Arangsaddojeon

• Južná Kórea 아랑사또전 (viac)

Když se Arang ztratila, její otec byl přesvědčený, že utekla s nějakým mužem a pošpinila čest rodiny. Proto z hanby rezignoval na svůj post smírčího soudce. (Netflix)

Ceres

Arang a starosta seriál je pro mě velkým zklamáním. Prakticky 13 epizod jsem 98 % brutálně nudil a musel jsem se hodně nutit, abych sledoval další epizodu. Proto prakticky jsem seriál dodíval po víc jak čtvrt roce tuším. Příběh se začíná pořádně rozvíjet až od 14. epizody, takže všechno předtím je pořádná vata!! Navíc poslední epizoda se mi vůbec nelíbila, bez ohledu na tu srandovní scénu s málým Eun Ho a malou Arang. Nemůžu ale popřít, že mezi 14. a 19. epizodou nebyla nouze o kvalitní scény (zlvášť když mrtvá chůva navštívila Arang a řekla jí, co se jí stalo), navíc za velkou zmínku stojí i OST, které má tradiční korejské nástroje (Haegum apod.), a nesmí chybět ani královna dramat Baek Ji-young se svým songem. Ale to nestačí na to, aby to bylo dobrá drama. I když jsem v menšině, tak toto drama je hodně přehodnoceno. ()

Georgiana

Určitá část korejských serálů sice končí happyendem, ale pro mě ne moc chytrým.., jako v tomto případě jinak skvělého seriálu. Do předposlední epizody máte pocit 5-ti hvězd a libujete si jaká je to krásná fantasy pohádka /Ikdyž to taky není úplně přesně, ta duchařina byla místy pěkně strašidelná, jestli to takhle chodí.. :D/, ale jedním dílem /SPOILER: ..kdy reinkarnací začínají hrdinové od znova./ ukončí celý příběh tím, že utlučou story 19-ti dílů předchozích.. Tak jednoduchý by to mohl být konec - škoda.. Zobrazení Pána nebes a podsvětí bylo skvělé! /Jak se nahoře pošťuchují u té hry je naprosto úžasné ^^./ A kdo zná hlavní hrdinku jako Gumiho, tak ví, jak báječná je. Hlavní hrdina je taktéž bez chybičky. Zalíbil se mi ve filmu Virgin Snow (2007), ale ze seriálu Time Between Dog and Wolf (2007) jsem byla docela otrávená. Tady je jak vyměněný! Bojové scény jsou pohádkově dokonalé, ale ona to pohádka je a já mu věřila každý pohyb a to v předchozím seriálu ani jeden.. jak je to možné? Asi ta vojna.. Hudba je teda masakr :), skvělá! No a nakonec si každý musí uvědomit, že Korejci maj prostě prachy.. Takové efekty - báječné! O kostýmech nemluvě :)! Hvězdu strhávám za poslední díl, dívám se na to ze všech stran, ale poslední díl nechci znát! /Vyřešení situace je sice odměna pro postavy, ale ne nutně pro diváka./ ()

Fr

,,TAM KDE JE VŮLE, TAM JE I CESTA. BĚŽ A NAJDI SVOJI PRAVDU, PO KTERÉ TOUŽÍŠ.....“ /// Korejsky (tedy dětsky) naivní pohádkovej příběh, ve kterým láska hraje stejnou roli jako duchové. Holka, která si musí (chce) vzpomenout, kdo že ji to vlastně sejmul a ON hledající ztracenou matku. Vona je duch, von je zase vidí…. slovo dá slovo a je noha v rukávě…. Roztahaný je to až běda. Žádný napínavý pátrání, spíš míchačka plná romantický ,,chemie“ (to myslíš to s tím klavírem? Nebo snad vycházku v dešti? Nebo …) harašení mezi duchem a mužem (sexuální? to nemůže bejt nuda! … jo takhle to je…), s humorem … no znáte ono ,,vtipný“ korejský hašteření…(cože? neznáš? šťastná to osoba…)? Pravdou je, že CGI je fajnový, ale že bych kvůli tomu nemusel přemejšlet, proč duch potřebuje nový šaty a že kung-fíčko je ,,jako z pohádky“…. Nejvíc mě sere, že maj na všechno tóóóóóĺik času. Osoba zvyklá na fofr z ,,normálních“ seriálů, ať nažhaví pořádnou Havanu, nasadí bačkory, naleje pohár dobrýho vína (nezapomeň dát vedle gauče demižón) a rozloučí se na min 20 hodin s okolním světem. Postav není moc (buď v klidu, všechny si je okamžitě zapamatuješ), všemu z vrchu tak nějak ,,po korejsku“ šéfujou Bůh a pán podsvětí a některý postavy se vobčas chovaj jako čuráci. Uznávám, že ten co skládal hudbu má solidní fantasii – ty zvuky – fakt frajer! Takže pátračka po ,,vylepšený“ masový vražedkyni – snad to není spoiler, páč vono to zase není takový překvapení, když je to tady samej Anděl smrti a duch. Co ještě dodat - Á, konečně se nám zamiloval i sluha …HOLKY A MLADŠÍ ROMANTICKY NAŽHAVENÝ OBECENSTVO SI BUDOU VRNĚT BLAHEM. Bohužel mě neuspokojí tuna vaty rozpuštěná ve slaďoučký vomáčce. Já místo hromady jeblejch duchů radši potkávám Ďábla. Korejskýho! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Na vsi mi říkaj Gol Bi Dan Ji. 2.) Mám furt hlad. Prej mě nasytí jedině Go Su Rech (ňáká kuchařka?...neznám.). 3.) Čtu jedině "Mu Jwe Ja Ji Ok Ark Wi Chook Saeng Soo Ra Moon Jeon Dang Dang Too Seok Seo" (tak to pičo hodně štěstí!). 4.) Thx za titule ,,teiko“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ne ()

