Ak chceš boha pobaviť, skús mu povedať o svojich plánoch... Tak by mohlo znieť motto poviedkového filmu o tragických náhodách. Kultový mexický film rozpráva tri príbehy o stratách, ľútosti a tvrdej realite života, ktoré sú spojené nešťastnou automobilovou nehodou ale aj láskou. Octavio je zamilovaný do bratovej priateľky a chce získať dosť peňazí na to, aby ju a jej dieťa odviedol od surového brata niekam za lepším životom. Preto sa rozhodne dať psa Cofiho na brutálne ale lukratívne psie zápasy. Na úteku pred konkurentom zo psích zápasov nezastaví na križovatke a spôsobí reťazovú haváriu. Jej obeťou sa stane aj populárna modelka a celebrita Valeria. Valeria príde o nohu aj kariéru a zrazu sa musí vyrovnávať s novým životom. Svedkom tragédie je El Chiro, bezdomovec s temnou minulosťou, ktorý sa stará o potulných psov. (RTVS)

tragos

Tenhle film mě svého času hodně zasáhl, možná nejvíc ze všech (!), a proto má v dlouhé řadě mých oblíbených filmů docela výjimečné místo. Dnes už se na něj dívám střízlivěji, potřeboval by především zkrátit, ale i tak... Latinskoamerická kamera hýřící barvami, dobrý nechronologický scénář, herci, hudba, syrovost. A jedna krutá a nečekaná scéna. ()

Páně

Jedna z nejzdařilejších věcí, která kdy spatřila světlo světa. Alejandro González Iñárritu poskládal tuto svojí mozaiku nanejvýš interesantním a emocionálně zničujícím způsobem, až mi z toho běhal mráz po zádech. Svůj podíl na tom nepochybně má i dokonalý soundtrack. Velmi syrové a jde to hodně pod kůži. Největší sílu má asi povídka Beran a Maru, s jejím odzbrojujícím finále. Film který některým možná ukáže to co nechtějí vidět, mně však ukázal přesně to co jsem vidět chtěl: emoce, beznaděj, odcizení, negaci, bezmoc a trýzeň - prostě život. Zcela mě to naplnilo, dalo mi to víc než jsem kdy očekával. A mohu to znovu a znovu a znovu a znovu... ()

Radek.SCH

První povídka byla rychlá a stylová. Prostřední byla dost nudná a trochu zbytečná. Poslední byla tak nějak mezi 1. a 2. povídkou. Hodně smutná a celkem pěkně zakončila celý film. Soundtrack byl perfektní. Kamera taky velmi pěkná. Ovšem trochu smutným faktem je rozpočet 2 miliony $. Za (v přepočtu) 50, 60 milionů Kč vzniklo něco, co vydělalo desetinásobek, bylo nominované na Oscara a je v IMDb Top 250 a navíc se to natáčelo v (řekl bych) podstatně chudším státem, než je ČR. Tak proč to u nás nejde a u nich jo? ()

koniklecka

Režisér mého oblíbeného Babelu, který jsem viděla dříve, mě zde opět nezklamal. Pokud by to nebylo na plný počet, přilepšuji lehce za Gaela Garcíu Bernala. ()

gogoroxy

Tři zajímavě, drastické osudy lidí a vlastně i psů, protínající se jednou autonehodou. Film, který zobrazuje mnoho životních utrpení ve třech rozdílných ale něčím podobných příbězích o lásce. Brutální psí zápasy mi v první části filmu nedělali vůbec dobře, naštěstí je vše jen filmový trik. Těžko se dá film soudit jako celek, první povídka byla výborná ve všech ohledech, od půlky se film mírně natahoval, a pár scén bylo už nadbytečných. Snímek ve mě zanechal mnoho pocitů, na druhou stranu nemám potřebu od pana režiséra vidět něco dalšího. ()

alambert

Bohužel, tak jak se ke konci děj rozmotává a postavy se vytrácí, mizí trošku i atmosféra. Ale stejně, minimálně čtyři hvězdy si film zaslouží, po většinu stopáže by si zasloužil i pět... ()

Rockerman

Skvělé drama rozvíjí svůj děj v několika rovinách, aby je pak na závěr poskládalo a my se dozvěděli, že vše souvisí se vším.Tento druh vyprávění miluji!!! (11.12.2020) Ani po jedenácti letech od prvého zhlédnutí pro mne film neztratil na přitažlivosti. Je to film velmi depresivní, kde není kladných postav, jsou tu jen velké a ještě větší svině. Mistrovský kousek! ()

agassi68

Keď to začínalo gradovať, prišiel záver a ten mi akosi nesadol. Preto za 4. Scenáristicky aj režijne perfektne zvládnuté a vzhľadom na dĺžku sa nenudíte ani chvíľu. Radím k skvostom typu Crash, Pulp Fiction, Babel.. ()

