Fantastické zvery a ich výskyt

• Česko Fantastická zvířata a kde je najít (viac)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Veľká Británia / USA, 2016, 133 min

Fantastické zvery a ich výskyt je úplne novým čarodejníckym dobrodružstvom, ktoré nás vracia do sveta čarodejníkov a zvláštnych bytostí vytvoreného spisovateľkou a autorkou príbehov o Harry Potterovi J. K. Rowlingovou. Fantastické zvery a ich výskyt začínajú v roku 1926, kedy Newt Scamender práve dokončil svetovú výpravu za hľadaním a dokumentáciou výnimočného výskytu magických stvorení. Jeho krátke zastavenie v New Yorku by sa zaobišlo bez nehody, keby nebolo mukla menom Jacob, strateného magického kufríka a úteku niektorých newtových fantasticých zverov, ktoré môžu byť veľkým problémom rovnako pre svet čarodejníkov, ako muklov... (Continental film)

Foxlady1

Ačkoliv jsem milovníkem Harryho Pottera, tak tohle je brak číslo jedna. Neskutečně jsem se u toho nudila o čemž svědčí i to, že mi trvalo dva měsíce to zhlédnout na pokračování. Speciální efekty ani pěkná hudba to nezachrání. Největším problémem pro mě bylo, že se nekonalo absolutně žádné ztotožnění se s postavami. Jsou tak nudné, že mi bylo úplně jedno jestli umřou nebo přežijí. Navíc celý film působí nepřehledně a tak nějak nedotáhnutý do konce, moc jsem se v některých pasážích neorientovala a dokonce mi přišly i směšné. Přirovnala bych to k tomu, jako když se někdo snažil navázat na filmovou úspěšnost Pána prstenů Hobitem a také se snažit vycucat něco z bývalé slávy. Bohužel né vždy se to povede, stejně jako u Hobita. Ještě, že jsem si nekoupila knihu, pochybuji, že bude o mnoho lepší. Prosím hlavně netočtě pokračování!!! ()

Van_Stajpen

Jsem "Potterolog", takže za mě povedený, dobrý film. Je jasné, že si někteří místní pisálci typu VERBALA na tomto počinu smlsnou s kupou sprostých, nebo minimálně nevhodných slov, ale já nemám co bych vytknul - snad délka, některé hluchá místa a pár nejastnostní (chyb?). Např. proč se schovali do kufříku v pokoji a nebyl vidět, a pod mostem v parku vidět byl a následně byl přenesen na kouzelnické vyšetřování? Proč nepoužíval hůlku při chytání zvířat hned? Proč se nepřemístil do USA z Anglie, ale jel lodí? Je toho více... Nemám si to kde ověřit, jelikož k tomuto filmu prakticky není kniha (předloha se za knihu nazvad nedá - je to jen encyklopedie zvířat). Stejně je ale super, jak nenásilně dokázala Rowlingová udělat k Potterovi další příběh, kde je Brumbál, Grindelwald... Mnozí ji nařknou, že chce vytřískat další peníze, ale škodí tím, ubližuje, okrádá někoho??? ................................................................................................................................................................................................ ....................................................... Kdo chce psa bít, hůl si vždy najde... ()

DiableBlanc

Film mě sice nedokáže vrátit do té mánie a horečky, kterou mi vyvolal první díl Harryho Pottera kolem roku 2001, kdy jsem jako malý capart sbíral sběratelské figurky, kartičky a kdo ví co ještě ...ale i tak vrací to kouzlo dětství a nadšení, jenž tento svět tento kouzelnický svět přinesl společně s touhou každého dostat do schránky dopis z Bradavic ...jsem rád, že jde o samostatný příběh bez knižních předloh - pokud pominu onu fiktivní učebnici stejného jména - na kterém se podílela přímo Rowlingová ...vnímám film jako povinnost pro skalní fanoušky, kteří rozhodně nebudou zklamáni zpracováním magických tvorů ...každopádně příběh nic moc nového nenabízí a třeba jeho závěr mi přišel trošku zmatečný ...nebo spíše takový "WTF, celou dobu jde o normálního kluka a najednou bum" ...možná kdyby celý příběh skončil klidně tím, že hlavní hrdina posbírá své mazlíčky, byl bych spokojenější. ()

