Transformers: Posledný rytier

• Česko Transformers: Poslední rytíř (viac)

Automechanik Cade Yeager (Mark Wahlberg) má s Transformermi bohaté skúsenosti a vo vojne sa spojí s "nepriateľom" Bumblebeom. Ich spoločným cieľom je nájť dôvod, prečo sa Transformers po stáročia vracajú na Zem. Odpoveď na túto otázku im môže dať významný historik a asi najväčší teoretický znalec Transformerov Edmund Burton (Anthony Hopkins), ktorý verí, že práve v minulosti je možné nájsť kľúč k ukončeniu vojny a záchrane ľudstva. Veľmi rôznorodú skupinku dopĺňa krásna oxfordská profesorka (Laura Haddock) a osirotená pubertiačka Izabella (Isabela Moner), ktorá toho na svoj vek zažila s Transformers až príliš. Filmových divákov čaká príbeh, ktorý sa odohráva v časopriestore niekoľkých sto rokov, na niekoľkých kontinentoch. Dozvedia sa, k čomu naozaj slúžili kamene v Stonehenge, a možno nakoniec nájdu aj strateného Opdtima Prima. (Cinemart SK)

Sany33

Príbeh: Transformeri sú tu evidentne od čias kráľa Artuša. Minulosť sa prepletá so súčasnosťou a ako inak hrozí zničenie našej aj ich planéty. Herecké obsadenie: Mark Wahlberg (nar. 1971, USA) je pán herec to mu nikto nevezme. Aj tu sa o niečo snažil ale nemalo to vôbec žiadny dopad nakoľko všetci aj tak krochkali iba nad efektami a nad postavičkou Lauri Haddock (nar. 1985, Velká Británie). Prevedenie: Ak ste od toho čakali niečo iné ako tupý kino blockooster boli ste zrejme sklamaný. Ja som také očakávania nemal a tak som milo prekvapený ako sa dá hravosť Indiana Jonesa a efekty Star Warsu dať pod jednu strechu aby to človeka aj pobavilo ale neurazilo. Pocity: Príbeh je zlátanina, kde sa opäť raz stretávame s hrozbou zničenia našej planéty. Feedbacky do minulosti sú príjemným spestrením. Pridaná hodnota: Film sa vezie na vlne priemerna ale dokáže pobaviť a upútať pozornosť. 60% ()

lykan9

Jedna hvězda je jen proto, že Wahlberg je dobrej i v takový slátanině. Celé je to nabubřelý, překombinovaný a zmatečný. Místo toho, aby se příběh rozvíjel a Bay se věnoval aspoň nějaké myšlence, tak je to narvaný jen, sice hezkými, akčními scénami a líbivými záběry. A nejhorší je, že  to nemohu řadit ani mezi filmy, u kterých vypnete mozek a jen se bavíte, protože pokud v tomto případě vypnete mozek, tak nemáte šajnu o tom, co se tam děje a kdo ke komu patří. Je toho prostě moc a Poslední rytíř je zářným příkladem toho, že méně je někdy více. ()

Mr.KarlAdler

Noví Transformers ukazují, že Michael Bay definitivně ztratil kontakt s realitou. Ztratil schopnost odvyprávět příběh a utopil se v epické akci takového levelu, že způsobuje ochromující pocit, při kterém člověk mimoděk pozuruje, jak mu odumírají tkáně. Dobře, tohle bylo ještě mohlo za jistých okolností v kině fungovat, kdyby to nebyl zároveň nekustečně tupý a přitom tak extrémně komplikovaný film. Stoprocentně se jedná o blockbuster s historicky největším počtem vedlejších postav, které se navíc většinou objevují bez jediné logické příčiny své existence a z pusy jim padají infantilní repliky o alkholismu, sexu, placení daní nebo taky o ničení planet. Pak, stejně z nenadání jako se objevily, zase zmizí a třičtvrtě filmu se neukážou, aby se mohly po čase znova vrátit s důležitou poznámkou - akorát už si nikdo nepamatuje proč. Z tohohle samovolného vznikání a zanikání linií se samozřejmě vytváří monstrózní guláš, ve kterém Bay ke všemu patlá dohromady krále Artuše, opilého Merlina, sirotky automechaniky, černochy bez zdravotního pojištění, nacisty, francouzské komorníky, britské ponorky, sexy a přitom zastydlé oxfordské historičky, atomové bomby a sem tam nějakého autobota. Je to skutečně jako když chcete do megafilmu narvat všechny podstatné složky a zaujmout všechny věkové kategorie, ale nějak se vám to vymkne z rukou a zapomenete, co jste tím chtěli říct - tak to nasypete dohromady a rozházíte všude kolem. I když si nikdo, kdo na tenhle výlev zajde, nebude druhý den pamatovat, o čem byl - jedno v hlavě zůstane: Optimus Prime, Optimus Prime! Takže hračka na poličce stejně skončí. ()

