Hovorí sa: "Nedráždi hada bosou nohou". John Wick (Keanu Reeves) je zabijak na odpočinku, presne ten typ chlapíka, ktorému je lepšie sa vyhnúť. Vlámať sa mu do domu, ukradnúť auto a zabiť milovaného psa, to sa proste nemalo stať. Priemerní zlodejíčkovia to nevedeli, ich bossovia v podsvetí ale áno. A musia konať. Takže zatiaľ čo sa John Wick vydáva na svoju drsnú vendetu, stáva sa zároveň terčom svojich bývalých kolegov - nájomných zabijakov. (TV Markíza)

teekanee

Někdo tu film kritizuje, kvůli klišé. Když je klišé uděláno dobře, tak to vůbec nevadí a to je přesně tady. Film prostě stanoví nějaký pravidla hry a je jen na divákovi je respektovat. FIlm samotnej je hlavně o cool akci a postavách, na nějakej super propracovanej příběh se tu opravdu nehraje, prostě klasická revange story, ale co jí povyšuje nad ostatní je, její řemeslná stránka. Zejména celá část v klubu je úchvatně natočená, Keanu je výbornej herec a kvůli roli si i opravdu máknul a je to sakra vidět. Nyqvistův záporak je výborný, škoda tohodle pana herce. Theon Greyjoy alias Josef tady hraje podobnýho cockless arogantního debílka jako v Game of thrones, jen morálně mnohem pokleslejšího a vcelku mu to jde. Přes všechnu chválu filmu prostě něco chybí k tomu, abych si ho pouštěl každej rok znova a znova. 78% ()

lukas.pukas.

Stejně jako u Bruce Willise se musí sepnou kouzelný spínač v podobě rozbití ciferníku ,tímto magickým sepnutím se postava Johna Wika přepne na lev.999 a nic a nikdo už nemůže zastavit tuto mašinu na zabíjení.Film měl pěkně povedený nástup , postava byla dostatečně vyzdvižena už jenom tím že jenom zmínka o panu Wickovy se každému vytvořil knedlík v krku :-) Od třetiny filmu to jenom odsejpá a divák je i nenalsilně vtažen i do ifrastruktůry nájemných vrahů a jejicích takzvaných kodexu . Pak už je to jenom prostřílet se až k tomu kdo mě naštval . A když dojdou kulky tak se prolamat kostma kloubama a jinýma nechutnostmi .Moc pěkná kamera střihy a všechno . Prostě Keanu je pan herec a na tuto roli se hodil neskutečne 85% ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Prej si praštil mýho syna. Proč?" - "Ukradl auto a zabil psa Johnu Wickovi." To je v podstatě celej děj k filmu, který se točí okolo nájemných vrahů a jejich kodexu. Postava, kterou ztvárnil Keanu Reeves byla vykreslená jako nejlepší zabiják na světě. Když Baba Jaga chopila do rukou pistole, tak se začaly dít věci. Po většinu času do Johna střílí, ale nikdo se nestrefí. John naopak nikdy nemine cíl. Takto pěkně na efekt je to tvořené. Nej část je asi ta v klubu. "Byl jsi vždycky chc*pák." Adrianne Palicki byla taky dobrá, ač ne můj tip. 4* za naprosto úchvatnou akci.- 80%. ()

evita_

Keanu bol opäť božský. Toto bol taký náklad, že dovidenia. Oooooobrovská kopa mŕtvol, a to všetko len preto, že mladý škarediak sa snažil byť hustý a ukradol mu auto. Nuž...smolka...nemal byť idiot, nič z toho sa nemuselo stať. Stačilo mať len trošička zdravého rozumu a slušnej výchovy. Ale...osud to chcel očividne inak. A potom John to chcel inak...To ako ich dal všetkých do poriadku, to bola jedna báseň. Ja sa už neviem dočkať dvojky a trojky. A na záver si ešte dovolím povedať, že každý si svojim kúskom zaslúžil guľku medzi oči (alebo kdekoľvek inde), okrem Willema. Toho mi bolo skutočne ľúto. ()

Dalajlada

Příjemná oddechovka, která sice není ničím objevná a vše se v ní neustále opakuje, ale po těžkém týdnu v robotě je přesně tohle to, co pomůže. Když si místo všech těch mrtvolek představíte svoje podřízené, tak je to opravdu balzám pro duši! ()