teekanee

Tenhle film se mi jako Potterheadovi velmi těžko hodnotí. Na jednu stranu dokážu ocenit, že to psala Rowlingová, tím pádem se nám bláznům dostává do ruky zase trochu toho příběhu z doby, která byla v knize pouze načrtnuta. Herci odvedli svojí práci dobře, ale čekal bych, že Redmaynův Newt bude trochu živější a výraznější. Největší problém filmů vidím v jeho první hodině, která se neuvěřitelně táhne a nic pořádného se tam vlastně něděje. Druhá polovina už je o něčem jiném a závěrečnej twist je výbornej. Vidím to na slabý čtyři hvězdičky a těším se co pro nás paní Rowlingová vymyslí příště. 65% ()

audrey.ley

Přiznávám, že jakožto někdo, kdo vyrostl na příbězích o brýlatém čarodějnickém učni s jizvou ve tvaru blesku na čele, jsem měla obavy vrátit se do kouzelnického světa s novými hrdiny. Jako správný nebelvířan jsem to však ryskla a naskytla se mi však vcelku příjemná podivaná. Eddie Redmayne se do role lehce zmateného lovce (pardon objevitele a ochránce) kouzelnických tvorů hodí jako prdel na hrnec, zvířata sama o sobě jsou dost hezky provedená a já si ani jednou neřekla, kde je Harry a spol. aby vše dali do pořádku. Na druhou stranu Fantastická zvířata nepřinášejí nic nového a neobsahují žádný silnější moment, který by si člověk druhý den vybavil. ()

floppy4

David Yates to uhrava v ramci svojich moznosti a schopnosti, ziadne velke vody nenamuti, ale dve hodinky dokaze zaujat. Vysoko pozeratelny sequel k serii filmov o Harry Potterovi, ja sam som velky fanusik HP, avsak nijak mohutnejsie ma tento filmik nezaujal. ()

paganSK

Nemôžem dať 5hviezd kôli tomu cool americkému svetu ktorý vôbec nezapadá do čarodejníckeho univerza. Veľmi dlhý film na prvé pozretie a po skončení som si ani nepamätal o čo tam sakra išlo, ale slečnu goldsteenovu ktorá tak dokonale flirtovala s nomagom som si veľmi dobre zapamätal - ĽÚBIM ŠTRÚDĽU. O zvieratách tento film vôbec nie je a pán Scamander mi skôr pripadá ako ochranár zvierat. Colin Farrell super dominantný vedel zapôsobiť. Prečo film vidieť? Harry Potter univerzum, super herci, ďalších 10rokov strávených čakaním na ďalšie diely :-) ()

janvanicek

Fantasy filmy nerad recenzuji i sleduji, ale tento film je vcelku zajímavým počinem určeným však spíše pro fanouškovskou skupinu Harry Pottera nebo pro rodinou sféru. Film je celkově průměrný, ale nelze ho odsuzovat. Co musím vyzdvihnout, jsou speciální efekty a děj, který je promyšlený a dokáže nenáročného diváka upoutat na celých 120 minut trvání. ()

Jirkacek

K filmu Fantastická zvířata a kde je najít napsala scénář autorka legendárního a nejlepšího kouzelníka všech dob J. K. Rowling, jejíž kniha této fantasy podívané navíc předcházela. Už tento fakt mne lákal ke shlédnutí a mé rozhodnutí uspíšilo, když jsem se dozvěděl, že zvířata velmi volně na kouzelnickou ságu navazují. A opravdu bylo vidět, o čí rukopis se jedná. Nechápu, že někdo dokáže něco takového vymyslet, že existuje bytost s takovou fantazií a ještě to dokáže sepsat na papír a publikovat. Paní J. K. Rowling má prostě můj obdiv, horší názor mám na režiséra Davida Yatese, kterému se moc film nepovedl. Jak ubíhala jedna minuta za druhou z tradičně velmi dlouhé stopáže, čím dál méně mne film bavil a moc jsem mu nerozuměl. Chápu, že se jednalo o první díl a vše bude gradovat v dalších letech, ale to nic nemění na mém zklamání. Vždyť i úvodní Harry Potter byl zábavný, originální a dokonale si připravil půdu na své pokračování. U zvířat tomu tak ale nebylo, co se však naštěstí nezměnilo byl další fantastický svět plný originálních nápadů, vychytávek a kouzel. Jen ten děj značně pokulhával a byl takový neuspořádaný, roztahaný, místy nezajímavý a pro mne často nesrozumitelný. Pobavila mne hihňavá voda a zajímavý byl kufr, do kterého se vlezl celý fantastický svět zvířat, o které pečoval hlavní hrdina Newt Scamander. Ten přijel do New Yorku s kufrem, plném magických tvorů a některá z nich mu utekla, což způsobilo nemalé problémy v ulicích či ZOO. V dalších minutách jsme sledovali, jak se snaží uniklá zvířata dostat zpátky do kufru, s čímž mu pomáhal jeho nový přítel, budoucí pekař a sympatický tlouštík v jednom. Schválně zde neuvádím jména herců, protože pochybuji, že je někdo nyní zná, ale to se asi v budoucnu změní. Seznámili jsme se také s dvojicí hezkých slečen s kouzelnickými schopnostmi, skupinou lidí, bojující proti čarodějnictví a dalšími postavami kouzelníků, z nichž jeden měl v plánu uskutečnit zlou věc. A to bylo všechno. Nic více se nedělo, kromě snadného pečení štrůdlu během 10 vteřin, nádobí co se samo prostřelo a dalších věcí z kouzelnické dílny. A nesmím zapomenout ani na ten úžasný svět netradičních zvířat, to byla fakt nádhera. Ale to mi prostě nestačilo, ten příběh nebylo to pravé ořechové, jak se říká. Proto ode mne film Fantastická zvířata a kde je najít získal v uvozovkách pouze tři fantastické hvězdy ***. ()