blackJag

Frenetická Bayova filmařina (představa fretky na speedu to celé vystihuje poměrně přesně), přebušená nápady a přístupnou akcí (spousta toho je jen bezcílně nakousnuta), odehrávající se v epických rozměrech, ve fantastickém vyvedení... Sledovat něco takového 2 a půl hodiny je únavné. 60% ()

Killda odpad!

Uráží mě, že Bay dostal za něco takového vůbec zaplaceno! Ten člověk neumí vytvořit smysluplnou sekvenci, je nejspíš psychicky labilní a mezi filmaři již nemá co pohledávat! ()

mkubalikova

To je peklo! Božský Michael už definitivně přišel o veškerou soudnost a snaží svým filmem diváka unudit (uspat, umučit, zabít - podle míry bolesti, kterou při sledování divák pociťoval). A dělá to na prostoru dvou a půl hodin... Bohužel titulková scéna vnadí na další pokračování, které už bude ale definitivně beze mě. P.S. I am too old for this shit! 😠 40% ()

Ichabod

Michael Baye bohužel asi stihla těžká retardace neb si ani nevšiml, že Megan Fox změnili na castingu za 14ti letou prsatou teenku a že post Shia Labeoufa hraje skoro padesátiletý Wahlberg.Opravdu obě postavy hrají charaktery z prvních filmů, stačí se na to zaměřit. Film je absolutně nejdebilnější v sérii a poslední u kterého mne ještě někdo uvidí. Bay se upsal ďáblu a už jen těží miliony z totálně upadající série. Je mi ho líto. ()

dragon94 odpad!

Jednička byla vynikající, dvojka byla dobrá, trojka taky, čtvrtý díl se mi také dost líbil, ale tohle... Pátí Transformeři jsou to nejhorší co tahle série vůbec přinesla. V celém filmu není jediná scéna co by dávala, alespoň trošku smysl a žádná postava co by se, alespoň chvilku chovala normálně. Ten scénář je opravdu absolutně příšerný. Něco tak špatného a nic neříkajícího a odporujícího zdravému rozumu jsem už dlouho neviděl. I ta akce není vůbec dobrá a je jí tu sakra málo. Dokonce tu chybí i jakákoliv "super" scéna. Jako třeba Optimusův souboj v lese v Transformers 2. Tento film nemá absolutně nic, co by se na něm mohlo někomu líbit. Snad jen vizuál scén je pěkný, obzvláště pak při západech slunce. Všechno ostatní je, ale špatně. Včetně nevýrazného soundtracku. Pokud vám jde hlavně o vizuál scén přidejte si jednu hvězdičku. Za mě odpad! ()

Dagoussek

Už je to spíše z nostalgie, kdy éra transformers byla moje srdcovka a vidět autoboty opět v akci nebylo špatné, ale už je to na stejno brdo. Hudba je jako vždy famózní. ()

Vercinka.

151 minut rozpadajíciho se kovu, nepřiměřeně přepálená stopáž velké nudy // ČSFD projekce 21/6/2017 Premiere Cinemas Praha Hostivař ()

KeithMaxwell

Sérii Transformers mám i přes její těžkou nenáročnost velmi rád a jedničku považuji za dodnes nepřekonanou ukázku dokonalého letního blockbusteru kterému se žádný další díl nedokázal přiblížit, po skvělé čtyřce která je pro mě jasně druhá nejlepší sem pětku očekával s nadějí ale kvalita je spíše níž, jistě, i zde je ohromující vizuál a závěrečných 40 minut je pořádné kulervoucích, zbytek ale dokáže i nudit a opět se navrátil trapný humor který v předchozím díle nebyl, jasně, chtít vážný film s roboty co se mění v auta je blbost ale stejně... Mark a paní filozovka v černých šatech sou fajn ale příběh je až moc zamotaný a stupidní, lepší 3*, v kině rozhodně fajn zážitek ale už ani nedoufám v navrácení kvalit jedničky. ()

Andrew78

Popravdě vcelku milé překvapení, které strká do kapsy předchozí dvě hrůzy. Téměř odpadní první hodina je vystřídána jakoby úplně jiným filmem (zdravím skupinu čtyř scénáristů), který sice i nadále zůstává tím nejbéčkovějším béčkem, ale stává se alespoň béčkem koukatelným a v rámci možností i zábavným. Film o mimozemských robotech za to ironicky vděčí (s výjimkou skvělého robotického sluhy) právě lidskému faktoru, konkrétně sympatické Haddock, odminula mnohem lepšímu Wahlbergovi a hlavně Hopkinsovi, kterého tahle šílenost očividně dost bavila. Až jednou Bay tuhle upadající sérii přenechá někomu talentovanějšímu, možná konečně svitne naděje na lepší zítřky. ()

Drnqonovic

Vždycky si řeknu, že se na nejnovější Transformers nepodívám, protože to bude určitě sračka a pokaždý neodolám. Lituju i tentokrát, protože Poslední rytíř je s přehledem nejhorší ze všech (a to je po minulém díle hodně co říct). Tentokrát zašel Bay zatraceně daleko, protože film, který trvá skoro dvě a půl hodiny (sakra, vážně jsem tomu odevzdal tolik času?) a nemá snad jedinou zapamatovatelnou scénu, a který je nudný a debilní, kde se postavy jenom míhaj, aby tam prostě byly (Turturro, Dinoboti, Megatron, letos dokonce Optimus) si nezaslouží žádné sympatie. Jediný bod za Hopkinse; ten chlap musel bejt permanentně sjetej, jinak nedokážu pochopit, jak si s gustem zahrál v takové hovadině. ()

Hugo01

Doufám, že na zdejším webu za svoje hodnocení a nadšenou reakci na zatím poslední transformující se auťáky, kolem kterých pan Bay všechno okázale nechává vybuchnout, nedostanu ban. Já jsem si to totiž navzdory skoro žádnému pozitivnímu feedbacku dost užil i přesto, že je stopáž zdánlivě dost nafouklá. Mně to vůbec nevadilo. dostal jsem přesně to, v co jsem doufal, že dostanu. ()

P1tr

Transformers hrubě upadají a tak doufejme, že toto je poslední díl současné zkomírající verze. Napojení na mytologii excalibru mělo velký potenciál, ale ve zdejším pojetí se jedná pouze o úsměvný a trapný pokus o něco zajímavého. První polovina snažící se o důraz na postavy vůbec nefunguje, neboť charaktery jsou velice nezajímavé a když dojde na druhou polovinu s větším počtem akce a lepším tempem, je už pozdě a v tu chvíli budete již tak znudění, že vám nic nepomůže. Akce je sice tradičně celkem zábavná, ale nelze se zbavit dojmu, že už nemá co nového nabidnout a postupy a choreografie se již značně opakují a tak akce nemá potřebný efekt. A to by se dalo říci o celém filmu, potažmo celé sérii v současné chvíli - únava materiálu je znatelná a nemá již co nabídnout. ()

sedm.1

Absolutní akční orgie. Od prvních vteřin efektní inferno, které tentokrát dostalo pauzu skutečně jen na pár minutek, jinak jde o strhující, vše drtící tornádo, které se jednoduše nezastaví! Co tu kurva všichni po tomhle filmu vlastně chtěli jinýho??? Co tu od něj všichni sakra očekávali??? Já jsem dostal vrchovatou měrou přesně to, za co jsem si to kino zaplatil!!! Mám být nasranej, že to nemá ani hlavu, ani patu? Že to nemá sofistikovanou zápletku, plnou duchaplných dialogů? Vždyť pro to Bay Transformery netočí. On chce lidi bavit! Bavit!!! O to tu přeci jde. Aby to mělo kurva koule, dynamiku, aby to byl nářez, narvaný demolicemi, výbuchy, bitkami, aby se roboti řezali hlava nehlava, a aby tohle všechno především pořádně vypadalo a lidi padali na prdel a žasli, s jakými zas novými úžasnými triky tvůrci přišli. Od toho tady jsou Transformeři Michaela Baye!!! Jednoduchá, přímočará jízda, nabušený chlapi, krásný ženský, patos, vtípky, narážky, prostě zábava, totální odvaz, utrhnutí se ze řetězu, copak je to tak složitý pochopit? Bay zkrátka pojal Posledního rytíře jako velkolepé, destrukční divadlo, což udělal nejlépe jak mohl, já se u toho fantasticky bavil a jen tak dál, za mě naprostá spokojenost. P.S. pro všechny prudérní, erudovaný, filmový suchary: vemte si příklad ze skvělého Hopkinse, který se tu na stará kolena totálně utrhl ze řetězu, takhle vypadá člověk, který se baví filmem 8D. ()

herr_carter odpad!

Člověk si pomalu přestává Baye vážit, když vidí, kam postupně dokáže nasměrovat jinak ze začátku originální projekt. Z posledních robotů jsem viděl něco přes hodinu, ale i tak mohu směle hodnotit jako naprostou frašku, opírající se o trapné pokusy o humor, naprosto dementní scénář (Hopkins už taky asi přišel o právní subjektivitu když na tohle kývl) a kompletní ansámbl neherců. Největší blbec jsem ale já, protože už v momentu začátku jsem věděl, že úsilí sehnat tenhle film bylo zbytečné...................moje hodnocení = 0 z 10. ()

Soweek

Už nevím, kolik dílů Transformers Michael Bay udělal, ale troufám si říct, že tomuto nepatří nejhorší hodnocení, protože je určitě lepší než ten s měsícem a ten s dinousary. Rytířská tematika společně trošičku říznutá dobrodružstvím ala Indiana Jones dokáže přeci jen popkornově bavit celých 150 minut. ()

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

21.07.2021

Filmová Batgirl brzy dorazí na plátna v samostatném celovečeráku, scénář píše Christina Hodson (Birds of Prey) a za kameru si stoupnou Adil El Arbi a Bilall Fallah, režiséři posledních Mizerů. Stále… (viac)

Vánocům kraluje Aquaman

Vánocům kraluje Aquaman

24.12.2018

Aquaman Jamese Wana (V zajetí démonů) konečně doplaval do amerických kin a za první víkend z toho bylo včetně předpremiér 72 milionů dolarů. To je sice v aktuální sérii DC filmů nejméně, pro co si… (viac)

Michael Bay a Robopocalypse

Michael Bay a Robopocalypse

08.03.2018

Pátý díl Transformerů vydělal o 500 milionů dolarů méně než čtyřka, takže není divu, že je Michael Bay konečně opouští. Víc než půl roku jsme nevěděli, co slavný akční režisér chystá dál. Teď se ale… (viac)

Transformery čeká reboot

Transformery čeká reboot

18.02.2018

Nesmějte se, je tomu tak. Loňská pětka Transformers vydělala zhruba polovinu toho co čtvrtý díl, což je v Hollywoodu jasný argument pro stopku. Optimus Prime je ale příliš prodávanou hračkou na to,… (viac)