Foo Fighters - The Pretender

(hudobný videoklip)
Hudobný
USA, 2007, 5 min

Jara.Cimrman.jr

Trochu si podupat nohou do rytmu, rytmicky pohodit dlouhým hárem, zlehka zašeptat a pak už zbývá jen řevem podpořeným elektrizující kytarou nadělat z pořádkové jednotky hromádku smetí. Tak by to asi v ideálním světě mohlo fungovat, ale buďme realisté a užijme si pohádku, ve které ze sebe Foo Fighters udělali nezkrotný živel tak podmanivým způsobem, že se jim nebudu stavět do cesty, pokud budou mít nabité nástroje. Zejména na tu středovou kytaru si musím dávat velký pozor. ()

wooozie

Kdybych měl vybrat ten absolutně nejlepší singl z celé té plejády famózních děl od Foo Fighters, tak by to byl bez váhání The Pretender. Song, který jsem jenom podle last.fm (za tu krátkou dobu co tam jsem zaregistrovaný) slyšel téměř 200x, nepočítaje další desítky až stovky shlédnutí na youtube, videoklip který je jako jediný (možná spolu s Best of you) natočen tak trochu seriózně, ale hlavně je to dílo, které je naprosto úžasné a zcela pohlcující a ten text.... na to nejde dát 10/10 ani 11/10 a dokonce ani 12/10, na toto dílo neexistuje stupnice, to je jeden z dalších momentů, kdy Davida Grohla zasáhla čistá genialita. PS: Tímto, ale nejenom tímto singlem Foo Fighters překonali Nirvanu a ať si o tom myslí kdo chce, co chce. ()

corpsy

Myslím, že niekde bolo vyhlasovanie najlepších videoklipov nového tisícročia. A tento skočil na nejakom spokojnom mieste. Ale len tam. Nie je zlý, ale nie dokonalý. ()

Makky

Foo Fighters predali 11 milliónov nahrávok. Nirvana predala 25 milliónov nahrávok. Foo Fighters majú 11 milliónov fanúšikov na Facebooku. Nirvana má 29 miliónov fanúšikov na Facebooku. Výsledok je jasný, víťazom je David Grohl! "You know they all pretend!" ()