jumptheshark

Trochu naivně jsem čekal něco na způsob Harryho Pottera, ale bohužel jsem dostal jen roztahanou nudu s nezajímavými postavami a rozplizlým dějem. ()

ANDAKIN

Za mě úžasný film pro mě, jako fanouška Harryho Pottera. Příběh velice chytlavý, herecké výkony se mi opravdu líbily. Percival Graves - za mě nejlepší postava z filmu. Určitě si zaslouží 5* ()

Omanomet

Něco končí, něco začíná. Přesně to je typické i tady. Jenže Harry Potter je pro mě asi až moc skvělý, a tak jsem prostě čekal něco víc. Na film jsem šel do kina natěšený a odcházel zklamaný. Od začátku jsem se prostě nudil, párkrát zasmál, ale to je tak všechno. Doufal jsem v napínavý příběh, který se ovšem nedostavil. Třeba druhý díl bude lepší... ()

Lord_Okurka

Je to takový průměr, nenadchne, neurazí... Vlastně nevím, co k tomu víc napsat. Nejvíc si mě získaly postavy nečara Dana Foglera a čarokrásné Alison Sudol. Skoro by mě bavilo víc, kdyby film byl z větší části o nich a jejich vztahu než tohle triky překypující ale v podstatě nepříliš záživné chytání nestvůr. Hezké cameo Rona Perlmana. Colin Farrell oproti tomu nemá skoro co hrát. ()

LEFTFLANK

Film presne zapadá do sveta, z ktorého vychádza. Vhodné pre deti (a aj dospelých) uletené na Potterovskom svete. Na rozdiel od väčšiny Potterov ma dospelejšie osadenstvo aspoň neiritovalo. Eddie je fakt týpek. Na Mloka sa hodí dokonale. Jeho výstrednosť mi pripomína Johnyho Deppa ktorý asi v tomto univerze zohraje omnoho temnejšiu úlohu. Neurazilo a hlavne nenudilo. Yates nechal dosť priestoru efektárom. 70% ()

dr.Queen

Příliš americké a hlavní hrdina je mi dost nesympatický,s filmy s Potterem nemá moc co do kouzla a tajemnosti filmu nic.Film se mi jevil spíš čím víc triků a nesmyslů a americké akční produkce,je to celé takové zbytečné.Na dvojku se podívám,ale netěším se na ni jak jsem se těšil na díly s Harry Potterem.To byl fenomén,tohle ne. ()

Dr.Miku

Ako fanúšik Harryho Pottera, bohužiaľ, tu som necítila tú správnu atmosféru. Akosi ma to nechytilo za srdce, a hlavne neznášam Redmaynea, ktorý má v každom zábere ten blbý retardovaný výraz (to sa nevie tváriť inak či to mal v scenári?). Každopádne, dvojke dám určite šancu / podľa trailerov vyzerá lepšie i čo sa príbehu týka. ()

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (viac)

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

04.04.2023

Tohle už bohužel není apríl. Server Bloomberg totiž přes noc přišel s nečekanou zprávou, že se HBO blíží k uzavření dohody ohledně nového seriálu vycházejícího z knižní série Harry Potter od… (viac)

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy