Britney Spears: Perfume

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
USA, 2013, 5 min

fredisek

Britney standard natočený hipsterskýma očima. Všechno, od světla, exteriérů, interiérů, záběrů tu je jako z nějakého nezávislého videoklipu pro nemainstreamovou kapelu. Jenže...Britney se sice opět snaží chytit dominantní vlny, ovšem nedokáže si odpustit své hlavní taháky, které působí na cílovku dospívajících slečen (svalovci, vlasy blonďatější než blonďaté, lehké náznaky sexu). Kostkované košile, podomácku vyrobené prstýnky, motely a route 66 z vás alternativní hvězdu neudělají. Je smutné, že Britney zcela určitě reaguje na společenskou poptávku po takovýhle motivech, když k ní takové motivy vůbec nepatří. Alternativa nám tu vstupuje do středního proudu, což by nebylo nijak špatné, pokud by ony alternativní prvky nepřejímaly již zavedení umělci. Je cítit, jak moc je Britney cizí něco jako zasněné cesty do prašných dálav. Podobně by pohořela indie rocková kapela, kdyby chtěla natočit videoklip, který by se odehrával na střeše mrakodrapu během koktejlové párty pro smetánku. Britney tu vstoupila do světa, který k ní nepatří, a až z toho bolí oči, jak je to vidět... ()

corpsy

Britney sa v úvode v polohe ležiacej v spodnom prádle asi snaží presvedčiť, že je to stále ona. Lenže ona sa v minulosti v klipoch takto neprezentovala. Takže škoda. ()

Marek1991 odpad!

Ani retuš, ani líčenie, či dokonca ani pieseň vhodná skôr do reklamy už Britney podľa mňa nepomôže. Z tohto veľký hit nebude, je to podľa mňa tak trochu gýč aj ohľadom témy aj ohľadom motívov a celkové vyznenie je nuda. ()

kingik

Hop a celulitida je u Britney trop. Můj (sexuální) idol je zase k světu. Tentokrát se vybodla na lascivní a sexuálností prosáklý klip, náznaky ovšem v podstatně menší míře stále jsou, a blondýnka tentokrát přišla s příběhem o lásce. Písnička v audio podobě mně nezněla a vhodný klip jsem si k ní nedokázal představit, protože od Brit to byla poslední dobou samá sexy divočina a najednou se usměrní v "pomaláči" s dojemným až přemýšlivým textem opatřeným klipem, do kterého si zřejmě sama podle své náročnosti vybrala obsazení svého idola v lásce, kterého ztratila. Až na obnažování, které si zpěvačka poslední dobou neodpustí, je klip velmi obsahově vyvážený, ale vizuálně trochu barevně sytý. Vypadá to, že druhou polovinu své kariéry bude Brit prokládat vyzrálejšími songy, pak zase přijde s divočinou, která k ní pasuje nejvíce. V podstatě jakýkoliv klip od Britney z poslední doby ukazuje určitý posun v hudební branži, respektive v oblasti popové zvláště, a sice jakým směrem by se měli tvůrci klipů ubírat. Přece jenom, není to nějaká zpěvačka z Horní Dolní, takže její klipy jsou vždy o krok dopředu před ostatními, anebo o to usilují, aby nezapadly do běžného standardu. Od Brit se vždycky moc očekává, a pokud tenhle klip, potažmo ani ona samotná ničím nenadchne, tak je to taky dobře, protože ji budu mít tím pádem jen pro sebe. Mé hodnocení: 100% ()

• Na albu Britney Jean najdeme také odlišnou verzi songu "Perfume" pod názvem "Dreaming Mix". (Dlee)
  • Brit se v klipu voní parfémem z vlastní kolekce "Fantasy". V klipu ale pochopitelně nechybí ani reklama na další produkty, třeba na reproduktory Beats Pill. (Dlee)
  • Joseph Khan natočil zcela odlišnou závěrečnou scénu, kde Brit zastřelí svého přítele. Závěr se ovšem nelíbil nahrávací společnosti RCA, pod kterou Spearsová nahrávala, a tak musel být konec pozměněn. (Dlee)