přiznávám, že záběry pitvy jsou i na dnešní dobu dost neobvyklé a občas mi nebylo dobře po těle z těch detailních záběrů. Jenže jak jsem byl nadšený z první hodiny, posledních 30 minut film totálně podkopává a všechno tak pracně postavený šlo za chvilku úplně do háje. Vrchol filmu byl myslím v kanceláři, kde to bylo asi co se strachu z neznámého týče asi nejintenzivnější, jenže pak se to pomalu začalo vysvětlovat a mě z toho bylo smutno. Takhle zabít tak obrovský, na půl využitý, potenciál je hřích a mělo by se za to zavírat do vězení. Bylo vidět, že tvůrci se tak trochu zahnali do slepé uličky a nevěděli, jak film rozseknout. Bohužel se jim to ve finále moc nepovedlo. I přes ty rozpaky, jaké nám finále přichystalo, musim jít na 4, protože jsem takhle nervozní byl naposledy z prvního a druhýho REC. ()

mira.l

Hmm, tak to bychom měli. Staženo, odleženo na disku, přehráno, smazáno. Mě tohle nějak nebere. Někde mezi jednou a dvěma *. ()

Maximilianus

Veľmi dobrá prvá polovička, v ktorej bolo krásne budované napätie a vytváraná atmosféra. Druhá polovička bola slabšia, nakoľko tajomno sa zmenilo na nadprirodzeno s nepochopiteľným správaním prítomného zla. Ku koncu došlo k vysvetleniu a k celkovému zlepšeniu hodnotenia filmu. 6,6/10. ()

Petulka88

Je velká škoda, že poctivě budovanou atmosféru totálně zabíjí zoufale stupidní konec jako vystřižený z televizního Věřte nevěřte... ()

markotter

To byla ale blbina. 1. půlhodinka ještě dobrý - to jak ty dva zkoumali příčiny smrti a různá vnitřní poranění byla docela zábava. Ale zbytek se zvrhl v normální béčkovou lekačku na které bylo dobré jen to, že to nedopadlo pro zúčastněné příliš dobře. Ale ta mrtvola byla hezká i po smrti - snad proto, že byla vlastně celou dobu živá :-) ()

Gardenboy

Vynikajúca atmosféra v prvej polovici filmu, len tá logika neskôr ... aaaauuuuuuuuu!!! Nakoniec to bola jedna stupídna blbosť s naprosto prašteným príbehom na pozadí, ktorému nemohlo uveriť snáď ani malé dieťa. Zistenia vycucané z prstu, príbeh o čarodejnici vytiahnutý len z dedukcií a pár totálne nejasných indícií. Akože toto fakt nie. Výborná kamera, atmosférická réžia to nezachránil. Slabé 3* ()

Monggol

Takmer hororný príbeh aneb komické příhody z pitevny. Prvá polovica filmu veľmi slušná, ale potom jedno hororové klišé za druhým až to bolo úsmevné. ()

Hellknight12

Dnes pozreté po dlhej dobe. Skvelý horor so skvelou atmosférou. Atmosféra filmu je pekne porcovaná pomaly ale isto stúpa. Príbeh je zaujímavý a veľmi dobre spracovaný. Charaktery postáv sú napísané skvelé. Film je krátky, čiže 86 min a preto tu nie je ani čas ani miesto kde by sa dalo povedať, že je to zbytočne natiahnutý. Dialógy sú veľmi dobre. Hudba je tiež dobrá. Koniec filmu je asi taký mínus, keďže je to otvorene na prípadné pokračovanie. Ja osobne by som pokračovanie aj bral ale už v tomto filme je tento nápad využitý za mňa na maximum. Neviem si predstaviť čo by mohli vylepšiť. Charaktery postáv sú napísané skvelé. Celkové hodnotenie za mňa je 95%. Tých 5% za ten koniec pri ktorom sa neviem rozhodnúť či je to plus alebo mínus. Film jednoznačne môžem odporučiť. ()

mvukotic

Písať, čo ma na tomto filme sralo, by znamenalo vyzradiť podstatnú časť, respektíve rozuzlenie hlavnej zápletky. Každopádne aspoň naznačím. Čakal som nejaký mysteriózny thriller so zaujímavými zvratmi, niečo hororové (v rámci možností ale stále s nohami pevne na zemi), možno trochu krimi v štýle Oriolovho El Cuerpo, ale dostal som už desaťtisíckrát prevarenú zápletku/námet o...veď uvidíte. Ešte k tomu absolútne nudne, neinvenčne a absolútne genericky realizovanú. Všetko, čo ste videli už miliónkrát ale lepšie a nápaditejšie nakrútené. Vyhnúť sa oblúkom, pokiaľ nie ste absolútne nekritický fanúšik daného hororového subžánru! Aj sa divím, že Cox hral v takomto céčku, ale zrejme berie, čo príde. ()

gemi

Solidní duchařina. Místy zbytečné lekačky a místy husina jako kráva. 8 z 10 patologů doporučuje k promítání během osamělé noční směny v márnici. (Druhé zhlédnutí, první 4. 9. 2017) ()

nick_sekac

Tohle prostě zbožňuji, kdy člověk hledá a hledá jednohubku bez reklamní masáže, co může jenom překvapit a v poslední době v ní nelítají postavy v punčocháčích a latexu. Takže si na imdb tak prohlížím a u filmu Spectral (obdobně po dlouhé době luxusní béčko) vidím v doporučených tohle: "hele oblíbenec Hirsch a Cox, hmm super trailer, že by po delší době super horůrek?" Pokud někdo hledá podobně nebo má jenom chuť na horůrek s vypiplanou atmosférou, tak vřele doporučuji. ()

SurbPsycho

Tejto kundičko_pitvičke nadelím štyri hviezdičky, pretože zo súčasných hororových filmov som zrejme nič lepšie nevidela... Snímka bola inovatívna, priniesla niečo nové čo sa témy i prostredia týka. Atmosféra celkom mrazivá, ale nezamrznete! Takže nič čo vyľaká úbohé dievča až na smrť to nie je (takže na hajzlík som po filme šla úplne v klídku), ale celé to má úžasný vizuál a množstvo zaujímavých detailov. Mŕtvolky moli namakané, proste ja som si na svoje prišla. Mínus je, že ten "creepy" motív chcel nejaký background, ktorý tu bol len jemne naznačený, chcela som o nej vedieť viac, niečo čo by doplnilo a podčiarklo celkovú atmosféru. Trebalo trochu vysvetliť symboliku, keď už sa o ňu obtierajú, trochu viac mágie a tajomna a menej vánku komercie a bolo by to echt! Ale pitva, ktorá trvá 86 minút? Čo je lepšie :D ()

Clark_Kent

Na pitevně je krásně! Bavilo mě to moc od začátku nejvíc ale pak ten konec filmu stál za starou bačkoru. Ten závěr mě hrozně zklamal. ()

ANTYCHRYST

Dva koroneři..Velkej barák...Pitevna ve sklepě...několik plných mrazáků... a jedna mladá, neznámá, mrtvá slečna... :) Zábava může začít... 80% parkrat jsem se fajně lekl..atmosféra, hudba, napětí..Vše funguje :) ()

Bube1

V roce 2016 se na poli hororů objevily dva nevídané úkazy, které mě osobně totálně dostaly. A to že jsem už viděl leccos... Nejprve to byla Smrt ve tmě s úžasným polo-záporákem Stephenem Langem a teď The Autopsy of Jane Doe. Minimalistický horor se dvěma hlavními protagonisty a jednou nahou kráskou na pitevním stole. Parádní atmosférická podívaná, která se zadře až na kost hlavně svou syrovostí v první půli a kvalitními hereckými výkony. Závěr už sice trochu zaplouval do ohraných vod, ale od plného počtu mě to ani náhodou neodradí! Jen tak dál norský mistře! ()

Zombiepod

Je veľmi fajn, že aj viac-menej bežne pôsobiaca ducharina vie byť stále niečím zaujímavá a pútavo nakrútená, v čom práve tento kúsok vyniká. Nenápadné, no fakticky hutné a miestami naozaj dosť desivé. Záverečný zvrat fajn, aj keď mám pocit, že bol možno zbytočne prehnaný a prirýchly. Každopádne vynikajúci hororový kúsok, ktorý určite treba vidieť. ()

Miagy

Horor z toho najstrašidelnejšieho prostredia - z pitevne. Pitva Jane Doe je hororom, na ktorý tak skoro nezabudnete. Menej je niekedy viac a presne to sa režisérovi podarilo... ()

fellaZ

Docela poctivá žánrovka, která má stejný problém jako Prometheus - zezačátku je to skvělé (přímo dokonalé), ale po dvou třetinách se z toho stane jakási haluz postrádající logiku. V některých scénách jsem opravdu nechápal, čeho se hlavní představitelé snaží dosáhnout a občas jsem ani nechápal, co se děje. Mimo to: herci skvělí, přesně se na to hodili. Stejně jsem ale čekal zajímavější vyústění. ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál

17.09.2021

Streamovací služba Netflix v roce 2018 nabídla divákům svůj první interaktivní zážitek pomocí epizody Black Mirror s názvem Bandersnatch. V té si lidé mohli na obrazovce sami vybírat, jak má hlavní… (viac)

Režisér Lovce trolů se vrací

Režisér Lovce trolů se vrací

29.03.2015

Norský filmař André Øvredal před pěti lety sklidil velký úspěch svým debutem – populární formou found footage natočeným Lovcem trolů. Již více než rok se pokouší rozjet svůj další projekt, tentokrát… (viac)