Ak chceš boha pobaviť, skús mu povedať o svojich plánoch... Tak by mohlo znieť motto poviedkového filmu o tragických náhodách. Kultový mexický film rozpráva tri príbehy o stratách, ľútosti a tvrdej realite života, ktoré sú spojené nešťastnou automobilovou nehodou ale aj láskou. Octavio je zamilovaný do bratovej priateľky a chce získať dosť peňazí na to, aby ju a jej dieťa odviedol od surového brata niekam za lepším životom. Preto sa rozhodne dať psa Cofiho na brutálne ale lukratívne psie zápasy. Na úteku pred konkurentom zo psích zápasov nezastaví na križovatke a spôsobí reťazovú haváriu. Jej obeťou sa stane aj populárna modelka a celebrita Valeria. Valeria príde o nohu aj kariéru a zrazu sa musí vyrovnávať s novým životom. Svedkom tragédie je El Chiro, bezdomovec s temnou minulosťou, ktorý sa stará o potulných psov. (RTVS)

tron

Vystrihnúť polhodinu a výsledkom by bola 100% pomarančová dužina. I tak ale strhujúci zážitok s niekoľkými skoro nezabudnuteľnými scénami. Veľmi "živý", dynamický film. ()

B!shop

No co to sakra bylo, jak muze mit takova kravina tak dobry hodnoceni? Film je vlasne sestavenej ze tri pribehu, pricemz mi prislo, ze Ińárritu chtel v kazdym vyjadrit urcitej druh lasky, at uz to je ke zviratum nebo k nejake osobe, coz se mu docela povedlo. Prvni pribeh je nejbrutalnejsi a taky nejlepsi, psi zapasy jsou dobre tema a i zpracovany to bylo slusne, jenze po chvily se zacli situace opakovat a zaver s velkou sazkou uz je provarenej ze spousty jinejch filmu. Druhej pribeh byl asi nejslabsi, jediny co tu stoji za zminku je vecne hystericka modelka, jinak samotnej pribeh tehle casti stal za hovno a vubec nevim co tim chtel tvurce rict. A treti pribeh se zacal odvijet jako docela slusne drama o zabijakovi, jenze se vsechno desne tahlo a nakonec to taky za moc nestalo. A do toho vseho nekolik situaci, ktere spojujou jednotlive pribehy a tudiz diky nim ziskavame komplexnejsi pohled na celou situaci, ale to uz tu taky nekolikrat bylo. Takze jedinej klad filmu jsou docela slusny herci, misty povedena hudba a skoro az dokumentarni syrovost, ale to na dobry hodnoceni nestaci. ()

Oskar

Jediná dopravní nehoda fatálně poznamená životy několika postav. Bohužel všechny negativně, což není dramaturgicky nejlepší - u tak dlouhého filmu by mohl opadnout zájem. To se kupodivu nestalo, je to velmi silný, impresivní film, který dlouho z hlavy nedostanete. ALE: Pokud se stejně jako já kácíte při pohledu na trpící psy, pak se na Amores Perros V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ nedívejte. Autoři se sice obligátním titulkem dušují, že pejskové neutrpěli nejmenší újmu a natáčení strávili v blahobytu, ale já tomu moc nevěřím. Kubišovou na ně! 80 % ()

Lateef

Jsem opravdu na rozpacích, zda ohodnotit třemi nebo čtyřmi hvězdami...protože takové, jaké jsem to čekal, to bohužel nebylo...především mě mrzí, že film si neudržel vysoce nasazené tempo, jelikož rozehráno to bylo famózně!!!...první třetina filmu byla brutálně dobrá, svižná, dynamická, doplněná o skvělé herecké výkony - bravo, tleskám, jsem nadšen...ale...prostřední část mě dost zklamala, chápu, že pro někoho může být nejlepší přítel člověka absolutně vším, ale co je moc, to je moc, proto bych tu uvřeštěnou slečnu obsadil do Saw 3, aby si na ní mohli filmaři vyzkoušet nějakou tu originálni pastičku, aby měla důvod řvát...takže zklamání...poslední třetina se herecky i dějově mírně zvedla, nedokázala však dosáhnout kvalit té první...okamžik střetů všech tří částí vyšuměl tak trochu do prázdna!!...scény nejsou tak dobře provázané jako třeba v 21 gramech...i když vlastní příběh je o malinko lepší...ani jeden snímek však nedosahuje kvalit Pulp Fiction, které považuji stále za numero uno!!...Amorres Perros je nicméně podařeným snímkem, s poslouchatelnou hudbou, dobrými, ale nijak neomračujícími hereckými výkony a i těch 150 minut mi tak nějak rychle prosvištělo před očima. Přesně 70%.21 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Boss321

