The Clash - Bankrobber

všetky plagáty
Krátkometrážny / Hudobný
Veľká Británia, 1980, 4 min

Jara.Cimrman.jr

"Celý život obsluhovat jeden stroj je desetkrát horší než vězení." Tak nad tím jsem nikdy nepřemýšlel, ale asi je to pravda. Přesto kvůli tomu nepůjdu vykrádat banky a nepřesvědčí mě ani to, že to mí oblíbenci z The Clash považují za správné. Co se týká klipu, tak ten je dost mizerný - hrající kapela a duo s šátky přes obličej, ale ten houpavý rytmus a provokující text rozhodně stojí za poslech. ()

MM_Ramone

"Můj táta byl bankovní lupič, ale nikdy nikomu neublížil. Prostě miloval takový život a miloval kradení vašich peněz. Někteří jsou bohatí a někteří jsou chudí. Tak to na světě chodí. Ale já nevěřím na vyvalování se na gauči. Stěžování si na to, že nemám štěstí. Tak jsme to přišli oživit. Nikdy jsme neměli moc v lásce lopatu. Lámat si záda, abych dostal svoji výplatu. A nezapomeň se ponižovat. Starý muž mluvil v baru nahlas. Řekl - nikdy jsem nebyl ve vězení, no celý život obsluhovat jeden stroj je desetkrát horší než vězení. Představ si, kdyby se všichni ti kluci ve vězení mohli teď dostat společně ven. Co si myslíš, že by nám chtěli říct? Nemá to žádný smysl chtít si česat vlasy, když jsou šedivé a řídké. Uteč, uteč, uteč, uteč! Vydejte se, kluci, do hor. Vidím ve zdi díru a vím, že oni ji nikdy neuvidí." *** ()

dr.horrible

Klip - až na tú skvelú atmosféru začiatku osemdesiatych rokov - nič extra, ale tá hudba jednej z najlepších kapiel všetkých čias... Legendárne, nezabudnuteľné a nenapodobiteľné. 10 hviezdičiek ()

corpsy

Živý a nie strojený videoklip, ktorý sa môže pochváliť atmosférou. Áno atmosférou, teda niečoho čo sa v tej dobe veľmi divák v tomto žánri nedočkal. ()

G04T

Ty šátky co se nosej v tom klipu mi připomínaj dnešní vymrdanou dobu, ve který se nosej stejně tak vymrdaný roušky. ()