Najbláznivejší učiteľ všetkých čias nielenže nemá maturitu, ale nedokončil ani základnú školu. A pod budovou gymnázia, kde učí problematických tínedžerov, hĺbi tunel ku skrýši s ukradnutými peniazmi, ktoré tam po lúpeži uložila jeho priateľka.
Zekiho Müllera (Elyas M´Barek) práve prepustili z väzenia. Vedľa Götheho gymnázia, kam jeho priateľka, striptérka Charlie (Jana Pallaskeová), zakopala ukradnuté peniaze, medzitým vyrástla nová telocvičňa. Aby sa Zeki dostal k svojmu lupu, nastúpi na školu ako falošný učiteľ. Zatiaľ čo vo dne bojuje s problematickými adolescentami svojrázne drsným spôsobom, v noci tajne hĺbi pod telocvičňou tunel. Jeho kolegyňa, novopečená idealistická profesorka Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurthová), s prekvapením zisťuje, že na tínedžerov platia Zekiho neortodoxné metódy – napríklad kolektívne sprejovanie vlakovej súpravy. Študenti z obávanej triedy začínajú chápať, že na nového kantora jednoducho nemajú a na povinnom vzdelaní tiež niečo bude. Pod Lisiným vplyvom sa zároveň mení aj drsňák Zeki. Keď konečne vyhrabe zakopané peniaze a poplatí dlhy, zmení svoj pôvodný plán a neodíde do Južnej Ameriky za svojou láskou. Naopak, zvyšok peňazí minie na zasypanie tunela a chystá sa na vysokú školu. K tomu však potrebuje svoje maturitné vysvedčenie, ktoré nemá, keďže nedokončil ani základnú školu Pomôže mu riaditeľka školy, pani Gersterová (Katja Riemannová)? (TV JOJ)

MiniRecenze

Žánrově to pasuje a ujištuji Vás,že snímek dokáže rozesmát.Někdy více a někdy míň.Příběhově je to něco co jste viděli a dokážete určité nápady přirovnat jinde.Když vezmeme v potaz,že se jedná o německý film,tak musím uznat,,že se jedná o zlepšení.Není zde co tak rozepisovat.Snímek si půjčuje,ale dokáže pobavit.Hlavní představitel je fajn týpek,ten zbytek průměr.Prostě je to taková "Zkažená úča" PO NĚMECKU!!! ()

kacer4

Tvorcovia to trochu prestrelili s lepidlami a hovnami v triede ale inak to bolo v pohode. Zábavné, trefné a moderné. Teda ak pani učiteľka Schmidtnevímaká bola páródiou na bojazlivé moderné učiteľky. ()

Tinusa14

Po dlhej dobe to bolo niečo neskutočne príjemné a svieže. Potešili ma sympatický, neokukaný herci a použitá hudba ktorá pridávala filmu tú super komediálne nabitú atmosféru. V porovnaní s bežnými nemeckými komédiami túto vnímam možno až ako nejaký "nadpriemer". Zasmiala som sa na niečom po dlhej dobe takže hodnotím viac než kladne *****. ()

rEooo

Nerozumiem tomuto prehnanému hodnoteniu, film je predvídateľne jak víno, miesta mi som pretacal nech uz tento film supnem pekne do kosa. ()

TillCZ

Výborná komedie, smál sem se celou dobu. Jak tento žánr moc nemusím, tak jsem se skvěle bavil. Hodně mi to připomíná Bláznivou školu. Doporučuju se podívat. ()

Fajung

Z Nemecka raz za dlhý čas vystrelí príjemná komédia, ktorá vie potešiť, a to zvlášť v dobe, keď kraľujú americké klišé komédie s umelou Jeniffer Aniston, či otrepaným Adamom Sandlerom. Toto mi padlo ako pokropenie svätenou vodou na komediálnu pôdu. Elyas M.Barek si to hodil do školkských lavíc, a je to "cool libovej" frajer, presne taký akého by chceli mať viaceré "teenky" za triedneho učiteľa. Paradná hudba, sympatické herecké výkony, a hlavne zábava a hlášky. Dokonca to má aj obsahovú stránku, čo sa u komédii veľmi nestáva (hlavne tie exkurzie do odvykacieho centra, medzi sociálne slabších a pod. by som zaviedol aj u nás do škôl, aby dnešné dievčatá videli, čo ich možno čaká, keď budú otvárať nohy, a nie knihy a chlapcov, keď sa budú hrať na zlých gangstrov). K dokonalosti bolo potrebné trošku ubrať z minút. a z niektorých zbytočných scénok 85% ()

Mery235

Najlepšia komédia, čo som za poslednú dobu videla... Pozerali sme to viacerí spolu, takže vtipné scénky nám boli ešte vtipnejšie, veľmi sme sa nasmiali, pobavili... Parádny večer.... Podla mňa filmu nič nechýba... Hlavná dvojica je úplne super, doplňujú sa navzájom, Zekiho postavu som úplne žrala, neuveriteľne mu to sadlo :) ... A decké tiež stáli za to. Skvelé výkony... Hudba ma upútala od prvej chvíle a hneď som si pomyslela, že keď bude taká v celom filme (bola :), tak že už teraz to má film u mňa z jednej časti vyhraté. Teším sa, keď si to pozriem zasa, na takýto filmík sa ľahko nezabúda =) ()

david666

Asi jsem čekal větší řežbu - Pan učitel by dost mírný. Na druhou stranu jeho představitel je sympaťák a k tomu Karoline z Holek, co to chtěj taky, takže u mě v pohodě obsazení. Čekal jsem méně moralit a více srandy ()

Desmond04

Tak tento německý počin mě příjemně překvapil. Určitě se nejedná o komedii, u kterých byste každých pět minut vybuchovali smíchy, ale každý, kdo hledá pro nedělní podvečer vypnutí a odreagování by měl být s Fakjů pane učiteli spokojen. Pojetí filmu nepůsobilo trapně, za což může určitě i hlavní postava Zeki Müller v podání Elyas M´Bareka, který předvedl hodně povedený výkon. Koneckonců mě ani moc nevadilo sladké ukončení. ()

johnnie78

Bylo to sice hrozně neoriginální a všechno předem jasný, jak to dopadne, ale musím říct, že párkrát jsem se opravdu od srdce zasmál, takže pohoda. ()

hony23

Nejdříve si prosvištíme slovíčka. Es ist eine große Scheiße! Bývalý trestanec se vydává za učitele a přetváří třídu asociálních skopčáků ve vzorné studenty. Další z teenagerských komedií vyžívajících se ve fekálním humoru. Ze začátku docela zábavné, postupem času nuda k uzoufání. ()

Pavlosos

Správná komedie na promítání během němčiny s ještě zábavnějším "panem učitelem, či spíše Panem stěračem" a především skvělým hlavním protagonistou děje. Hlášek a srandy přímo kopec a reflexe školních poměrů přímo geniálně podaná formou té pravé, ryzí zábavy. Tlemil jsem se jako nikdá!!!! :-D ()

Xaeroo

Zasazení romantiky a nápravy do druhý poloviny nebyla nejlepší volba, ale v té první sem se párkrát upřímně pobavil, je svižná a přímočará :) 80% stojí to za to :) (vyjímečně lepší s dabingem) ()

blekekeke

Tak je to další příklad toho, že i otřepané téma se dá slušně zpracovat :o) a ani se nechce věřit, když je to z Germany dílny. Úplně jiný svět, svižnost, hudba, herci, prostě 2 hodiny utečou, ani nevíte jak :o) ()

Goumen

Trochu jsem se bál toho německého stylu humoru, ale fakt jsem se dobře bavil. Super komedie, navíc s dobrými herci. M'Barek je borec a role mu perfektně sedla ()