Ak chceš boha pobaviť, skús mu povedať o svojich plánoch... Tak by mohlo znieť motto poviedkového filmu o tragických náhodách. Kultový mexický film rozpráva tri príbehy o stratách, ľútosti a tvrdej realite života, ktoré sú spojené nešťastnou automobilovou nehodou ale aj láskou. Octavio je zamilovaný do bratovej priateľky a chce získať dosť peňazí na to, aby ju a jej dieťa odviedol od surového brata niekam za lepším životom. Preto sa rozhodne dať psa Cofiho na brutálne ale lukratívne psie zápasy. Na úteku pred konkurentom zo psích zápasov nezastaví na križovatke a spôsobí reťazovú haváriu. Jej obeťou sa stane aj populárna modelka a celebrita Valeria. Valeria príde o nohu aj kariéru a zrazu sa musí vyrovnávať s novým životom. Svedkom tragédie je El Chiro, bezdomovec s temnou minulosťou, ktorý sa stará o potulných psov. (RTVS)

FeatherBoy

Docela dobrej film, kde jsou jednotlivé příběhy lidí do sebe zapleteny... ukazuje, že někdy dokáže bejt život pěkně tvrdej... a co víc ještě k tomuhle filmu? No hraje tam luxusní písnička od Control Matchet - Si Seňior ()

Houda666

Zaujímavé scenáristické puzzle, v ktorom sa nevšednými cestami stretávajú osudy rôznorodých postáv. Popri vynikajúcom scenári exceluje aj herecké obsadenie filmu. Ak by nebolo tých zopár hluchých miest (film by sa dal skrátiť aspoň o pol hodiny), tak by som ani na chvíľu neváhal s hodnotením 5*. Hodnotenie: 85% ()

mohamedsfinger

I když se na první pohled jedná o povídkový film, není tomu tak. Všechny tři příběhy jsou dokonale provázané jak autonehodou tak myšlenkami. Důležitým prvkem celého filmu jsou psi, hlavně ten jeden (Negro), který se z milého psa díky lidem stává zabijákem a pak zase přítelem člověka, což vidím i jako analogii příběhu profesora-zabijáka. Tento muž je také jistou hranicí mezi světem z úvodního příběhu a světem části druhé a dokazuje nám, že hranice mezi nimi je jen tenká a jsou to lidé okolo nás, kdo celé naše životy ovlivňuje. K celému tomuto myšlenkovému komplexu se pak přidává dokonalá režie (debut snů), hudba a úžasní herci. Opět se klaním, pane Iňárritu. ()

Forsberg11

Zaujímavý mexický film pozostávajúci z troch príbehov. Prvý ma príliš nenadchol, hlavne kvôli tomu, že nemám rád násilie na zvieratách a bol navyše dosť predvídateľný. Druhý príbeh sa mi, narozdiel od iných, páčil najviac. Malo to tú správnu šťavu, napätie a veľmi dobré dialógy. A navyše som stále striehol, kedy sa ten pes dostane von z diery. Tretí príbeh bol najdlhší, ale aj najnudnejší, aj keď samozrejme netvrdím že bol zlý. Ako celok je Amores Perros kvalitný film s vynikajúcimi hercami, pre mňa absolútne neznámymi, zaujímavo prepletenými príbehmi a aj správnou dávkou originality. Pulp Fiction to síce nie je ale viac ako 3* si to odo mňa zaslúži... ()

Sdoom

Hlavně ze začátku opravdu depresivní podívaná (obzvlášť pro nás, milovníky psů a zvířat všeho druhu), ve které Iňárittu prokazuje svůj výjimečný talent a cit pro režii. Ovšem naplno vše rozehrál až s hvězdným hereckým ansámblem v 21 gramech, zde se pouze "zastřeloval". Ovšem i to zastřelování je vysoce kvalitní, takže 4 hvězdičky. ()

insurgentes

Je to velký film. Viděl jsem ho snad stokrát, ale už ho vidět nechci. Ne kvůli těm sračkám, co Iñárritu natočil po něm, ale kvůli tomu, že je to opravdu jedna velká beznaděj. ()

The Viper

Něco o lásce v její nejkrutější podobě. Prostřední příběh byl nejslabší, první a poslední jsou na stejné úrovni dokonalosti. ()

Maynard.

Prvotřídní prvotina dnes již dvojnásobnýho držitele za režii. Taky už to mám několikrát za sebou, ale tohle nikdy neomrzí, je to zatraceně kvalitní podívaná. A to se tady ani moc nestřílí, neběhá. Je to prostě setsakramenski dobře natočený. Taky samozřejmě výborně napsaný, páč skloubit do sebe 3 uplně jiný příběhy tak, že je to propletený a koukatelný... Asi nejvíc mě baví 3. příběh - ten o bezďákovi, pak 1. a nakonec 2. Ve všech třech příbězích figururou pejci a ve všech to jsou stejný pitomci jako v reálu (fakt myslím ty psi, páč psy prostě nenávidím :o). Narozdíl od koček jsou zcela stupído a vylízo. No jen si představ dát dvě kočky proti sobě do ringu. Jedna by si začla lízat kožich a druhá frndu, rozhodně by se nezabíjeli. No, to sem odbočil. Každopádně je láska kurva, každýho sundá, o tom nemůže být vůbec pochyb :o) ()

Kanibal

Tohle není film pro milovníky zvířat a i milovníci z Koreje si asi další porci gulášku odpustí, protože velkým prvkem tohoto filmu jsou ilegální psí zápasy, mizerný život kam se člověk podívá a hrdinové, kteří pomalu (i rychle) ztrácejí vše co měli. Výborná kamera, výborné příběhy, skvělí herci. ()

Lenarek

Výborná atmosféra. A z velké části psychická záležitost. Co vše dokáže láska? Dojaly mě psí zápasy s představou,že se tohle někde opravdu děje ( nejen se psy ). Smutný film, který dokáže emočně vyčerpat a po kterém jsem neměla chuť pár hodin mluvit... Amores Perros ()

BluT

No to bylo strašný. Tak neuvěřitelně nudnej a trapnej film jsem nečekal. Zvlášť když jsem koukal na okolní hodnocení. Dokonce (a to se mi stavá výjimečně) jsem tento "skvost" ani nedokoukal! Prostě jsem to nezvládl. Váhám ještě nad odpadem, ale tak krutej bejt nemůžu. A nebo ne? ()

Rudinsky

Rozvlečený, neucelený boner španielskeho tvorcu, ktorý mne z neznámych príčin zrejme iba bol v správny čas na správnom mieste. Formálne trademarky samozrejme ovláda, a kde tu dokáže lokálne vystrihnúť scénu na úrovni - to však na to, aby ste sa stali tvorcom, ktorý valcuje divákov jedného po druhom, nestačí. ()

Pollock

Podle hodnocení jsem byl hodně natěšen, ale popravdě musím říct, že až tak úchvatný to zase nebylo. Když si vezmu nejeden filmáč z ČT2 z produkce Mexica, Španělska, Portugalska apod. tak je to lepší průměr, který neurazí, ale ani mě rozhodně neposadí na pr... Jsem na hraně mezi 3-4 ale scéna se psem pod podlahou, kde Valeriina dokáže celou dobu jen histericky řvát na muže mě fakt nebavila. ()

Tjaden

Depresivní a realistická podívaná, kterou umocňuje drsné prostředí mexické nižší společenské třídy. První příběh byl hodně dobrý, ale zbylé dva mě v některých pasážích dost nudily. Navíc mi přišlo, že povídky nebyly tak výtečně propojené jako v Pulp Fiction a podobných filmech. Možná jsem si pro sledování jen vybral špatnou chvíli, ale momentálně nemůžu dát víc než 3*. ()

SjamK

Asi v polovině malinko ztrácí tempo, ale i tak si drží velmi solidní úroveň. Ruční kamera určitě dodává na atmosféře (ikdyž si na ní nejdřív musíte trochu zvyknout) a také časově nesousledná provázanost kapitol zafungovala krásně (jako první si vzpomenu na Magnolii režiséra Andersona). Nejsem si jistá, jestli bych se hned dívala znovu, ale každopádně se Amores perros postarali o pěkně strávený večer. ()

Lukoboss

3,5/5 Za normálních okolností bych tomu dal 4 hvězdy, ale jelikož režisér se scénáristou pravděpodobně nemají v lásce psy a dávají to ve filmu řádně najevo, půl hvězdičky musím ubrat. Záběry na zkrvavený psiska zrovna dvakrát vidět nemusím a celkem mně to drásá nervy, takže asi proto. Jinak to byl moc pěknej thriller složenej z několika příběhů, které se v průběhu pěkně proplítají a postupně do sebe zapadají. To je jednoznačný plus. ()

noctambule

S tímhle filmem jsem dlouho otálela. Poslední třetina byla slabší a na mě tam bylo až moc psů a ty já nemám ráda, takže líp ohodnotit nemůžu:-) ()

KoRner

Až neuveriteľne stupídna blbosť. V živote by som si to nepozrel znovu.Ten príbeh s tou modelkou bolo načo dobré tak rozmazávať? Všetky ostatné príbehy akoby nemali ani začiatok ani koniec. Film na 80 - 85 minút aj s titulkami ale 154 minút prázdnych záberov? ()

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Nedávno jste u nás četli o nové hrané verzi Kiplingovy Knihy džunglí, kterou pro Disneye natočí ironmanovský Jon Favreau. Podle názvu se může zdát, že studio uvažuje i o jiném režisérovi. Pravda je… (viac)