Pád legendy

• Česko The Program: Pád legendy (viac)

Film mapuje vzrušujúci príbeh cyklistickej kariéry svetoznámeho Lancea Armstronga (Ben Foster) z prelomu tisícročí. V tom čase zápasil s rakovinou a spolu s jeho americkými cyklistickými kolegami zbierali jeden úspech za druhým, pričom z tohto európskeho športu urobili svetový fenomén. Ako sedemnásobný víťaz Tour de France odchádza Lance Armstrong do športového dôchodku. Je vnímaný ako jeden z najväčších športových hrdinov. Írsky športový novinár David Walsh (Chris O'Dowd) je spočiatku tiež okúzlený Armstrongovým talentom a charizmou. Avšak po niekoľkých víťazstvách na Tour de France mu niečo na ňom nesedí a začína byť presvedčený, že jeho výkony sú podporené zakázanými dopingovými látkami. Walsh hnaný túžbou dokázať pravdu, začne zhromažďovať dôkazy, ktoré nakoniec Armstronga odhalia ako najväčšieho podvodníka v histórii športu. (TV Markíza)

Vasyl

Vážně je Lance takovej arogantní kokot? Na mě tak nikdy nepůsobil. Film se mi úplně přesně hodí k mojí momentální každodenní oblíbené aktivitě - odpolední hodince spánku u TdF. Ale ty etapy naživo prokládaný chrápáním jsou mnohem lepší. The Program je jen obyčejnej popis známých událostí. Příjemně překvapil jen Foster, kterej je z některých úhlů Armstrongovi hodně podobnej. ()

blondboss

Športová dopingová lahôdka, ako sa patrí. Lance Armstrong, nech už je akokoľvek zatracovaný, si zaslúžil mať film, a aj napriek tomu, že bol to dopingový kráľ, bolo dobré poukázať na praktiky vtedajšej profesionálnej cyklistiky. Devízou tohoto filmu je neskutočná podobnosť takmer všetkých hlavných postáv, ale najmä Ben Foster ako keby z oka vypadol Armstrongovi. Kastingovo naozaj podarené. U mňa slušný snímok. 75 % ()

papuchalk

Asi do půlky docela dobrý, ale pak začne film honit moc zajíců najednou a začne to díky častým skokům vypadat spíš jako soubor reklam, takových několikasekundových štěků, a každý vyzní do prázdna. Po skončení jsem fakt marně přemejšlel o čem to vlastně chtělo být. V tom filmu se zkratkovitě objeví prakticky všechno co jste v souvislosti s LA kdy syšeli nebo četli nebo viděli na ytb. Je to škoda, protože takhle dobrých a podobných herců pro ztvárnění LA moc nebude.. Nevyužitá šance podat ucelený obraz o jednom z největších pádů legendy. Asi se měli vykašlat na tu úvodní hodinu, páč stejně všichni vědí že měl nejdřív rakovinu, že vyhrál 7x TdF, a měli se věnovat už jen tomu pádu. Ale pořádně ()

eMeMko

Kvalitně natočený životopisný film a pro mě osobně ve výsledku lepší než Bohemian Rhapsody, které jsem viděl pár týdnů předtím. Lance Armstrong je zde zmapován od počátečních úspěchů, přes diagnostiku rakoviny a následné další úspěchy až po dopování a finální přiznání. Scény s drogami jsou zde podány dosti surově, ale zároveň stylem, že pro sportovce je to naprostá běžnost (což je trochu děsivé). Herecké výkony nemají chybu, Ben Foster v hlavní roli dokonalý a ostatní herci mu skvěle sekundují. Finální hodnocení: Velmi dobrý film. ()

MorraEddie

Docela kontroverzní snímek,kde vylíčili idol cyklistky jako totální svini bez kouska citu v těle. Pokud je to aspoň z půlky podle pravdy,můžu s klidným srdcem říct,že bych si o Lance neopřel ani kolo. Ben hraje skvěle a chvílemi máte opravdu pocit,jako by to hrál sám Lance. Natočeno to bylo svižně a i když se o soukromém životě Armstronga nedovídáme skoro nic,tak to vůbec nevadí. Ústředním motivem je Doping - Lance -a celý film se ho drží jako klíště a i když nejsem fanouškem cyklistiky,tak mě tento snímek zaujal. ()

