Chinaski - Pojď si lehnout

(hudobný videoklip)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Hudobný
Česko, 1995, 4 min

Česká kapela Chinaski vznikla roku 1994 v Praze. O rok později vydala své první album Chinaski a jako první videosingl byla vybrána píseň Pojď si lehnout. Klip natočil Jan Hřebejk, za kamerou působil Štěpán Kučera a produkoval Jakub Mejdovický. Kromě členů kapely se ještě v hudebním klipu objevuje Eva Stanislavová. (Yardak)

MM_Ramone

Česká hudobná skupina Chinaski ma nikdy nedokázala zaujať. Nie sú mi vyložene protivní, ale jednoducho si ku nim nedokážem nájsť cestu. Sú taký akýsi nemasní - neslaní. A presne taký boli i v začiatkoch svojej hudobnej kariéry. V roku 1995, rok po ich vzniku, im režisér Jan Hřebejk natočil videoklip ku skladbe "Pojď si lehnout" a ono to je presne taká nudná hovadina ako aj ich ďalšie klipy. Nuda, nuda, nuda! Jediné čo ma zaujalo je spevák Michal Malátný s výzorom vlasatého hipisáka. Vyzeral vtedy ako totálny trapko. * ()

Yardak

Chinaski mám fakt rád a jejich první video též. Song "Pojď si lehnout" je textově opravdu hodně vtipný a výstižný. Klip staví sice na jednoduchosti, ale hlavně taky na zábavnosti, takže za mě 5 hvězd. ()

Jara.Cimrman.jr

Jedna falešná potvora, dvě garáže ani mnoho rentgenových záběrů mne příliš nebavilo, ale malátná mánička byla naprosto k popukání. A stejně tak text této pohodové skladby mne vždycky bavil, ale žádný rockový zázrak se vstupem kapely do světa videoklipů nekonal. ()

• Jedná se o první videoklip české kapely Chinaski. Klip vznikl v září roku 1995. (Yardak)