Ak chceš boha pobaviť, skús mu povedať o svojich plánoch... Tak by mohlo znieť motto poviedkového filmu o tragických náhodách. Kultový mexický film rozpráva tri príbehy o stratách, ľútosti a tvrdej realite života, ktoré sú spojené nešťastnou automobilovou nehodou ale aj láskou. Octavio je zamilovaný do bratovej priateľky a chce získať dosť peňazí na to, aby ju a jej dieťa odviedol od surového brata niekam za lepším životom. Preto sa rozhodne dať psa Cofiho na brutálne ale lukratívne psie zápasy. Na úteku pred konkurentom zo psích zápasov nezastaví na križovatke a spôsobí reťazovú haváriu. Jej obeťou sa stane aj populárna modelka a celebrita Valeria. Valeria príde o nohu aj kariéru a zrazu sa musí vyrovnávať s novým životom. Svedkom tragédie je El Chiro, bezdomovec s temnou minulosťou, ktorý sa stará o potulných psov. (RTVS)

herrbierer

Režisérova prvotina, kterou zároveň považuji v jeho filmografii za nejvydařenější. Každá ze tří povídek je trochu jiná, ale ze všech čiší neuvěřitelný náboj a ohromná živelnost (i z té prostřední, nejpomaleji a nejklidněji vyprávěné). Iňárritu tady předvádí nejen skvělou audiovizální stránku, ale i svůj neuvěřitelný cit pro správně dávkované vyprávění. Málokdy budete mít takový pocit, že jste opravdu viděli film ze života. ()

PeterJon

Zaujímavý scenár, prelínanie situácií rôznych ľudí. Výborné motto: „Ak chceš pobaviť pána Boha, skús mu povedať o svojich plánoch...“ Dynamické, veľmi hrubo a brutálne spracované, herci sú spontánny. No trochu zbytočné mi to celé prišlo, bližšie ma to nezaujalo. ()

tereza.s

Dalsi film ktery mi zmenil pohled na svet. Kompozice pribehu sedi uplne perfektne. Vsechno do sebe krasne zapada, ma svou logiku. Inarritu jako rezisera mam velice rada a Amores Perros povazuji za jeho nejlepsi film. Mozne je to cistotou prostredi. Motivy jako laska psum a nenaplnena laska k bliznimu jsou naprosto genialne zpracovane. Dynamika strihu a herecke obsazeni. Toho vseho si na Amores Perros vazim. ()

LaValse

Mexický film vás prostě chytne. Obzvlášť film, který je od Iñárrita. Je to mistr v tom vlézt člověku do hlavy a hlodat tam pěkně dlouho. Já vlastně filmy tohoto typu ráda nemám. Ta špína mexických ulic a lidé plní nenávisti. Jenže Iñárritu to umí udělat skvěle. Jeden z nejsilnějších filmů, které jsem kdy viděla. Nevymažete ho z hlavy a tak trochu přemýšlíte o tom, co když se váš život za minutu změní. Jako to bylo se všemi postavami.. ()

nakiniki

je pro mě strašně těžké hodnotit tenhle snímek. Prvně jsem ho viděla před 6ti lety a nenáviděla jsem ho. Dokoukala jsem ho jenom díky mé tendenci si dokázat, že jsem jak z ocele... Nenáviděla jsem ho proto, že jsem mu nerozuměla, těžko jsem mohla,když jsem byla zaměřená pouze jednostranně, a to na můj pocit ze všech těch hrozných věcí, co se tam uděli. Viděla jsem to očima 14letého děvčete, které se nedívalo dostatečně do hloubky. Nedávno jsem se odhodlala si tento film kouknout ještě jednou... Má vlastnost dokazovat si,že jsem z ocele je tady pořád :) Tentokrát jsem se dívala hlouběji. A ano, mé dojmy jsou částečně jiné. Koukala jsem se na to z hlediska amatérského fllmového kritika a ačkoliv nejsem schopna ohodnotit tenhle film, musím uznat, že je to kvalita, a atmosfericky se mu vyrovná v téhle době jen málo amerických dramat. Teda, to je aspoň můj názor. ()

AlexUnited

Dlho som rozmýšľal medzi 4* a 5* a to hlavne kvôli prvému príbehu, ktorý je jasný toplíder celého filmu. Keďže však treba zachovať akú-takú objektivitu, musím žiaľ skonštatovať, že extrémne vysoko nasadená latka prvej tretiny nebola udržateľná až do konca a film postupne stráca tempo. ()

Ferenzo

Škoda, skvělěj začátek, mělo to koule, ale s epizodou o modelce a jejím psovi film ztratil na tempu a nedohnalo to ani závěrečné spojení příběhů. Nejlepší příběh je ve finále příběh rotvailera Cofeho. 70%. ()

Queendom

Viděno zhruba milionkrát, poprvé před více než deseti lety. Geniální film, kterej mě naprosto rozsekal a nechal bez dechu. Originální zpracování, absurdní, do puntíku dotažený situace, spousta překvapení bez možnosti je předvídat, výborně vybraní herci, syrovost. Iñárritův první a jednoznačně nejlepší film. Ještě teď se směju, když si vzpomenu na příběh modelky a čokla pod podlahou...geniální nápad! ()

kubilov

Velice ambiciózní prvotina po mnoha směrech významného mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritua, jenž dokázal úžasným způsobem vystihnout pravou životní depresi. Tři vzájemně provázané, neustále se proměňující a od sebe se odvíjející povídky, které spojuje hlavně jedna bouračka, ukazují mnohé tváře největší aglomerace na světě, Mexica City, kde mimochodem žije možná až na 40 milionů lidí. První část o Octaviovi v milostném trojúhelníku ukazuje chudší poměry, ve kterých žije většina obyvatel megalopole, kteří musí vydělávat jak jen se dá, proto se také připlete do psích zápasů. Ta druhá zase popisuje pravý opak, relativně zajištěný muž uteče od rodiny, aby mohl žít s jednou nejkrásnějších a nejúspěšnějších žen Mexica, jenže ani zde se idylka nekoná dlouho a pes v tom má opět velkou roli. No a příběh poslední, a můj nejoblíbenější, pojednává o notně zanedbaném muži, který sice vypadá jako bezdéčko, kterého dostihla vlastní rudá minulost, ale ve skutečnosti se zas až tak špatně mít nebude. Závěrečných třeba čtyřicet minut je pak už jen skvělá one man show Emilia Echevarríi. ()

teba

Vzhledem k pořadí, ve kterém jsem filmy viděla, pro mě není Babel internacionální Amores perros, nýbrž Amores perros mexickým Babel ;o) Každopádně jeho prvotinu beru jako odrazový můstek - není to špatné, ale podruhé už se na to asi nepodívám. Možná jen na pár scén (El Chivo nechává doma nevědomky psa-zabijáka aj.)... ()

Kidomil

Amores perros, neboli příběhy pejskařů vypráví 3 historky o psech, kteří totálně zpackali život svým páníčkům. Každá je něčím originální a všechny 3 jsou odlišné. Mě nejvíce oslovil příběh o modelce, přišel mi totiž nejabsurdnější, ale tím nejreálnějším způsobem. Celý její milostný vztah zničí totiž její pes Richie, který se propadne podlahou a žije si tam pod prkny společně s krysí rodinkou. Modelka se bez svého psího miláčka zblázní a všechnu vinu hodí na jediného člověka, co ji má rád. Dobře, vynechal jsem tu část, kde ji srazilo auto a ona skončila na invalidním vozíku, ale hlavní viník byl přece ten pes, když skočil do díry v podlaze. Každopádně Amores perros mě dokázalo vtáhnout do sebe a toho si já ve filmech vždycky velice vážím. [8/10] ()

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Nedávno jste u nás četli o nové hrané verzi Kiplingovy Knihy džunglí, kterou pro Disneye natočí ironmanovský Jon Favreau. Podle názvu se může zdát, že studio uvažuje i o jiném režisérovi. Pravda je… (viac)