Hovorí sa: "Nedráždi hada bosou nohou". John Wick (Keanu Reeves) je zabijak na odpočinku, presne ten typ chlapíka, ktorému je lepšie sa vyhnúť. Vlámať sa mu do domu, ukradnúť auto a zabiť milovaného psa, to sa proste nemalo stať. Priemerní zlodejíčkovia to nevedeli, ich bossovia v podsvetí ale áno. A musia konať. Takže zatiaľ čo sa John Wick vydáva na svoju drsnú vendetu, stáva sa zároveň terčom svojich bývalých kolegov - nájomných zabijakov. (TV Markíza)

gpx

Celkové hodnocení filmu je pro mně dost těžko pochopitelné. Film je místy stereotypní a toho střílení je opravu už moc. Akční scéna v klubu byla móóóc dlouhá. Navíc pak kvůli ní všechny následující souboje působí absurdně. John Wick, který zabije v klubu 10 bodyguardů za minutu se patlá na hotelovém pokoji s 50 kilovou holčinou. Kdyby to mělo alespoň erotický náboj, dalo by se to snést, ten tam ale není, takže to působí strašně trapně. Poslední třetinu filmu jsem protrpěl. ()

WUTEN

Reeves mi od začátku nepasoval do role nájemného vraha, není to takový drsňák na kterého jsou diváci zvyklí z Hollywoodu. Plus byl, když si vynechal drsné namachrované řeči a balení holek. Co jsem nemohl na tom celém filmu vytrávit byl ten křečovitý, uplivaný ruský přízvuk, místy jsem měl pocit že herci jenom otvírají hubu a z tlamy jim vycházejí nějaké zvuky z žaludku, jako kdyby sežrali pečenou krysu někde. Proč mluvit perfektně anglicky a potom se přepnout na nesrozumitelnou řeč v tomto případě ruštinu? To spíš naopak, v případě že hrajete Ruské gangstery, ruština perfektní a angličtina lámaná, tady je všechno naopak. Nechápu proč se Reeves snažil mluvit rusky, proč to nenadabovat, ono to stejně nevypadalo autenticky. V tomhle filmu je očividně nájemný vrah braná jako poctivá slušná práce, holky ho mají v oblibě, kam nezavítá tam ho všichni znají a někteří se ho dokonce bojí a mají před ním respekt. A Wicka se několikrát zeptají na jeho bývalou práci, jako kdyby se vrátil po několika letech z Anglie, kde vykládal kamióny pro Tesco. Jeho kamarádi jsou na něho milý, riskují životy, scénář je opravdu napsaný velmi laxně, je to nepromyšlené, místy úplně nelogické, a dopředu víte jak to všechno skončí. Tenhle člověk je jako Chuck Norris, tak se ho všichni bojí, že utíká sám před sebou, žádná velká show se totiž nekoná, napětí minimum, atmosféra zůstala mimo kameru. Dafou s jeho čelistmi to také nezachránil. Tak za výběr herců a jejich výkony, střih, dávám 2*. ()

FialovaMaska

Pro mě je John Wick 'béčkový' kult v nejlepším slova smyslu. Celá ta základní premisa "Wick se mstí mafiánům, kteří mu zabili štěňátko'' je neuvěřitelně přitažlivá a blbá zároveň. Skutečné kouzlo však spočívá v exekuci. Bojové sekvence mají skvělou choreografii, soundtrack je parádní a dost to táhne nahoru world building. Scéna, ve které Nyqvist vysvětluje synkovi, kdo je John Wick, je zároveň skvělá představovačka hlavní postavy, u které si říkáte "Hahaha, a teď jste v prdeli, lumpové", a zároveň tak trochu kýč. Idea komplexního světa padouchů je zábavná a dává filmu další dimenzi. Působí trochu urban-fantasticky, pokud vezmu v potaz prvek, který mám na urban fantasy nejradši, tedy 'neznámý svět ukrytý pod fasádou světa, který známe'. Není divu, že se sequel na tento aspekt soustředí mnohem víc, i když zde podle mě ztrácí lesk úměrně se ztrátou své jednoduchosti, ale o tom jindy. ()

