Ak chceš boha pobaviť, skús mu povedať o svojich plánoch... Tak by mohlo znieť motto poviedkového filmu o tragických náhodách. Kultový mexický film rozpráva tri príbehy o stratách, ľútosti a tvrdej realite života, ktoré sú spojené nešťastnou automobilovou nehodou ale aj láskou. Octavio je zamilovaný do bratovej priateľky a chce získať dosť peňazí na to, aby ju a jej dieťa odviedol od surového brata niekam za lepším životom. Preto sa rozhodne dať psa Cofiho na brutálne ale lukratívne psie zápasy. Na úteku pred konkurentom zo psích zápasov nezastaví na križovatke a spôsobí reťazovú haváriu. Jej obeťou sa stane aj populárna modelka a celebrita Valeria. Valeria príde o nohu aj kariéru a zrazu sa musí vyrovnávať s novým životom. Svedkom tragédie je El Chiro, bezdomovec s temnou minulosťou, ktorý sa stará o potulných psov. (RTVS)

Mistickzz

Slušný debut na úvod. Amores perros je prvá prepletačka režiséra Iňárritu z drsného mexického prostredia. Pre mňa ako psíčkara sa na bojové scény psov pozeralo len veľmi ťažko a kedže na začiatku filmu bolo napísané, že nebolo ublížene žiadnemu zvieraťu, tak tieto scény boli veľmi presvedčivo natočené. Režisér už tu dokazuje svoj talent, ktorý vo svojom neskoršom snímku (21 gramov) ešte vycibrí. Herecké výkony sú kupodivu na vysokej úrovni, hudba je ako na mieru šitá a na koniec všetko do seba zapadne. Škoda len, že tempo postupne pomaly upadne, druhý príbeh ma nejak extra za srdce nechytil tak ako prvý a posledný. Ale i tak solídnych 80% ()

Benedygtus

V tomto filmu plati namisto za vsim hledej zenu, za vsim hledej psa. Mozna to mi na filmu nejak nesedelo. Ja totiz psa vidim jako zvire a ne jako clena rodiny, ikdyz samozrejme k nemu mam uplne jiny vztah nez k veprovemu na taliri... Proste film pro me byl nejak kostrbaty, mozna to bylo tim, ze jsem se soustredil na svou lehkou bolest hlavy a film tak nemel uplne lehkou cestu me proniknout. Kazdopadne me strasne bavilo jak nenasilne se jednotlive dejove linie propojovaly, v lehkych naznacich - odkazech. Skvely byl take zaver a hudebni podkres. 80% ()

HiddenDragon

Spanelske filmy se mi formalne dost libi, jsou "remeslne" velmi vyspele. Tedy rikam spanelske, ale on je to film mexicky...ale rek bych, ze ve filmovem svete v tom neni rozdil...jejich natura i styl jsou myslim stejne. Je trochu pravda, jak se pise na obalu, ze ma Amores perros tarantinovsky nadech. Je to syrovy pribeh z drsneho sveta, obnazujici na kost zakladni lidske city. Je tu vasen, zlost, krev, vykoupeni i odplata. Mozna je na muj vkus film syrovy az moc, Tarantino napr. do Pulp Fiction napasoval i furu humoru, tohle je film ryze vazny. A prece jen trochu zdlouhavy. Kazdopadne Inarrituuv styl nekolika (zde tri) paralelnich osudu, ktere se v jistych bodech stretnou, se mi moc libi....ale osobne mi vic sednul napr. novejsi Babel, proto nakonec nedavam ctyri hvezdy, i kdyz je to tesne. Proti napr. vetsine ceskych filmu tu je ale nepopiratelny rozdil v herecke kvalite a celkovem podani...je to dokonale uveritelne, velmi prirozene natocene i zahrane. A je to jeden z mala mexickych filmu, kde nejsou drogy :)) nybrz zajimavy a nelegalni svet psich zapasu, modelka ktera prisla o vsechno, a zchatraly byvaly clen guerrily, ktery dospeje k poznani sama sebe. Nechtel bych zit takove osudy...ale obcas je nutno videt i tu horsi stranku lidskeho byti... ()

Zagros

Jeden z nejsilnějších zážitků z mých artových návštěv kina ještě z dob gymplu. Pravda, nejedná se o art v pravém slova smyslu. Nakonec se snímek stal vlastně součástí hlavního proudu a je velmi dobře znám. Je totiž skvěle natočen a přesto, že téma a myšlenky filmu nejsou zrovna lehké, je přijímán naprostou většinou diváků. Především díky příběhu, či spíše příběhům (poklona scénáristovi), které jsou umě propleteny a dokázaly mě spolehlivě napnout. K tomu se přidalo parádní obsazení a skvělé a hlavně uvěřitelné herecké výkony. Jako celek film funguje bez chyb a spoustě tvůrců otevřel dveře ke slavné filmové kariéře. ()

black_adder

Velice originální scénář, skvělé herecké výkony, další důkaz, že Mexická produkce nám má ještě pořád co nabídnout. U tohohle filmu jsem se fakt ani chvilku nenudil, vřele doporučuji. ()

