Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana

Publicistický
Česko, 2013, 20 min

Účinkujú:

Miloš Zeman

Prezident Miloš Zeman mění 65 let starou tradici novoročních projevů a své poselství národu činí dle prvorepublikové zvyklosti o Vánocích. (PetrPan)

Radko

Zaujal maľovaný olejový obraz obraz hydiny za prezidentom, adventný veniec na stole (pôvodne nemecký luteránsky symbol, do Č-SFR prišiel masovo až po prevrate v roku 1989) a modré gule na stromčeku. Odpudivo pôsobili i zdobené porcelánové vázy. Vizuálne je scéna na hovno - nevkusný gýč. Presunul som teda pozornosť na bručivo intonujúceho strýca s dvojitou bradou. Smutná figúra. Zemana si pamätám ako rozhľadeného prognostika z článkov v Technickom magazíne konca 80. rokov. Potom dlho nič a zrazu, že predseda vlády a prezident. Samoľúby, márnomyseľný a obklopený aurou vlastnej výnimočnosti. Vychvaľujúci neresti. Stále si držal mieru ironického vtipkovania aj humoru. Zrazu zisťujem, že všetku jeho vtipnosť naštartoval len chľast, pretože v tomto prejave figuruje len jedna bledá, chorobne vyzerajúca odutá tvár. Má nedokonale prekryté pečeňové fľaky a pichľavé prasacie očká. V závere skúša vystrúhať kŕčovitý úsmev. Vtipný glanc padol, ostala trápna póza. Rovnaká ťapošina ako drvivá väčšina prejavov všetkých jeho prezidentských predchodcov. Za zjavenú pravdu o tragikomickej figúrke čo si prepila mozog si však tento "publicistický tv pořad" hviezdičku zaslúži. ()

PetrPan

Ano, Miloši, a proto je tak důležitá ta podpora zespodu, ne my to chcem, to ty si to žádáš a my souhlasíme, s tebou, plníme Tvou vůli, nejsi sám jako kůl v plotě. Miloši Náš, jenž jsi na Hradě, posvěť se jméno Tvé, přijď království Tvé, buď vůle Tvá, jako v parlamentu, tak i mimo něj, chléb náš vezdejší dej nám dnes a neodpouštěj našim viníkům, jakož i my na ně sereme a neuveď nás v omyl a chraň se před naší zlobou. Máš na to 5 let.. ()

liborek_

Divný to svět, kde dvanáctiminutová sebepochvalná one-man show je vydávána za vánoční poselství (!), kde toto poselství je zařazováno do filmové databáze (jako "publicistický" žánr....!!) a kde prezident republiky je klasifikován jako "herec" (!!!)... Toto "vánoční poselství" je v mnohém velice charakteristické pro tuto dobu: Bezobsažný nevánoční projev à la "zpráva o činnosti" ve vánočních kulisách se stromkem a plápolajícím adventním věncem je pronášen k občanům ateistické konzumní společnosti, která pravý obsah Vánoc vyměnila za sobě bližší festival nakupování, obžerství, pasivního vysedávání u pohádek a neupřímného vinšování příbuzným "šťastné svátky". A tento projev je pak předhozen k "ohodnocení" nějakým procentním číslem.... Hodnotit toto odpadem by bylo laciné. Jen konstatuji následující: 1) ČSFD už před lety degradovala a bulvarizovala v nekonzistentní a nekoncepční patvar, kde je možno "hodnotit" i takového ryze nefilmové produkuty; 2) Špatný prezident pronesl velice špatný projev... ()

Bernhardiner

Miloš Zeman byl, je a bude velmi rozporuplná osobnost, s níž sice v mnoha věcech souhlasím, ale tak nějak se mi nechce přistoupit na jeho styl: "Já mám pravdu a vy jste volové!". V tomhle vánočním poselství vlastně vyzdvihl jen to, že splnil všech pět slibů a že zatím nepřestal kouřit. Nic jiného jsem se nedozvěděl. Nebudu to hodnotit, protože to na tuto databázi nepatří. To už sem rovnou můžeme vkládat jednotlivé reportáže z nějakých televizních novin. ()

ShadyCZE odpad!

Prvních 5min. p. Miloš mluvil jen o sobě a to diváka odradí natolik, že je to jediný pocit, který si z projevu odnesete.. Jsou prezidenti, kteří jsou pro lid, svoji práci berou jako poslání ale jsou i tací, co chtějí mít moc a arogance jim dovolí si o sobě myslet, jak jsou geniální.. no a pak to takhle vypadá. ()