První celovečerní snímek Alejandre Gonzáleza Ińárrity, který svůj obrovský mezinárodní úspěch potvrdil nominací na Oscara za cizojazyčný film. Musím přiznat, že snímky se vzájemně propletenými příběhy mám velmi rád a tenhle patří mezi ty nejlepší jaké jsem viděl. Bohužel co sráží mé výsledné hodnocení je velká nevyrovnanost jednotlivých povídek (jsou celkem tři). První a obvzláště poslední se mi moc líbily a nemám jim téměř co vytknout. To se bohužel nedá říct o prostřední, u které jsem nechci říct nudil, ale zkrátka nedosahuje kvality dvou ostatních. Každopádně musím uznat, že tohle je velmi kvalitní předehra pro následujících 21 gramů a Babela, které řadím o třídu víš......... ()

H34D

Výprávěcí styl, kdy je příběh rozpolcen do několika (konkrétně tří) částí, není vyprávěn chronologicky a postupně do sebe pěkně zapadá, je pravděpodobně inspirovaný Tarantinem, avšak nic jiného s ním film nemá společného. Amores perros je výborný debut nadějného režiséra, který zprostředkuje surové, syrové a stále velmi věrohodné nahlédnutí do mexické společnosti a kultury. První příběh a jeho vyobrazení prostředí a lidí i s jejich emocemi, byl takřka bezchybný a spolu se zajímavým dějem na jasných 5 hvězd, bohužel druhý už spíše jen otrocky splňoval pointu celého filmu (amor = láska + perro = pes), ovšem ještě stále se bezpečně držel nad hladinou nezajímavosti, či průměru. Poslední část mě asi nedojala tolik, jak bylo zamýšleno, ale ostatní složky se opět držely velice vysoko - atmosféra špinavého mexika a hlavně pohled do duše jak "bohatému bezdomovci" s neschopností normálně žít kvůli bývalému prohřešku vůči rodině, tak člověku, který si objedná vraždu, ale není schopen se oběti ani podívat do očí. 8/10 ()

xxmartinxx

Až moc zdlouhavé, až moc nevypointované a až moc prvoplánové. Nic není pod povrchem, je to přesně takové, jak se to tváří, což je na film, jenž je přesvědčen o vlastní hlubokomyslnosti, dost málo. ()

Melies

9 / 10 Surový ako nedopečený steak, realistický ako kopanec do rozkroku, roztrasený ako huspenina vo vlaku a strhujúci ako pohľad na Angelinu Jolie hore bez - presne taký je film Amores Perros a žiadny milovník kvalitných filmov z nehollywoodskej produkcie by si ho nemal nechať ujsť. Áno, priznávam, nie je bez chyby, no tá číro-číra zanietenosť a ten filmový zápal, s ktorým k nemu celý štáb pristupoval a ktorý je cítiť v každej jeho sekunde, rozomieľa všetky kritické pripomienky na prach. Super, oba palce nahor!!! ()

charlosina

Je úplně jedno, jestli jste nájemný vrah, modelka či zoufalý bratr bez peněz. Furt jste lidi a chcete přežít. // Nikdo nevyhraje. // Iñárritu ve své formě. ()

Morien

(1001) Nerozumím tomu. To nejsou tři propletené příběhy, to je film složený ze tří povídek. A tak ani tak nechápu, co to má znamenat. A abych napsala víc než jenom tři věty, tak dodám ještě zpětné uvědomění, proč mě to ani nezajímá: Nikdo z těch postav není dobrý člověk (Gael k tomu má asi nejvíc nakročeno, ale i on se chová hned od začátku dost problematicky). Proč bych se měla dívat na film výlučně jenom o zlých a špatných lidech. ()

Dudek

Docela se mi to líbilo, zejména pak zajímavé propojení jednotlivých povídek, které vrcholí až na samotném konci. Každopádně jsme chtěl říct hlavně jedno, tenhle snímek hodně vypovídá o mezilidských vztazích a láska, ta je opravdu kurva. [TOP 19/13 86%] ()

Kryšpín

Mexičani mají fakt krutý filmy. Hned od začátku už mě to chytlo a ne že by jsme začali v klidu, ale už mi naskočilo srdce a říkám si: "Panebože, takový tempo." octavio y susana: Zatraceně, tolik psů od krve a hned psí souboj. Alejandro jde na to pěkně z vrchu, ale to se střídá s scénkama s rodinou pohodou a občas se tam připlete bezdomovec s kupou psů. Najednou se, ale tyhle dvě scénky spojí. Překvapila mě scénka, jak si El Chivo (zmíněný bezdomovec) vydělává peníze, tím jeho zabíjením. Výborný záběr na smažící se krev. El Chivo je dobře udělanej, špína za nechtama, mastný vlasy, prostě klasický vandrák, který ale své bydliště má. Rameno je pěknej sviňák a Octavio to ví a tak udělá vše co se dá. A od tá chvíle se mi to začalo líbit ještě víc viz. scénka v samoobsluze. A líbí se mi ta hudba. Šokovala mě, když si to Octavio rozdával s švagrovou a do toho padali scénky, jak mlátí jeho bratra. Úvodní scéna navazuje na závěrečnou. daniel y valeria Klasická love-story. El Chivo mi teď připomíná židovského mafiána. V každé povídce se vše motá kolem psa, kterého Chivo zachrání. Dříve nebo později se museli pohádat a taky se to stalo, ale nečekal jsem, že to bude tak drastický. Je to trošku nudná pvídka, ale ne špatná. El Chivo y maru Už od začátku jsem byl zvědavej, kdo je ta maru. Dozvíme se více o El Chivo. A teď je to spíše humornější povídka. Takže tu máme skoro všechny žánry. Dá se říct, že je boháčem a přesto žije prostým životem. A tady je taky fajn hudba. Vrátíme se k počáteční nehodě. Po které se dostaneme zase k Ramenovi. Pes v každé povídce zničí vztah mezi těmi co se mají opravdu rádi. Alejandro je asi moc nemá rád. Je tam scéna kdy El Chivo čeká před Blockbuster video, kdo kupuje ten časopis se zasměje. Rozhovory mezi Chivou a Luisem Mirandou Solaresem, patří mezi ty nejlepší co jsem viděl za poslední týden. Když si El Chivo dělá osobní higienu a upraví se, vypadá jak novej člověk a taky se jako nový člověk bude chovat. Alejandro González Iñárritu musí být štastný šlověk, když všechny jeho filmy jsou světově uznávané a výborně hodnocené. Těším se na další jeho snímky a přeju mu plno takových filmů. ()

genetique

Ťažko predýchateľný film. Skutočne tvrdý a fakt reálny pohľad na tragickú lásku dvoch mladých ľudí z dnešnej doby. Inarritu sa vyznamenal a otvoril si dvere ku hviezdam. Námet a scenár skvelý a precízne rozpracovaný, bez akéhokoľvek klišé, občas zarazí svojou krutosťou a necenzúrovanosťou. Najviac ma zasiahly scény s psími zapasmi. Filmu ale aj tak niečo chýba, na niektorých miestach rýchly spád, inokedy príliš rozťahaný.Herecké výkony veľmi prekvapijúce a je vidno, že mexické filmy budú majú stúpajúcu tendenciu. 85%. ()

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Nedávno jste u nás četli o nové hrané verzi Kiplingovy Knihy džunglí, kterou pro Disneye natočí ironmanovský Jon Favreau. Podle názvu se může zdát, že studio uvažuje i o jiném režisérovi. Pravda je… (viac)