Theraphosa

Obrovské překvapení a tím lepší, že v kladném slova smyslu. Opravdu není co vytknout, příběh je naprosto bezchybný a sem tam s člověkem i pěkně zamává. Dialogy byly snad hercům šité na míru a o hudbě raději nemluvit (také v kladném slova smyslu). Ale po 5 shlédnutí už člověk nemá moc velký prožitek z děje...ALE já děkuju Ińáritovi za ten první. 85% ()

lonewolf

Špičkový snímek z drsného mexického prostředí, který mě naprosto pohltil od začátku až do konce. Vyobrazení drsného života, krutých ran osudu a surových psích zápasů je více jak dokonalé. Každá postava má zde svůj příběh a přesto, že film obsahuje několik dějů naráz, se autor ve scénaři neztrácí a předvádí revoluční mistrovské dílo. Nemůžu hodnotit jinak, než *****. ()

showxman

Krásné splynutí třech příběhů v jeden celovečerní film, je tou správnou volbou pro váš přehrávač. Ze začátku sem byl unesen strhujícím příběhem milostného trojúhelníku, na čež dle mého přišlo ubrání na tempu v podobě prostřední části. Závěr ovšem patří doposud tajemnému vousáči, a opět zvedá hodnocení k výšinám. ()

provitamin

vo filme je rozohraných niekoľko dejových línií, ktoré sa postupne zaujímavo pretnú. podobné filmy si ku mne proste vždy nájdu cestu. ide o druhý film od Iňárrituho, ktorý som videl a oproti 21 gramom, tento sa mi páči viac. síce chvíľu som rozmýšľal nad plným hodnotením (nudnejšia stredná pasáž), ale posledná pasáž ma presvedčila. ()

Merkin

Nechápu, kdo Amores Perros přeložil jako Láska je kurva. O tom přece snímek vůbec není. Jak už originální titul nastiňuje, jde spíš o to, co v životech lidí představují ,,Milovaní" psi...,ale o lásku mezi mužem a ženou, nebo sourozenci či přáteli jde samozřejmě také. Typicky španělská věc, neotřelá, nemilosrdná, mystická, tvrdá a dost reálná. Nevím co jí schází do páté hvězdy, asi fakt, že na konci odebírá postavám veškerou naději a to je na mě příliš nekompromisní.Kopíruje-li Iňarritu ,,obyčejné" životy, měl by do jejich arény alespoň na okamžik připustit trochu štěstí, ale takové triumfy mi tu chybí. ()

Scevola

Inarritova originalna prvotina, kde spaja tri osobitne pribehy v jeden vacsi celok. Treba priznat, ze v 21Gramoch tento styl rozpravanie posunul este u uroven vyssie. Musim ale kazdpopadne uznat ze je to skvely start jeho reziserskej kariery. 7/10 ()

Hanys_

Pamatuju si tu auru dokonalého filmu, která Amores perros provázela, když šla do kin. Kdysi se mi to líbilo dost, teď už trochu míň. Hlavně ta prostřední povídka mi tady v rámci těch dvou drsnějších zas tak moc nesedla. Ale jinak debut jako prase. ()

kolemjdouc

Absolutní šok! Tři prolínající se příběhy.Láska otcovská,bratrská,milenecká...Syrové, místy až odpudivé záběry.Životy lidí kteří spadli, ať vlastní vinou či ne ,až na dno...Až překonáte pocit odporu a dodíváte se (já tedy až napodruhé) uvědomíte si co scénář chtěl sdělit: jak moc je silná řeč peněz. ()

Radim

Vynikající, drsné a naturalistické. S mým oblíbencem Bernalem v hlavní roli. Filmu vytýkám jen příliš dlouhou stopáž - i když mě nenapadá, co by šlo vystřihnout, přece jen jsem ke konci ztrácel soustředění. ()

Piškotka

Láska je fakt kurva, nevyzpytatelná a ukrutně náladová. A ve všech podobách a po mexicku ji nádherně vystihnul tento film. Je zde láska jednostranná, milenecká, rodičovská, láska ke zvířatům, penězům. Zdánlivě nesouvisející osudy hrdinů spojuje naděje, která vyústí v tragédii, nepřízeň osudu nebo konstelaci. NIkdo není vítěz, zato poražených je celá řada. ()

Midnite

85 %???.. Ja som musel tento film pozerať na päťkrát, pretože sa nedokázal zaujať. Normálne by som ho nedopozeral, ale snažil som sa prísť na to, čo ňom všetci vidia.. Zjavne niečo, čo je mimo moje chápanie. Áno, život je krutý, láska je k***a, ale tento film to nedokázal vystinúť ako napr. Requium za sen. ()

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Nedávno jste u nás četli o nové hrané verzi Kiplingovy Knihy džunglí, kterou pro Disneye natočí ironmanovský Jon Favreau. Podle názvu se může zdát, že studio uvažuje i o jiném režisérovi. Pravda je… (viac)