Milenec z vesmíru

• Južná Kórea Byeoleseo on geudae (viac)

Mimozemšťan, který přišel na zemi před 400 lety, má možnost vrátit se na rodnou planetu, ale když se seznámí se slavnou herečkou, domů se mu nechce. (Netflix)

Pethushka

Jsem moc ráda, že Ji Hyeon Jeon vzala roli v seriálu, kde jsme si ji mohli konečně pořádně užít. A jsem ráda, že ten seriál měl tak skvostný, dojemný a vtipný scénář. A jsem ještě radši, že jejím milým byl zrovna Soo Hyun Kim, který od Dream high udělal obrovský herecký pokrok. Byla by to hezká romantická komedie sama o sobě, ale ještě něco navíc tomu přidává lehké fantasy a postupně odkrývaná minulost. Perfektně vyladěné outfity a krásné interiéry jsou u korejských seriálů už zvykem, ale na šílené sluneční brýle hlavní hrdinky jen tak nezapomenu. Vlastně mi nedá spát celý její šatník a postel plná chlupatých polštářků :) Snažila jsem se to maskovat, ale myslím, že je to podle mého komentáře jasné - ano, je to moje srdcovka. I tak se ale pokusím být objektivní, soundtrack byl sice pěkný a i když tam mám pár oblíbených, slyšela jsem už i lepší. To ale neznamená, že ho teď nebudu denně poslouchat a stýskat si po bláznivé Song Yi a jejím chladném ufounovi. ()

Martyska

Trošku nedotiahnuté, ale pekné a slušné. Charaktery postáv sú vystihnuté perfektne a veľmi som sa potešila Ji Hyeon Jeon, ktorá ohromne zahrala rolu navonok namyslenej bohatej herečky. Pokiaľ vás neosloví dej, určite vás zaujmú povahy postáv. Dá sa na ne totiž dobre pozerať a skúmať ich konanie. Ideálna oddychovka, ktorú odporúčam pozrieť. Síce nenúti hltať jednu časť za druhou a po rozporuplnom konci fakt neviem, čo si mám myslieť, ale na druhej strane som sa nenudila. A keď už aj, tak len málo a vtipné scény to vynahradili. ()

ainny

Asi se na mě podepsalo všeobecné nadšení a já nedostala to, co jsem čekala. Navíc nejsem fanouškem Jeon Ji-hyeon, takže ani ona mě do kolen nesrazila. Hrála skvěle, bylo vidět, že ji to bavilo, ale asi jí na mě bylo prostě moc (přirovnávat ji k Božské, to jsi teda, Pedrosi, přehnal :^p) a navíc mi není příjemný její hlas. Ve filmech jsem s ní žádný problém neměla. Seriál jako takový byl skvěle napsaný, ale zase ne tak, že bych musela koukat, koukat a koukat. Klidně jsem si dala i několikadenní pauzu a nechyběl mi, nebyla jsem zvědavá, co bude dál. Soundtrack byl nevýrazný a žádná z melodií mě nechytla za srdce. Byla tam místa, kdy jsem si říkala: Zkraťte to. Za to camea byla fajn. Suzy a narážka na Dream High byla super, takové věci mám ráda. Připomněla mi narážku na Shin Min-ah jestli náhodou není gumiho (Arang And The Magistrate) a stejně i pobavila. Konečně jsem viděla v civilu Yoo Woo-jina, který měl v již zmíněné Arang skvělé finále. No a Ryu Seung-ryong v kratičké roli učence neztratil nic ze svého charisma. Nadprůměrným pro mě tenhle seriál dělá prolínání minulosti s přítomností a monology hlavního hrdiny, i když mi jeho působení u tabule připomínalo naše Básníky. Tyhle momenty se mi líbily asi ze všeho nejvíc. Z konce jsem spíš rozpačitá, ale asi to tak mělo být, aby si jisté otázky divák zodpověděl sám. Jsem zvyklá zaokrouhlovat, ale raději bych tu čtvrtou hvězdu rozpůlila. 3,5* ()

Jirka_Šč

Absolutně uvěřitelná Jeon Ji-hyeon v roli sebestředné, arogantní, úspěšné star, ne už zrovna teenagerského věku. Mám pocit, že hraje samu sebe - prodává své skutečné pocity - umocňuje je (až lehce paroduje), + dodává jim nádech ironie, hloubku, soucit a ještě to celé utáhne až do konce (řekl bych, že její nejlepší role od Deiji z roku 2006). Toto je nediskutabilně ohromné plus seriálu You Who Came From The Stars. Plus výborně obsazená hromada mě známých, dalších herců v hlavních, vedlejších i epizodních rolích (napočítal jsem jich minimálně 11). Potěšila Yoo In-na - vždy, když byla na plátně, se na ni dobře dívalo. A závěr je takový, že délkou absolutně sedl. Když to celé porovnám s aktuálně běžící Empress Ki, už teď věřím, že TOTO je lepší. Vlastně téměř bezchybné. ■ Vtípek 1 (epizoda 5): Hláška: "Vypadáš tak mladě, že přijde Suzy (zpěvačka, herečka, aktuálně 19 let) a bude se s tebou chtít kamarádit." Vtípek 2 (epizoda 17): Samotná Suzy obsazená do několikaminutové, necameové role studentky, flirtující se svým bývalým profesorem :) (další vtípek může být v tom, že je mimo Jeon Ji-hyeon jedinou ženou, na kterou v celém seriálu poměrně chladný Kim Soo-Hyun pozitivně zareaguje). ■ P.S. Na to, že se v sci-fi romanci vyskytuje antisociální vraždící jedinec, je to místy kupodivu docela zábava :). ■ Sice s nepůvodní hudbou, ale seriál vystihující MV http://www.youtube.com/watch?v=uGEaqE9FYMw Další MV: Song od Hyolyn http://www.youtube.com/watch?v=CYyD1cQoIJY ()

ChArLeNe

Kúsok histórie, sci-fi a fantazy, drámy a romantickej komédie a dokonca aj kúsok krimi. Začiatok je skôr dráma a potom sa to rozvinie do romantickej komédie, kde komédia je veľmi dobre zmiešaná, pôsobí úplne nenútene. Najprv som si nebola istá, či sa mi to bude páčiť kvôli arogantnému správaniu postáv ale postupne sa odkrýva minulosť a postavy sa vyvíjajú. Zatiaľ čo paralelne beží vyšetrovanie vraždy, pričom to atmosféru nezaťaží a celkovo je to oddychové sledovanie. Má to lepší príbeh a hlavný pár než Goblin, žiadna epizóda nenudí, ale romantika sa mi viac páčila v Rooftop Prince (ústredná dvojka sa mali k sebe bližšie, a nepáčilo sa mi ako mimozemšťan z nej robil blázna - gaslighting). Potešilo ma, že sa spomenuli nejaké veci z psychológie, síce som o nich už vedela, no bola som rada, že boli zakomponované a vznikli tým vtipné scénky. ()

• Dorama má 21 dílů, ale původně jich mělo být jen dvacet. Filmaři se rozhodli finále rozšířit, a tak přidaly ještě jeden díl. (Roby)
  • V 5. epizodě je možné slyšet frázi: "Vypadáš tak mladě, že přijde Suzy (pozn. Suzy Bae) a bude se s tebou chtít kamarádit," v 17. epizodě se pak v několikaminutové roli studentky flirtující se svým bývalým profesorem, sama Suzy Bae skutečně objevuje. (Jirka_Šč)