Miriablo

Hodnotit jedničku jsem si troufnul až po třetím díle, kdy jsem opět okusil co to je Keanuho prokletí aka Matrix trilogie. Po shlédnutí "posledního dílu" ale musím uznat že jednička byla opravdu nejlepší a že méně je někdy opravdu více. Ono když si člověk odmyslí nějaké to plácání po ohryzcích a IPSC v saku tak nejkrásnější stejně bylo to kdo vlastně k čertu ta Baba Jaga je ;) 5 plných * ()

Tobias18

Má to hrozně plitký, předvídatelný a mnohdy i hloupý scénář. Proto tomu nedám pět hvězd. Tento film však nevznikl proto, aby šokoval svými zvraty, ale proto, aby šokoval naprosto dokonalou akcí. Takhle poctivý akční film, který si na nic nehraje a je jen dokonalou akční zábavou, jsme tady dost dlouho neměli. V hlavní roli excelující Keanu Reeves a režisér Chad Stahelski vytvořili film, který slouží jen proto, aby bavil svou dokonalou choreografií akčních scén. Velmi podařený snímek. 75%. ()

Memphz

Séria John Wick je pre mňa už v tejto dobe kultová záležitosť, najlepšia akčná séria a taktiež séria kde každá nová časť dokáže predčiť svojho predchodcu a úplne ho prevalcovať. Jednoducho povedané, do tejto série som sa zamiloval. Prvý diel je pre mňa najslabší čo sa týka celej série, avšak otvára nám dvere do sveta Johna Wicka a preto si zaslúži plné hodnotenie. Keanu Reeves sa po Matrixe vracia opäť na trón a ukazuje že sa pre rolu v tomto filme jednoducho narodil. Už dlhšiu dobu môžete na Youtube zhliadnuť jeho prípravu a tréning na rolu Johna Wicka a musím povedať, ide mu to naozaj skvelo! Dalo by sa povedať že až moc dobre. Čo ale naozaj vyzdvihuje tento film do popredia, sú skvelá kombinácia akcie a hudby a nie je to iba v tejto časti ale ťahá sa to celou sériou. Určite si poviete že sa jedná o ďalšiu akčnú blbosť kde všetko naokolo vybuchuje a hlavný hrdina je nezraniteľný. Presne tieto tvrdenia John Wick vyvracia a pozeráme sa na zraniteľného zabijaka, ktorý nemá nekonečný zásobník a na jeho cestu za pomstou. Jeden skvelý nápad strieda ďalší a všetko to krásne zapadá do jedného celku. Napríklad samotný hotel Contitental, hotel pre zabijakov, skvelý nápad a niečo nové v tomto žánri. Takže Keanu je spať a som zaňho sakra rád! „People keep asking if I'm back and I haven't really had an answer. But now, yeah, I'm thinkin' I'm back!" 90%. ()

Wonky87

První díl tohoto dnešního fenomému řadím mezi špičku celosvětové kinematografie posledního desetiletí. Víc netřeba dodávat. ()

MekyJ

Dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbal, ale dnes jsem to konečně viděl a mohu říci, že jsem si to užil. Akční podívaná s Keanu Reeves jako obávaným Johnem Wickem. Uvidím jaká bude 2 a 3. ()

J.Crusader

Dokonalá revenge jízda, kdy kvůli jednomu mrvýmu psovi zakuká celá lokální ruská mafie (snad až na Francise, který si vzal, po Johnovu návrhu, rozumně dovolenou ;-)) Akční scény dokonalé a co je velmi výjimečné - se střelnými zbraněmi se tady zachází tak, jak by člověk od profíků čekal - a tím nemyslím jen double tap, ale i taktické přebití atp. Na rozdíl od dalších dílů je kolem Wicka silné tajemno které podporuje jeho mýtičnost. Dá se to vidět i vícekrát a člověk si tu Reevesovu jízdu prostě pořád dokáže hezky užít. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Pátý John Wick je v přípravě

Pátý John Wick je v přípravě

26.05.2023

Šéf studia Lionsgate Joe Drake potvrdil, že první debaty ohledně pátého Johna Wicka již proběhly a snímek tak v budoucnu nejspíš opravdu vznikne. Víceméně tak ujistil především akcionáře, kteří by… (viac)

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář