Ak chceš boha pobaviť, skús mu povedať o svojich plánoch... Tak by mohlo znieť motto poviedkového filmu o tragických náhodách. Kultový mexický film rozpráva tri príbehy o stratách, ľútosti a tvrdej realite života, ktoré sú spojené nešťastnou automobilovou nehodou ale aj láskou. Octavio je zamilovaný do bratovej priateľky a chce získať dosť peňazí na to, aby ju a jej dieťa odviedol od surového brata niekam za lepším životom. Preto sa rozhodne dať psa Cofiho na brutálne ale lukratívne psie zápasy. Na úteku pred konkurentom zo psích zápasov nezastaví na križovatke a spôsobí reťazovú haváriu. Jej obeťou sa stane aj populárna modelka a celebrita Valeria. Valeria príde o nohu aj kariéru a zrazu sa musí vyrovnávať s novým životom. Svedkom tragédie je El Chiro, bezdomovec s temnou minulosťou, ktorý sa stará o potulných psov. (RTVS)

Tryman

Tenhle film mě naprosto dostal... Nevím jestli tolik poutavým příběhem nebo skvělou hudbou v ještě lepších záběrech, ale Amores perros mi vyrazil dech. Mrazilo mi v zádech a díky úžasnému zpracování jsem prožíval osudy všech postav snad stejně intenzivně, jako ony. Tohle je určitě přesně ten film, který si pustím ještě aspoň jednou... ()

BadCough

Jednoznačne najviac vytŕča príbeh bývalého partizána El Chiva. G. G. Bernal tiež potešil, vyzerá ako nový Freddie Prinze Jr., akurát že je lepším hercom. Mix romance, gangsterky a psychologickej drámy neškrípe, ale krásne súzneje. Ako vo všetkých filmoch tohto režiséra. ()

frbulka

Tvrdý a syrový snímek - jako by pach všudepřítomné krve pronikal skrz obrazovku a prostupoval celým dějem. Amores perros těžce dopadal na mé vnímání, útočil na všechny mé smysly, nekompromisně si ode mě bral různorodé pocity, dotýkal se mého nitra a dostal mě do zvláštního rozpoložení, které mě přinutilo sledovat celý děj jedním dechem. Všechny tři povídky mě zasáhly, ze všech jsem si něco odnesla. Amores perros tvoří dokonalý, kompozičně sladěný celek, který v mé mysli zanechal nesmazatelnou stopu. A to od pětihvězdičkového filmu očekávám. ()

panAnderson

Asi o trochu slabší než je 21 gramů a Babel, ale pořád velice nadprůměrné. Bez dlouhého rozmýšlení dávám *****. Alejandro González Iñárritu se stává mým velkým oblíbencem a už se nemůžu dočkat, až si seženu jeho nejnovětší snímek Biutiful. ()

Kingjiri

Po shlédnutí mám hodně smíšené pocity. První část s Octaviem byla perfektní a mě hodně mrzí, že si toto tempo nedokázal snímek udržet i v následujících dvou příbězích. Nejnudnější pro mě byla prostřední část, ta mi opravdu nic neřekla. Třetí část byla o trochu lepší, ale již nedokázala zaujmout tak, jako začátek. Jako celek to na mě působilo trochu nesourodě a moc mi to do sebe nepasovalo. Čili první třetina parádní, ale další dvě třetiny celkem nuda. Myslim, že se na tom také dost podepsala až příliš dlouhá stopáž. Kdyby byla pod dvě hodiny, určitě by to bylo jen k dobru věci. Takže když dám dohromady dojmy ze všech částí filmu, nemůžu dát více než tři silnější hvězdy. Jsem docela zklamán, čekal jsem dle místního hodnocení něco více nadprůměrného. ()

Mayers

I dlouho po shlédnutí filmu jsem cítil dost hořkou pachuť. Velmi depresivní počin. Jak tu uvedl Matty, jestli si nechcete kazit náladu, nekoukejte na to. Jinak ale VELMI působivý a poutavý film (především první část). Láska je megakurva. ()

AloeB

Kurva. Ten název! To už by i Láska je čubka lépe sedělo k původnímu mexickému názvu. Ale co takto Láska pod psa, či něco takového. Ale není to jedno. Ono v konečném důsledku, přestože film je plný psů a čub, je hlavním tématem skutečně to, jak s tebou láska dokáže vyjebat. A jak krásně je to ukázáno na naprosto odlišných příbězích, které mi neustále připomínali Pulp fiction a to i přesto, že to s ním nemá mnoho společného. A přesto jednu věc určitě a té si cením na tomto filmu nejvíce. Protože jestli jsou Pulp fiction Historkami z podsvětí, tak co je potom tohle? Oproti krvi, potu a slzám v Amores perros je Pulp fiction nažehlená košilka a dokonale bílý snížek. Proto bych tento naturalistický thriller plný sexu, mrtvých psů a jednoho Marxova cosplayera spíš nazval Historkami z podsvětí než nějakou frašku se sfetovanými negry s led lampou a kleštěmi. Puta madre! ()

Biopler

Filmu dochádzajú s pribúdajúcim časom baterky. Na začiatku, ako diváci, vhupneme do hutne nasnímanej automobilovej naháňačky. Prvá story je skvelá, pútavo rozprávaná, herci aj psi výborní. Láska sa v nej predstavuje ako tá, ktorú neslobodno budovať na cudzom nešťastí, lebo sám nebudeš šťastný. Zamrzí len záverečná doslovnosť, ktorá vzhľadom na úvod už nebola potrebná. Akoby nás chcel Iňarritu chytiť za rúčku a bezpečne previesť tým celým ešte raz, aby nám to docvaklo. Bohato by mi stačil záber na obe autá a je to. Počas rozprávania príbehu Octavia a Zuzany sa útržkovito čo to dozvedáme aj o zvyšných dvoch príbehoch, z nich jeden je nám prevažne predstavený obrazovou formou, vďaka správne zvolenému vandrákovi je i podmaňujúcejší ako druhý príbeh. Druhá časť je čo sa týka príbehu najslabšou a začína liezť na nervy, lebo sa točí dosť dlho okolo toho istého a stále na tom istom mieste. Vyvrcholenie je kruté a láska sa v tejto časti skrz manželskú neveru prejavuje tým, že nebudeš šťastný v náručí inej ženy, ba čo viac, prídu problémy takého kalibru, že sa ti život obráti naruby, no v tom horšom slova zmysle. Tretia story s vandrákom El Chivom sľubovala pomocou krátkych útržkov pri rozprávaní predošlých príbehov veľmi dobrý zážitok. Nebola však až tak fajn a záverečná katarzia sa nedostavila, dosť lacne bola ukončená. Navyše mi vzhľadom na štýl rozprávania a atmosféru predošlých príbehov prišla vsuvka s dvoma bratmi, ktorých El Chivo moralizuje a poučuje zbytočná a trochu som trpel. Každopádne Amores perros je debut natoľko osobitý, že o Iňarrituovi už odvtedy všetci, čo čuchli niekedy k filmu, počuli a majú ho zaradeného ako režiséra, ktorý vie svojou prácou upútať. K 4* posúva snímku aj skvelý soundtrack, užil som si ho náramne. ()

VerteX

Amores Perros vás prostě nenechá klidného a v určitých pasážích pořádně chytne za srdce. To, co předvádí jakýkoliv Španěl (no dobře, omezíme to na herce) v jakékoliv roli je neopakovatelné. Ať se jedná o bezdomovce - nájemného vraha, herečku, které se stala obětí autonehody nebo týpka snažícího se utéct se svojí švagrovou, všechno jsou unikátní a hlavně skvěle zahrané charaktery. Shlédnul jsem, zabrečel jsem si a někdy si to pustím znovu... ()

Gardenboy

Za prvú poviedku 5* za druhú 3,5* za tretiu 4* (mohol by som dať aj 5 ale nemal som to celé stiahnuté a tak záver som nevidel ... sotatok sa mi videl na 4). Perfektný štýl, originálny n ámet, prelínanie sa jednotlivých poviedok bolo celkom zaujímavé, vyzdvihnúť treba ešte slušnú hudbu a vizuálne pojatie. Obsahová stránka rovnako perfektná ako forma. Mám rád filmové chuťovky z južnej a strednej Ameriky (nehovorím o telenovelách :D:D:D ) ()

Ingwio

Láska k žene, láska k dcére, bratská láska, láska k sebe samému. Amores Peros je filmom o láske. O tom ako môže láska ničiť, trýzniť, k čomu všetkému je schopná doviesť človeka. Tento film je iný než načo je väčšina ľudí zvyknutých a možno práve preto je toľko cenený. Film vás dostane neprikrášlenou realitou mexických ulíc a príbehom. Nemôžem súhlasiť, že jednotlivé príbehy sú nevyrovnané, lebo keď sa zamyslíme o čom vlastne chce každá poviedka vypovedať, zistíme, že každá je taká silná ako len môže byť. ()

radeckator

Tohle to že je debut? Takto propracované, ucelené, skvěle zrežírované a profesionálně zvládnuté? Vstupenka na výsluní a po zbytek života řežisér vzbuzující můj zájem. ()

Arequipa

Máte-li rádi zvířátka, především pejsky, raději se na film nedívejte. Není to nic pro milovníky zvířat a slabé nátury. Nikdy bych nevěřil, jaké drama se dá udělat z obyčejné díry v podlaze. Kvalitní snímek, který ale rozhodně nepovzbudí. ()

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Nedávno jste u nás četli o nové hrané verzi Kiplingovy Knihy džunglí, kterou pro Disneye natočí ironmanovský Jon Favreau. Podle názvu se může zdát, že studio uvažuje i o jiném režisérovi. Pravda je… (viac)