Rammstein: Du riechst so gut

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
Nemecko, 1995, 4 min

Jara.Cimrman.jr

Nepříliš zajímavý megamix ksichtů hudebníků, květin a dobrmana v naprosto průměrném songu, který rozhodně není základním stavebním kamenem úspěchu skupiny Rammstein, ale zase se dá přežít bez následků pro duševní zdraví neznalého diváka. To pro profesionální provokatéry rozhodně není nejlepší vizitka. ()

MM_Ramone

Pieseň "Du riechst so gut" je v poradí šiesta skladba z prvého, debutového štúdiového albumu nemeckej industrial metalovej hudobnej skupiny Rammstein. Album nesie názov "Herzeleid". Vyšiel dvadsiateho piateho septembra roku 1995 pod značkou vydavateľstva Motor Music. Ku songu "Du riechst so gut" boli natočené až dva oficiálne videoklipy. Prvý v roku 1995 a druhý v roku 1998. Prvá verzia videoklipu v porovnaní s jej nasledovníkom hodne výrazne zaostáva. Je to vlastne len taký zvláštny, provokatívny, bizarný video profil členov kapely, ktorý na mňa veru moc nezapôsobil. Celé to vyznelo tak akosi teplošsky. Kvety, pózy, polonahí Nemci. Nepáčilo sa mi to. ** ()

Rocky88

Klip pro song, který pojednává o predátorovi pronásledující svou kořist, není zrovna moc úchvatný, nicméně na tom se podepsal nedostatek financí. Verze z roku 1998 je potom už o několik levelů výš. Písnička je však výborná. ()

Lukoboss

Tady je vidět, že to byl teprve počátek toho všeho, kde nebyly prostředky, asi ani nápad, ale už když se pak podíváte na druhou verzi (rozdíl 3 let), je to slušnej skok. ()

IvcaSammet

A já mám tuto verzi videoklipu stejně ráda jako tu novější ... Je možná o malilinko slabší, ale zas až tak ne ... Berte to tak, vždyť je to jejich první klip! ... A navíc, krásné těla Richarda, Paula, Tilla, Christopha, Olivera a dokonce Flaka, to není jen pastva pro duši, ale hlavně pro oči! ()

DarthArt

První ze dvou klipů na famózní song Du riechst so gut a ztělesnění nejvíc "mačistického" období Rammstein. Hoši všichni vypadaj jako ortodoxní skini nebo fotbaloví ranaři a svoje chlapáctví předváděj tak přesvědčivě, že by si člověk odplivnul nebo pustil do kalhot. Jeden každý člen Rammstein by v klipu Du riechst so gut moh´ od minuty dostat razítko do Wehrpassu, vyfasovat helmu a odpochodovat někam na východní frontu, naštěstí je to ale všechno jedná obrovská parodie a další zápis do zlatého fondu "kontroverzních" rockových videí. A že tam Rammstein těch zápisů má sakra hodně! ()