Tobyho Wonga hledají nájemní vrahové, které si objednal bohatý a silný hongkonský obchodník Lau. Toby totiž utekl z Hongkongu i s biomotorem, který má implantovaný místo srdce a má ho doručit do Los Angeles. Lau chce biomotor získat pro Čínu. Na útěku se Toby seznámí se spisovatelem Malikem Brodym v restauraci v San Franciscu, kde se chtěl ukrýt. Spolu odcházejí na nebezpečnou cestu do Los Angeles. (oficiálny text distribútora)

Chrustyn

Pamatuji si jak obal VHS a samotný český název evokoval "Nebezpečnou rychlost" ale ve skutečnosti se jednalo o zcela jiný typ akčního filmu. Příběh jako takový je mizerný i na akční poměry ale bitky, kterých je více než dost jsou velice povedený, skvěle natočený a je na nich vidět, že byl Dacascos opravdu ve formě. Dost možná se jedná o jeho nejlepší film, což je ale ve výsledku docela zavádějící. ()

Ouwen

Jak mě tohle mohlo minout, jelikož jsem fanda 80/90's akčňáků a všech těch Van Dammovek, Arnoldů, Stallonů, Seagalovek...strašně mi je líto, že se Dasascos neprosadil výrazněj v akčním žánru. Vidět ho po boku s Adkinsnem, by bylo opravdu super. Pestrá paleta bojových technik, akrobacie, či gymnastiky, úžasná, naprosto fenomenální choreografie, dynamická, perfektně sestříhaná, zatraceně kontaktní (ačkoliv čistě pro efekt, zábavu a některé vruty byly trošku přitažené za vlasy), ale ta flexibilita Marka, upnutý výraz během boje, nesmírná elegance a ani mu nechybí charisma. Skutečně, akce je zde plno a i dnes jí můžu klidně porovnávat s tim nejlepším, co dnes svět akce nabízí. Působí to i dobrodružně, obří skladba lokací, po vyprahlé pouště, zapadnutou vesničku s motelem, až po retrofuturistické atrakce v základně Apolla 14. Jeho parťák spolu se zápornou stranou hláškují v jednom kuse, Brittany Murphy je fakt pěkná a úplně ujetá (na tu scénu, kdy byla s Markem opřená o dveře, asi nikdy nezapomenu), mnoho kvalitní muziky a brutální tempo. Navíc se divák i v tom malém počtu dialogů dozví spoustu informací o co skutečně jde. Najde se i nějaké to střílení se samopalama, pistolema, či bazukama (taktická jednotka u motelu mile potěšila), a několik solidních explozí. Ta zkurvená Einsteinová žába mě bude strašit ve snech! Viděna director's cut. A neviděno naposledy... ()

zdepapepa

Celkem lehce přečtitelný příběh vyvažuje (a spíš převažuje) mrtě kung-fu soubojů, vtipných dialogů a veskrze hodně "gagů". Výborný akčňák. Dnes již proslavený Mark Dacascos a nechvalně proslulá (budiž jí země lehká) Brittany Murphy a u nás neznámý Kadeem Hardison - to je ústřední kladná trojka (asi vás zklamu, ale na porno zde nedojde), která ve filmu zažije lecjaké dobrodružství, ono už tuším několikrát použité spoutání dvou protikladných postav fyzickým předmětem (pouta, opět - žádné porno) ve filmografii je oblíbené. Do toho roztomile ztřeštěná Brittany Murphy a krom partičky sekundárních záporáků i ten jeden hlavní. Stopáž je tak akorát, hudba občas lehce pokulhává, ale to zde ani zdaleka není rozhodující faktor. Škoda distributorů, kteří tenhle film řadí mezi obyčejná béčka a televize ho zařazují do snadno minutelných pozic (pozdě v noci nejčastěji). ()

Wacoslav1

Tohle je vpravdě šílená jízda. Akcí a adrenalinem nabitej ryze béčkovej devadesátkovej akčňák. Dacascos na vrcholu a tohle je jeden z mála filmů který naplno využil jeho bojové schopnosti. Tempo je velmi ucházející. Storka je sice taková klasická béčková blbůstka ale neurazí a je pro potřeby žánru dostačující. Po opakovaném shlédnutí po hodně dlouhé době jsem se rozhodně nenudil. Odpustím i pár do očí bijících blbostí, protože to prostě patří k věci a své původní hodnocení ponechám. Kdo hledá dobrý akční béčko je na správný adrese.70% ()

Lacike

Toto je jeden z troch filmov, ktore musíte vidiet, pokiaľ ste fanúšikmi Marka Dacascosa. Dalsie dva su China Strike Force a Only the Strong. Bitky su natocene prehladne v HK style plnom kontaktov a akrobatickych kuskov. Jednym slovom su proste fenomenalne a Mark predvadza maximum zo svojich schopnosti. Vysledne hodnotenie je ale len 6/10 prave kvôli vate medzi bitkami, ktora je riadne sialena, ale na mna neposobila zabavne, ale otravne. Co je mi dost luto, ale napriek tomu si bitky pustim este velakrat, takze kvôli nim film za vasu pozornost urcite stoji. ()