Adm.Nelson

Špinavý a horký film ani nie o tom, že láska je kurva, ako skôr o tom, že život sa vie v momente otočiť o 180 stupňov a je na nás, ako sa s tým popasujeme. Viac ako o to, akým spôsobom bojujeme, ide o to, že s novou situáciou vôbec bojujeme, a nezlomíme sa. Život vám bude totiž stále hádzať polená pod nohy, a niekedy to budú mimoriadne tvrdé údery, človek je ale natoľko silná bytosť, že si s nimi dokáže poradiť. A pokiaľ mu nejaká udalosť spôsobila príliš veľkú ranu a spravila z neho niekoho, kto už človeka veľmi nepripomína, na zmenu nikdy nie je neskoro. Napriek sústavnému dávkovaniu depresie má tento film epilóg plný nádeje a viery v dobro človeka. 10/10 ()

MickeyStuma

Velmi excelentní snímek. Jedna automobilová nehoda a několik účastníků. A každý má svůj osud, svoje poslání. A o tom tento snímek vypráví. Vlastně se jedná o obyčejný povídkový film. Rozdíl tu však oproti ostatním jeden je. Všechny životní dráhy několika účastníků se střetnou onou automobilovou nehodou. Trochu se tu hraje na umění, ale syrovost každého příběhu tomu dodává ohromnou sílu a přesvědčivou reálnost. Brutalita, zoufalství, citový rozhled, ale i kapka toho štěstí. Témata vyvolávají diskuzi a je to dobře. Možná vtom je i úmysl. Tímto snímkem se tvůrci rozhodně trefili do černého. ()

BOURQUE

Solídne režírovaný avšak nadpriemerne zahraná trojica príbehov, ktoré sú so sebou nepriamo spojené. Či je láska to, ako sa anglicky nazýva film, tak to je subjektívna záležitosť. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Besyn

Takový typický mexikánský film o dvou povídkách.První je skvělá,druhá však už dosti bledne,ale celkově je to rozhodně vysoko nad průměrem.Zajímalo by mě co si o tomhle filmu myslí samotní Mexikánci,když je tu Mexiko vylíčeno jako strašný bordel (i když nebyl jsem,tak těžko posuzovat). ()

fog

Krute, krute a jeste jendou krute! Laska -> je kurva, tak zni nazev filmu a presne o tom film je. Tri paralelni lehce se prekryvajici pribehy, ktere prehazeji v dejove elasticnosti, avsak nedodrzujic casovou souslednost. NIcmene prave ta "nasroubovanost" do prihodneho okamziku mi prisla velice povedena! FIlm ktery je "O necem", a prihodnym zpusobem to "neco" serviruje divakovi! Kdyz pominu vyraznost samotneho deje, ma snimek i nekolik vraznejsi scen, neprimo dej doplnujici, avsak ne primo nutne - me nejvic zaujala premena jedne z hlavnich postav z zivotem oslehaneho bezdaka na upraveneho starsiho pana - ta mi celkem vyrazila dech:) Mezi dalsi veci, kt. se mi vryly do pameti patri urcite krute psi zapasy...a v neposledni rade musim nesmim zapomenout na velice zdarile hudebni podkresleni. Hudba prichazi tam, kde je pro ni nejvhodnejsi prostor a pusobila na me presne tak jak v dane situaci mela;) Tenhle mexicky kousek patri mezi velice zdarile a vrele ho vsem doporucuji:) ()

Jeand´Boa

Jako ano, klasika to je, ale řekl bych, že už dávno překonaná...k tomu ještě musím přiznat, že jsem se místy i nudil a říkal si: Bože, to je zbytečně protahované. Ono by to as nebylo tak dlouhé, kdyby to mělo tempo a ne několik temp, z nihž mnohá byla opravdu pomalá... ()

Kaučuk03

Pro mě jednoznačně nejlepší Iňarritův film. Nejvíce našláplý a s největším promyšlením prolínání příběhů. I když musím uznat, že ačkoliv je to nesmírně zajímavý snímek těch 153 minut je už možná přespříliš. ()

Dimo

Dobré drama "o pejscích a lidech", kde ukázal režisér svůj zajímavý rukopis a do dalších filmů jej bravurně přenesl sebou. ()

savage3303

V tomto filme som si nenašiel svoje miesto. Nič ma výraznejšie neoslovilo. Film začal dobre a celý sa niesol podstate na jednej úrovni. Na záver som čakal velký koniec alebo aspon čo by ma trochu naplnilo. Nič sa nekonalo. Film hodnotím ako celkom podarený. 3 a 1/2* ()

brrumlaa

Láska má mnoho podob. Někdy může být taková jak už sám název tohoto filmu napovídá - "láska je kurva". Jelikož jsem milovník a příznivce čtyřnohých kamarádů tak se mi zápasy psů vůbec nelíbily. Na ty chvíle, kdy tam tekla krev ze psů jsem se nemohla dívat (možná jsem až moc útlocitná, přitom tekla krev i z lidí.. ale to mi až tak nevadilo?!... )Asi i tím pádem, je moje "nadšení" pro tento film kapánek zkreslené. Jinak chválím jakým způsobem byl natočen a jak "jednotlivé příběhy" až k závěru děje do sebe zapadly. I navzdory tomu všemu to bylo svým způsobem "zpestření" mexickým filmem, mentalitou a prostředím. ()

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Nedávno jste u nás četli o nové hrané verzi Kiplingovy Knihy džunglí, kterou pro Disneye natočí ironmanovský Jon Favreau. Podle názvu se může zdát, že studio uvažuje i o jiném režisérovi. Pravda je… (viac)