ainny

Zase jednou došlo na moje slova. :^) Hned jak jsem četla základní obsazení, tak jsem si připadala jako ve snu. I když jsem se trochu bála zklamání. Znáte to, čím víc se na něco těšíte, tím větší to bývá prů*er. Naštěstí se moje obavy nepotvrdily ani v nejmenším a to skoro půlroční čekání stálo za to. Po dvou letech se na obrazovky vrátila Shin Min-a a "voják v záloze" Lee Joon-gi. Tihle dva jsou prostě zárukou určité kvality. Ale v žádném případě to celé nestálo jenom na hlavních hrdinech. Těch postav, které mě zajímaly tu bylo podstatně víc. Vlastně v podstatě všichni. Od Ju Wala, přes Anděla Smrti až po Vládce Nebes i Podsvětí. Seriál jsem sledovala od prvních minut s napětím a opravdu nemám, co vytknout. Krásný příběh, horor říznutý romantikou a komedií. Klasicky korejsky doplněný nádhernou hudbou. Ve chvíli, kdy se začala odhalovat CELÁ pravda, se mi po těle usadila husí kůže, otevřela pusa a oči se rozhodly opustit moje oční důlky. Nemůžu jinak než hodnotit bez ztráty kytičky. P.S. Pokud se vám tenhle komentář zdá značně nekritický, pak se nemýlíte. Jsou věci, u kterých prostě ztrácím soudnost. A tohle je jedna z nich. ()

Pethushka

Joon-Gi a Min-a, zase jednou kombinace, které jsem totálně podlehla. Oba mají sice ve skříni i lepší kousek, ale tohle dílo prostě vzniknout muselo! Nejen oni dva, ale i vedlejší postavy mají skvěle promyšlené charaktery, takže hluchá místa tu vůbec nehrozí. Krásný příběh, na který jsem se nedívala jen očima, ale i srdcem. K tomu ta hororová atmosféra a překrásná hudba. Arang a magistrát se mi zkrátka dostali pod kůži. ()

• V epizodě zazní z úst Dol Swe (Oh-joong Kwon), potom co uvidí po pádu nezraněnou Arang Yoon (Min-a Shin): „Je snad Gumiho (devítiocasá liška)?“ Sama herečka si postavu Gumiho, tedy devítiocasé lišky zahrála. A to ve filmu My Girlfriend Is Gumiho (od r. 2010). (m.holas1)
  • Koncept televizní série pracuje s dochovanou, již tradičně ústně předávanou, korejskou pověstí z období vládnoucí dynastie Čoson, která je tedy více hororovým příběhem, než-li obyčejnou pověstí. Ta provází malé korejské město Mirjang, nacházející se v provincii Jižní Kjongsang, a jednoho jejího obyvatele; všemi obdivovanou dceru tamějšího soudce, Arang. Ta i bez matky vyrůstá v dobře vychovanou ženu, kterou ale potkává děsivý osud; zneužita a pobodána, křivě obviněna a vlastním otcem zbrkle odsouzena, končí pohozena v lese, kde její tělo tlí a stává se potravou pro jeho nevybíravé obyvatele. A pověst dále praví, že od tehdejší doby byl každý nově jmenovaný soudce nucen se střetávat s duchem Arang, který mu líčil svůj krutý příběh, díky němuž se na této pozici vystřídalo veliké množství lidí, kteří ze strachu prchali a nikdy již víc Mirjang vidět nechtěli. To všechno až do jednoho jediného dne, kdy do svého úřadu nastupuje nově jmenovaný Sang-sa Lee, mladý ambiciózní soudce, který se děsivého přízraku nebojí, ba naopak, naslouchá mu a dokonce přislibuje svoji pomoc. A Sang-sa skutečně pravého vyniká nalézá a usvědčuje ho z vraždy a křivého obvinění. Díky tomu nalézá duch Arang konečné uspokojení, a svým obětem přestává se zjevovat. (Conspi)