Dawydov

Vrah zabije vrahovi štěňátko. Proto se ho vrah rozhodne zabít. Do cesty se mu postaví mnoho dalších vrahů, takže je zabije taky. Hm... Celé je to opravdu o ničem. Rozhodně to není k nepřežití, ale aby to bylo na lepší hodnocení, muselo by to být vynikající alespoň v tom, co to je. Ale je to tak? Je to sice docela stylové, je tam pár zajímavých nápadů (hotel) a nepůsobí to nechtěně směšně, ALE: když už točím film o pánovi, který je dobrý v zabíjení, mělo by to být vypiplané a uvěřitelné právě v tom. Měl bych mít pocit, že je fakt dobrej, a né že mu to režisér a choreograf hezky aranžují, aby mu to vyšlo. Všichni na něj jdou hezky po jednom a čekají, až je zabije. Nestřelí ho zdálky. Trapné. Když můžou, nezabijí ho. On se trefí skoro vždy na první ránu, ale když míří na cíl v lázních, netrefí se najednou ani napočtvrté. Proč? Není to konzistentní. Když už takto, tak třeba se silnější filmovou stylizací, aby bavila aspoň forma, když ne obsah. Ale tady na zadek neposadí ani jedno. ()

MrKrahujec

Tak tady ta akčnost permanentně balancovala nejen na hraně uvěřitelnosti, ale i parodie. Jediným plusem je tu můj (a nejspíš nejen můj) dojem, že ta parodie byla přece jen asi chtěná (aspoň trošku určitě). ()

Trinculo

Příběh o smrti vnitřního šťěnátka a jeho vzkříšení v podobě nasraného čokla.. Tohle mi připomnělo uplně něco jiného a to hru Max Payne. Podobnosti mezi oběma je více než dost. Dobrý akční film na jeden večer a životní role Keanu Reevesa (kde konečně i něco hraje, ale možná to jsou ty fousy). ()

lopkop

Asi jeden z nejlepších akčních filmů, co jsem kdy viděl. Keanu ztvárnil bezemočního zabijáka, který jde pomstít zabití svého psa a krádež auta, naprosto perfektně. Zápletka sice není nic složitého, ale myslím si, že většina lidí se na tento film nekoukne kvůli propracovanému příběhu. Samotné akční scény jsou skvěle natočeny, nedějí se žádné nekonečné přestřelky a vše ubíhá krásně rychlým tempem. Za mě velikou třešničkou na dortu je realističnost. Konečně někdo zjistil, že když chci někoho střelit a být si jistý tím, že už nevstane tak ho střelím do hlavy. Dokonce vidíme celkem často i přebíjení, což ještě více přidává na uvěřitelnosti celého filmu. ()

Sunwheel

Ultimátny akčný film, pripomínajúci starú akčnú videohru v modernom temnom šate. Akurát tí všade prítomní zlí Rusi v akčných filmoch, to je už také otrepané, až to znižuje hviezdy v hodnotení. ()

Fun_Thomas

Úděsná kravina. Akční filmy osmdesátých let jsou proti tomu intelektuální skvosty. Kdyby se to alespoň neodehrávalo v USA, lehce policejním státě, kde by se po prvním výstřelu sjelo asi bambilon policajtů... Absolutně nereálný příběh. Nemá smysl to ani dokoukat do konce. ()

spawnxp

Jako akční to je, že, nezničitelnej Reeves kosí všechno a důsledně ty (rusky mluvící) figuranty dostřeluje - i si na to přebije (!). Zábava za 2.5 / 5. Vidět a zapomenout... ()

PanPyzamo

John Wick sérii miluju. Ať už proto, protože zde hraje Keanu Reeves, což je můj nejoblíbenější herec nebo proto, protože prostě akční scény z této série za mě nemají konkurenci. Příběh je celkem jednoduchý, ale funguje na jedničku. Záporák bezvadný a celé to má takovou luxusní atmosféru, kterou nedokážu popsat. John Wick je za mě skvělý film a pokud milujete akci, jako já, tak vám ho můžu doporučit. 8/10 ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Pátý John Wick je v přípravě

Pátý John Wick je v přípravě

26.05.2023

Šéf studia Lionsgate Joe Drake potvrdil, že první debaty ohledně pátého Johna Wicka již proběhly a snímek tak v budoucnu nejspíš opravdu vznikne. Víceméně tak ujistil především akcionáře, kteří by… (viac)

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář