Peter (Levi Miller) je neskrotný 12-ročný chlapec s rebelskými sklonmi. V chladnom londýnskom sirotinci, kde žije celý svoj život, však niečo také nie je v móde. V jednu neuveriteľnú noc Petra zo sirotinca unesú a zrazu sa ocitne v rozprávkovom svete plnom pirátov, bojovníkov a víl, zvanom Krajina - Nekrajina. Tu sa stretáva s úžasnými dobrodružstvami, lietaním a bojom na život a na smrť, počas ktorých sa snaží odhaliť tajomstvo svojej matky, ktorá ho kedysi nechala v sirotinci a tiež pochopiť jeho miesto v tejto zázračnej krajine. Spojí sa s bojovníčkou Tiger Lily (Rooney Mara) a novým priateľom zvaným James Hook (Garrett Hedlund). Spolu s nimi Peter musí poraziť nemilosrdného piráta menom Čierna brada (Hugh Jackman), aby zachránil Krajinu - Nekrajinu a odhalil svoj pravý osud – stať sa hrdinom, ktorý bude navždy známy ako PETER PAN. (TV Markíza)

Denque

Asi prvních 75 minut jsem byl přesvědčenej, že to řádně ohodnotím odpadem. Nicméně po přemlouvání sebe samého jsem se překecal na 3/5. Jednak Hugh Jackman, na kterym většina scén stojí a potom závěrejčnejch pár minut, kdy už se na to dalo koukat jako na fantasy a ne jako na remake Šílenýho Maxe. Jinak hodně slabý, taková všehochuť a nedělalo to vůbec hezkej dojem. ()

Bednobuch

Docela to šlo. Herecký výkon hlavního hrdiny není nic moc. Oproti tomu Hook i Černovous jsou dost dobří. Příběh vysvětluje spoustu nejasností z předchozích filmů. Určitě ale udělají další film, možná celou trilogii, aby vysvětlili, proč nakonec chce Hook Petra zabít. Nicméně děti se docela báli. Zkusím to třeba za půl roku. ()

peppita

Hm, Captain Hook ako Indiana Jones a Peter Pan ako Superman,to je na mna silna kava. Tato rozpravka, ci co to vlastne bolo je obrovskym slapnutim vedla. ()

ohneta

Rozhodně mě se film líbil, bavil jsem se u něho celou dobu i se svým synem. Skvělá hudba, triky i kamera, dobří herci. Rozhodně za mě lepší pruměr a tragédie, jak někteří píši, to určitě není. ()

JerryPilsen

Milé,svižné nápadité.Ani chvilku jsem se nenudil.Krkolomný začátek,ale pak už fantazie jela na plno.Příběh dost připomíná Avatara,ale postavy jsou originály.Jako pohádka vynikající. ()

KT_2011

Bohatá, ale jen středně nápaditá výprava a efekty. Mizerná režie. Brutálně znásilněná úžasná kniha. Mj. indiány hrají běloši, černoši a asiaté. Proč asi? ()

chrisofwar

Nádherně ztvárněné, hezká muzika, krásná příroda, hezky vymyšlená "země nezemě". Víc hezkého se bohužel asi říci nedá. Herecké výkony nic moc a film ani není dost dobrý na to aby vás pořádně vtáhl do děje a vy si ho opravdu prožili. Čekal jsem, že mě to vrátí, tak trochu do děckých let.. To se, ale bohužel nestalo... Chápu, že pro malé diváky, to bude asi strhující film, nicméně pro mě už nikoliv. V souhrnu, do kina jsem na to nešel a jsem za to rád, na druhou stranu jsem si film koupil a viděl doma a za to jsem rád, ale není dost "dobrý" na to abych si na něj někdy podíval znovu. ()

Rymixta

Jde v podstatě o předquel příběhu o Petru Panovi, kdy je Petr unesen do země nezemě. Neuvědumuje si vážnost situace v nezemi a touží najít svoji pravou matku. Chápu, že země nezemě je fantasy svět, ale místy mi to přišlo poněkud přeplácané až umělé, na rozdíl třeba od filmu Petr Pan (2003), kde bylo zpracování onoho světa decentnější. Světlou stránkou filmu je samotná myšlenka toho jak to začalo, a celkové pojetí jeptišek v sirotčinci. První polovina filmu poněkud postrádala dynamičnost. ()

Martin29

Hugh Jackman je zde příšerný chápu, že je to cílené na mladší diváky a měl nejspíše ve scénáři dané, aby přehrával, ale zde je to do nebe volající hned bych mu dal Zlatou Malinu a poslal ho hrát za herci do Asylumu. Představitel Pana mě též nepřijde nějak sympatický. Jinak film je průměrný výplach a některé scény aspoň pobaví chlápka chtějí zastřelit a on mluví o nekonečnosti života to nemluvím o tom, že když zastřelí jakési domorodce je z nich barevný prach. ()

Jedli

He he....po pár minutách se ve ,,filmu,, ozvalo ,,to už je vážne dost,,....řekl sem si že to opravdu stačilo a vypl sem tohle prznění klasickych príbehů ()

evita_

Veľmi nespravodlivé hodnotenie od kolektívu hodnotiacich účastníkov. Ja fakt celkom nechápem čo ste akože čakali. Čo mal ten film mať viac, aby ste boli spokojní? Je to v zásade rozprávka, síce menej známa v našich končinách, ale spracované to bolo umne, pekne a niet tomu veľmi čo vytknúť. Postavy sympatické, krajinka bola spravená veľmi pekne, bolo to celé farebné, miestami aj spevavé. Skutočne nerozumiem. Malo to všetko, čo očakávam od filmu, ktorý má osloviť (aj) detského diváka. Ste čudní, všetci čo ste Petra Pana dostali na takéto čísla. Aby vás svrbela ruka, ktorou ste hodnotili,.aspon dva dni... ()

leafroller

Film vám naštěstí hned na začátku dá jasně najevo, co je zač a komu je určen. A tak jsem začal sledovat tuto pohádku pro velmi malé děti, překypující efekty a citečky a s hrůzu zjišťoval, kolik praktikovaného násilí a hlavně mrtvol se v něm vyskytuje. Za to by se nemusel stydět leckterý krvák z 80. či 90. let. A jestli je tohle styl novodobé pohádky, pak jsem věru rád, že nemám dětí, protože tohle bych jim po odchodu z kina asi těžko vysvětloval. ()