Popinodan

Role Lance Armstronga se parádně zhostil vinikající Ben Foster. Podle mě se jedná o jeho nejlepší herecký výkon. U filmu byla jen škoda že byl převážnou částí zaměřen na doping,a už míň se jednalo o závodění,fyzickou přípravu a o přímo život okolo Armstronga. Za mě 70% ()

fafejt001

To , že zvládl těžkou nemoc , klobouk dolůůů . Že začal znovu sportovat dva klobouky dolů . Že užíval různé přípravky to už není na klobouk , ale myslím si , že jich bralo hodně sportovců a o nich se nemluví . Filmově zpracováno velmi pěkně , mělo to spád . Za mne tři a půl . ()

Saxos

Každý, kdo alespoň trochu víc šlápnul do pedálů cyklistického kola, ví, že doping v ní určitě musí lítat. Když jste před pořádným kopcem a chcete se dostat nahoru, tak poznáte co je to za hrůzu, krev se Vám vaří, plíce trhaj, nohy ztvrdnou a v hlavě máte myšlenku na mrsknutí kola do pangejtu. Klady: konečně něco o Tours; dobře chronologicky zpracováno; pěkné záběry. ()

suboss

Pre mňa ako veľkého fanúšika cyklistiky to bolo trochu sklamanie. Veľmi málo akčných záberov a tiež som čakal, že ukážu trochu viac zo života Armstronga, hlavne z čias, keď sa ešte nevenoval cestnej cyklistike. Ale pre nezaujatého diváka veľmi slušne stvárnená pravá tvár dopingového kráľa. ()

Neymar11

Jedno z největších sportovních zklamání. Cyklistika je prohnilá jako žádný jiný sport na světě, ale v dobách svého mládí jsem Armstronga neuvěřitelně obdivoval. Nikdy jsem si nechtěl ani připustit, že by to byla tak bezvýznamná fetka. Za to, jak se vypořádal s rakovinou, respekt. Za to, co se odehrálo dál ať se smaží v pekle nebo v KFC. ()

BarVo

Tak bezvýrazný film, že po 3 dňoch vlastne ani neviem, že som ho videla. Ben Foster bol dobrou voľbou, ale pri tom asi aj skončím. Natočené skratkovito, úplne vytrhnuté z reálií, kopa zbytočných scén, pritom veľa podstatného toho naopak zostalo nepovedané a na konci zostal trpký pocit, prečo si to zlízol len Armstrong. A to s ním pritom nijak nesympatizujem. (MFF Cinematik Piešťany 2016) ()

bonovox

Slušný životopisný príbeh o mužovi, ktorý najskôr ohuroval celý svet športu aby nakoniec v hanbe a ponížení musel priznať pravdu o používaní dopingu. Až mi je samotného Lancea ľúto, nakoľko v srdci je určite dobrý člověk, o čom svedčí jeho angažovanosť v boji proti rakovine. Ale nech ho súdi niekto iný...Chválabohu za nášho Tourminátora, ktorý svetovú cyklistiku vytiahol po týchto obrovských škandáloch opäť na výslnie záujmu. ()

LencaN

Trochu moc rychlý vývoj a scénář byl celkově plochý. O postavách jsme se dozvídali jen minimum. Byl to spíš špatně natočený dokument než drama. A vůbec jsem nevěděla jak se k Lanci Armstrongovi v tomto podání postavit. Tady vyzněl jako zcela vyčůraný podrazák. Ale myslím, že věci nebývají takhle černobílé. Nevím. Vůbec jsem z toho filmu neměla dobrý pocit a filmařsky to bylo strašně uspěchané a odfláknuté. ()

buchannon

Cyklistiku jsem miloval aktivně, dnes už jen pasivně. Můj cyklistický rekord je 300 km za jeden den, ale Tour de France bych nedal ani ve své nejlepší formě v roce 2005. Když se Lance Armstronga ptali, jestli je možné bez dopingu vyhrát Tour sedmkrát v řadě, odpověděl, že to není možné. Zřejmě se mi z něj, po zhlédnutí tohoto filmu, mělo udělat šoufl, ale prostě neudělalo. Každopádně, i když ho nyní spousta cyklofanoušků zatracuje, já ho uznávám i teď. Tenkrát totiž dopovali všichni a on byl z nich nejlepší. Možná, kdyby se narodil o 20 let později a závodil ve světě bez dopingu, tak by všem ukázal, co v něm opravdu je. Lance rulez! Or not? ()

titix

Na tom filmu mě štve, že je to velmi zkratkovité a takové samoúčelné. Tečou z toh litry zhnusení nad cyklistikou obecně. Scenář jako by neví kudy kam, dáme tam trochu thrilleru pak něco ze života Armstronga a to celé zabalíme do chamtivého světa kde sport není sport ale chemie. Čekal jsem víc to téma si o to přeci říká. ()

fila_B

Já vám nevím, jsou tam hezké momenty, ale v celku je to placaté. Vše je zjednodušené do věty chtěl být první tak bral. Mě překvapuje že někdo na tomto staví celý film. To téma a osob Armstronga je tak široká a pestrá, že tohle je promarněná příležitost. Velká škoda. ()

vanous99

Uf, taková šance a takhle ji zahodit. Ben Foster výborný, o tom žádná, ale jinak film působí nedodělaně. O Armstongovi jsem přečetl hodně a můžu říct, že filmu by prospěla půl hodinka, klidně i hodinka navíc, protože za 104 minut se nedá Armstrongův život od příchodu do Evropy po odebrání všech vítězství rozumně probrat. Celý děj se vlastně skládá z mnoha několikaminutových střípků, které dohromady netvoří moc přehlednou mozajku. Taky mě zamrzelo, že téměř všechny záběry ze závodů jsou původní, s komentářem Eurosportu, takže více závodění samotného Fostera než je v traileru, prakticky neuvidíte. Ještě si neodpustím komentář k titulkům: one-day racer opravdu není krátkodobý závodník, ale klasikář, případně jednodenní závodník, stejně tak bych nepřekládal slovo Omerta jako "tabu" ale spíše jako "zákon mlčenlivosti". Zkrátka - Armstrongova lež zůstává nepřekonána. ()

Awer

Je úžasné, že někdo vzal velkolepost cyklistiky a vyobrazil ji v hraném celovečeráku. Jen za to potlesk, úvodní sekvence filmu výborně zobrazuje, co je na tom "nudném" sportu tak atraktivní, že to stojí nejen za sledování, ale i za spoustu dřiny a hazard se zdravím v podobě dopingu. A je rozhodně dobře, že někdo vrhl story LA na plátno. Pravdou je, že prvků, jež by se daly nazvat novými, interpretačními, v tom moc není, stejně jako to není ani totálně věrný příběh. Není to novinářský thriller, není to melancholické drama ani akční honička za týpky, co se chystají vyhodit důkazy o dopingu. To je asi ten hlavní problém - že obzvláště, když člověk ví, co by se dalo přidat či více rozvést, dokouká dílo s otázkou, zda vůbec laikům vypráví ten příběh nějakým druhem nejlepší formy. Ale dívá se na to stejně celkem hezky. A někoho možná potěší i krátký záběr na Romana Kreuzigera, jak se drží Lance :) ()

bigmatko

pohlad do sveta o ktorom vsetci hovoria v hadankach a tvaria sa ze profisport je vystavnou skrinou uzasnych talentov aj ked je verejnym tajomstvom ze bez dopingu to nie je mozne. Program nadnesne ponuka ukazku sportovej reality a ked sa clovek na to pozera tak tomu moze aj verit. Velke peniaze podvody vyuzitie a zneuzitie talentu, konfilkt moralky a etiky ktory Vas donuti premyslat ci Vam doping v sporte az tak prekaza ked aj tak vsetci chceme aby sport bol rychlejsi, tvrdsi uzasnejsi. Program pad legendy je film, ktoreho pribeh poznaju skoro vsetci a prekvapi mozno len tym ze ide do hlbky a ukazuje ludsku stranku. Ak mate radi skutocne pribehy tak film sa Vam urcite bude pacit. nie je to vsak zivotopis. je to skor taka sportova drama a keby to nebolo o Armstrongovi tak by to film ustal rovnako dobre. Hlavna postava stavarnila Armstronga velmi presvedcivo. ()

ČSFD Award pro Bena Fostera

ČSFD Award pro Bena Fostera

08.09.2022

Při příležitosti uvedení nejdražšího českého filmu do kin přinášíme všem filmovým fanouškům radostnou zprávu o udělení “ČSFD Award” americkému herci Benu Fosterovi, představiteli Jana Žižky. Foster,… (viac)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádájí od 10. do 16. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2015 za jednotné… (viac)